Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEUGEOT 306 1.9D za pocetnike

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: PEUGEOT 306 1.9D za pocetnike

Počalji od POUGEOTNOVICLAN taj Sub Avg 25, 2018 11:24 am

Ma ja sam ga vozio od kada sam ga kupio bez ventilatora i nije dizao temp nikada,juce kod majstora menja homokieticke i koncnice radio i radio mi u mestu i  vidim da ne pali a danas moram da idem na put da bi se max do prvog vratio,moj originalni ne mogu da nadjem,imrovizacija bi bila privremena a i svakako koristna imajuci u vidu da sada relativno ok radi bez ikakvog vent.....a moze i packe posto nisi pomogao
i upravo sam uspeo da nadjem ovaj desni originalni....pitanje je bilo eventualno da pokrijem sve moguce opcije

POUGEOTNOVICLAN

Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 25, 2018 11:35 am

ma...druze...kako na ovim temperaturama moze fino da radi bez ventilatora...to pod hitno popraviti i bez zezanja...ubaciti njegovo...sad...na otvorenom i ne treba ti...jer se prirodnim strujanjem kroz ``sace`` hladnjaka pri brzini ohladi tecnost za hladjenje motora...al...ako zaglavis negde gde se ganja 2km/h citavih 5-10km- sta ce mo tad?nego ako tamo gde putujes ima nekog otpada sa delom u njemu koji je kompatibilan za tvog lepotana,nazovi ,zakazuj i podji ranije da ti to usput zamene,tj u ovom slucaju ugrade...i OPROSTI ako sam malkice bio grub,nije sa nekom zlom namerom,vec mali ukor da se takve stvari izbegavaju...to moze na jugica,stojadina ,moskvica,...jbg...ubismo se pisajuci o tome da se snadjemo i pronadjemo kako kvalitetne delove,tako i vrhunske majstore..kad ti...upade s` time??? resavaj sto kvalitetnije i originalnije...moj(a verujem i ogromne vecine ovih dobrih
ljudi)savet...pozdravljam...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 25, 2018 12:00 pm

vidim naknadno si upisao jos par reci...bvravo,to je ohrabrujuce...pozeljno je naci i taj drugi...pa...posle u majstorluk da se ugrade...a sto se ``struje`` tice,jeste lepo da ima taj prekidac...ali pre njega neka majstor proveri dve stvari...da li ti u sistemu dobro funkcionise termostat i ima li ga uopste(ne dize temperaturu) i samu ispravnost originalne instalacije za rad ventilatora,tj. sistema za hladjenje...popravi se to...dovede u fabricko stanje i miran si...a prekidaci...ako ima potrebe neka ih..ako ne...nek stoje zbog estetike da ne zvrji rupa tamo gde je neko pre tebe busio...pozdravljam i zelim da uspesno resis pitanje hladjenja motora....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od POUGEOTNOVICLAN taj Sub Avg 25, 2018 4:03 pm

Evp sad sam usao u kucu,bukvalno sam sam sve poskidao,i namontirao,napravio sam ga na prekidac,nisam bio siguran za termostat,ako ukljucuje super ako ne ukljucicu ga ja,nije mali posao bio,eto reko da ti kazem da ne brines
POUGEOTNOVICLAN

Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.07.2018
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 306

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Avg 26, 2018 10:58 am

dobro je...otputuj i zdravo da se vratis kuci...ali,ipak poslusaj moj savet...nije dobro ni za motor da nema konstantnu radnu temperaturu...a tu su i propratni faktori ...tipa potrosnja,pa zimi grejanje,i jos toga...majstora, i na fabricku varijantu,a taj prekidac neka ga nek stoji...iskreno,dok sam vozao sve i svasta obavezno i obavezno bih ugradio prekidac za manuelno paljenje ventilatora...mislio sam tada i na tenk bih ga ugradio...al...sa ovakvim tipovima vozila se ne da zezati...moze taj pogresan impuls da izazove neku zastitu na motoru i eto ga zezanje...opet,ovamo...kada bih ugradjivao,to sam radio krajnje estetski,kao da ga je sama fabrika uradila...i pored izuzetno lepog prekidaca tu je obavezno bila led diodica,nije vazno koje boje...samo da signalizira kada se sam ventilator upali ili kada ga ja licno upalim...ali...nema potrebe za time sada...i batalio sam ugradnje tog tipa...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Avg 27, 2018 3:06 pm

Nisam razumeo, pošto ti slika sa avatara pokriva deo teksta iz posta, da li je zamena ventilatora rešila problem? Jel sada okreće?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content