Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen c5 2.0 benz. 2004. god. AUTOMATIC GEAR FAULT

Ići dole

Citroen c5 2.0 benz. 2004. god. AUTOMATIC GEAR FAULT

Počalji od Stefke taj Pet Jul 13, 2018 1:20 am

Pozdrav drugari!...i pomagajte

Imam problem sa automatskim menjačem na mom citroenu c5 (benzin 2004 god.) Ponekad, a skoro uvek kad je auto hladan, oće menjač da zaglavi u jednoj brzini, i na displeju se pojavi poruka AUTOMATIC GEAR FAULT dok na instrument tabli gori lampica SERVICE. Tad moram negde da stanem, ugasim i upalim auto da bi sve radilo kako treba. Još jedan problem je što se prilikom polaska na nekoj uzbrdici auto vraća unazad iako je ubačen u D,a kad pritisnem gas, točkovi proklize. Koliko su ozbiljni problemi sa menjačem (još koliko kilometara može ovako da "tera") i koliko bi koštala popravka? Izvinjavam se zbog velikog broja pitanja, ali stvarno bi mi dobro došao bilo kakav savet. Hvala.
Stefke

Broj poruka : 5
Datum upisa : 13.07.2018
Godina : 31
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen c5 2.0 benz. 2004. god. AUTOMATIC GEAR FAULT

Počalji od pego307 taj Pet Jul 13, 2018 7:56 am

Ozibljni problemi, menjac moze da izdrzi koju desetinu kilometara u havarisjkom rezimu do servisa, a kada stane zna se. Slep sluzba.

Kao sto je ispisana poruka neophodna je poseta servisu. da se postavi dijagnoza i uzrok a onda i cena reparacije.
Ali, pre bilo kakve dalje voznje proveriti nivo ulja u menjacu tacno po proceduri i temepraturi ulja.

S obzirom na godiste to bi trebalo da je ZF-ov menjac, ne znam gde je tebi najblizi servis koji se bavi ZF.
pego307

Broj poruka : 261
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jul 13, 2018 11:37 am

Možda posle kačenja na lexiju bude jasnije do tada se može samo nagađati. Može da ima problem sa el. ventilima , starim uljem i elektronikom.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11248
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stefke taj Pet Jul 13, 2018 2:15 pm

Delfi dijagnostika ne izbacuje nikakvu grešku vezanu za menjač. Verovatno je problem mehaničke prirode. Auto ima pređenih 247.000 km. Ima u mojoj blizini nekih samoukih majstora za automatike, ali nemam poverenja u njih. Možete li mi preporučiti neki pouzdan servis za automatske menjače?
Stefke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jul 14, 2018 2:39 pm

Proveri nivo ulja prvo, za to ne treba poseban specijalizovani majstor.
A samom proverom znaće se i stanje pohabanosti ulja.

Ja bih tako započeo dijagnostiku.
pego307

Broj poruka : 261
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 16, 2018 12:59 pm

Biće da je taj menjač pri kraju sa uljem i trebalo bi to rešiti pre nego što napravi neku veću štetu. Imaš ovde na forumu par uputstava i iskustava sa menjanjem ulja na tim menjačima, a najbolje bi bilo da to pogleda majstor. Ništa ne plaćaj na prvu, hoće majstori za te menjače i malo da deru kožu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15528
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stefke taj Sre Jul 18, 2018 10:53 pm

Ima ulja u menjaču. Danas proverio. Prethodni vlasnik mi je rekao da je pre 6 meseci menjao ulje, ali da nisu mogli da ispuste svo ulje iz menjača, nego samo 3 litre, pa su toliko novog ulja ubacili. Ne znam koliko je to dovoljno i koliko znači. Očigledno menjač ima problem dok se to ulje ne podigne i razradi. Ručica menjača se takođe teže pomera dok se auto dobro ne zagreje.
Stefke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 18, 2018 11:09 pm

Nije taj menjao ništa !  Odvi čep i ispusti toliko da ožeš da vidiš kakv eje boje i da li smrdi na paljevinu. Ako je crno a jeste sigurno menjaj izaće sigurno 4l  u prvoj izmeni. Kako si ti proverio ulje u menjaču?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jul 18, 2018 11:23 pm

Da, na tom menjaču nema šipke merača, a to što je taj menjao je samo privid zamene. Ovo što Žile priča stoji od reči do reči. Džabe on ima ulja ako je izgorelo.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stefke taj Čet Jul 19, 2018 12:48 am

Hvala ljudi. Proveriću boju i miris ulja. Automehaničar mi je proveravao ulje i rekao da ima dovoljno. Nije mi rekao ništa za boju i miris. Da li taj čep može da se odvrne od ispod auta, pa da ja to sam proverim? Još bolje ako imate neku sliku.
Stefke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jul 19, 2018 10:27 am

Pročitaj ove teme i verovatno će ti puno toga biti jasnije. Na tim menjačima se nivo ulja kao ni njegova zamena ne vrše tako jednostavno, treba tu i malo znanja i alata.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 19, 2018 10:29 am

Zajebi mehaničara nije to ni pogledao. Taj menjač nema merač.
Kako je mogao da zna da ulja ima dovoljno, laže ! Na sred menjača ispod ima šaraf za ispuštanje ulja.
Ja sam ovako uradio ispustio na donji čep izašlo 4L. , na gornji sam nasuo (namučio se samo tako) jer sam sipao na onu malu rupicu kada se skine plavi plastični čep onaj metalni nisam mogao da pomerim. Ulje nije imalo miris na paljevinu a nije ni crno bilo (bilo je zrelo za zamenu) , mislim na godinu da ispustim još jednom pa dolijem koliko iscuri.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh