Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

pezo 208 1.6 hdi razne gluposti koje se mogu desiti

Ići dole

pezo 208 1.6 hdi razne gluposti koje se mogu desiti

Počalji od DODA taj Pet Jul 27, 2018 11:54 am

Pozdrav drugari, pre par dana moj sin je vozio Zlatiborskim putem, u momentu kad je usao u prvi tunel vozac drugog automobila, inace pocetnik, probna voz.dozvola,je zapoceo preticanje u tunelu...u suprotnom smeru je naisao kamion, momak se uplasio i pobegao desno i svojim prednjim desnim krajem udario u nas zadnji levi tocak. Auto se zaneo /to je ona situacija kao kad Americki policajci zele nekoga da izguraju sa puta/
Nekako se snasao i zaustavio vozilo i tako...zavrsilo se sve relativno ok...na prvi pogledan steta je bila mala...poslao mi sin sliku, vidi se samo kriva felna, pukla guma i nesto malo na limu. Upalila se esc kontrolka i kontrolka pritiska u gumama...esc kon.je ostala upaljena nekih pola sata a posle se sama iskljucila.
Steta je bila oko 700 e iskrivljen nosac tocka i jos nesto oko zadnjeg vesanja...
to je sve regulisano, jedino me cudi ta kontrolka esc a zasto se upalila i jos ludje zasto se ugasila sama,,,da li je sad esc ispravan....STA Vi mislite o tome i ujedno hteo sam ovaj glupi dogadjaj da podelim sa Vama
DODA

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.06.2018
Godina : 53
Vozilo: : pezo 208 1.6 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: pezo 208 1.6 hdi razne gluposti koje se mogu desiti

Počalji od PUG207 taj Pet Jul 27, 2018 1:04 pm

Pa upalila se, jer je doslo do proklizavanja automobila sto je racunar pokusao i verovatno uspeo da spreci elektronskom kontrolom stabilnosti, ESC je sigurno ispravan, a mogao bi da se proveri na nekoj klizavoj podlozi je u slucaju proklizavanja tockova on ce se upaliti opet.
NE treba sad silovati auto i posto poto ga terati da prokliza da bi se ESC upalio!

PUG207

Broj poruka : 725
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jul 27, 2018 1:11 pm

Sve je to ok. !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11450
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DODA taj Pet Avg 10, 2018 10:15 am

Pozdrav drugari,  popravio sam malog peugeota...iskrivio se zadnji most - nosac zadnjeg tocka.
Posle popravke odem na reglazu trapa ovde i Bg u  mozda najbolji uredjaj u Srbiji /da ne reklamiram /
i napred sve ok...pozadi  *kaze majstor*  nema centriranja  vec se zameni ceo most, pricvrsti i to je to.
Iznenadilo me sto majstor kaze kod Pezoa od 20 zadnjih vesanja 18 su malo krivi, pa je tako i kod mene....dalje...objasnjava mi... nije to puno,,tocak zadnji je ionako minimalno okrenut ka unutra, ovde
za nijasu vise,  kaze nece on da cepa gumu, ne oseca se u voznji. ali nije idealno...bas mi je bilo cudno, kako to, pa nije to Trabant  ?
DODA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pet Avg 10, 2018 5:37 pm

Jeli zamenjen komplet zadnji most nakon udarca i krivljenja pa je i novi van mera?
pego307

Broj poruka : 430
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DODA taj Sre Sep 05, 2018 10:29 am

DA, zamenjen je ceo most - nosac  i on je van mera, ali jako malo   0.20 necega  kaze mastor da je to malo i da nece da pravi probleme...nadam se

jos nesto, ima Sos dugme na plafonu, i slucajno moj sin pritisne..javi se zena na francuskom. Sin joj objasni da su kola doslaiz francuske i da je slucajno pritisnuo dugme..Ona pita / na Engleskom/ ima li nekih problema, sinko kaze *nema* ona kaze *drago mi je , sve najbolje, dovidjenja* svasta...mislio sam da to funkcionise samo u Eu,
bilo mi je ovo simpaticno
DODA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Sep 05, 2018 3:04 pm

Verovatno bi bila jako zanimljiva cifra na racunu kada bi stvarno iskoristio tu SOS uslugu ovde...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1697
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: