Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Trzanje auta,gubitak gasa...

Ići dole

Trzanje auta,gubitak gasa...

Počalji od 10S16 taj Sre Avg 01, 2018 9:46 pm

Pozdrav ljudi.Vozim pezoa 106 s16..Auto je funksionicao besprekorno...u poslednje vreme je poceo da trza auto..desava se u voznji kao da ostane bez goriva i nece da primi gas...mislio sam prvo da je pumpa ali cim se to desi ja pritisnem kvacilo i auto normalno primi gas...Jel imao neko slican problem???
10S16

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.08.2018
Godina : 25
Vozilo: : peugeot 106

Nazad na vrh Ići dole

Re: Trzanje auta,gubitak gasa...

Počalji od mishja taj Čet Avg 02, 2018 5:30 pm

Sad ce Mladja on je imao MI16, opravio ga od nule
mishja

Broj poruka : 3831
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 02, 2018 6:53 pm

Ako je benzinac mogueče je , step motor , regulator pritiska (negde vakum pušta ili je on oštećen).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11375
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Avg 02, 2018 10:49 pm

Hehehehe još ima entuzijasta Very Happy
Prvo proveri pritisak na diznama, treba da bude oko 3 bara. Meni miriše na lošu pumpu za gorivo ili kako Žile reče regulator pritiska. Regulator je na kraju cevi koja drži dizne, vakumski je. Proveri crevo koje iz njega ide na usisnu granu.
mladenmi16

Broj poruka : 6569
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 10S16 taj Pet Avg 03, 2018 12:15 am

sve sam izmenjao...step motor drugi..menjao i davace...potenciometar gasa...imao je jace trzanje pa je dijagnosticar ustanovio da je problem relej koji se nalazi ispod glavnog kompa,ako me razumete :) i resili smo to...ali ostalo je malo trzanje opet...sta nismo probali...i map senzor drugi i sve...i opet trza..recimo kad se zagreje u gradu i kad je guzva kreni-stani..tad bas nece da primi gas..onda ga isturiram i on probije nekako..proguta knedlu....recimo kad vozim i kad konstantno drzim gas...desi se u sekundi da prekine...kao da ga je neko skinuo sa kontakta...to traje par sekundi i onda dobije gas i to je to....sad na dijagnostici ne prikazuje gresku..jedino sta prikazuje jeste da ima neki nepoznati kod greske  p5157...kaze dijagnosticar da je moguce da dolazi greska iz glavnog kompa posto ne moze da je ocita..

Inace...proverio je dizne sve...sve je dobro...proveravali smo i pumpu za gorivo i sve...i svecice..probao sam i sa drugom bobinom i ne mogu da ga dobijem nikako pa to je...servisi uradjeni..menjao i filter goriva..promenio gorivo...inace servis veliki uradjen nema ni mesec dana....ne znam vise sta da radim... :(

e da...zaboravio sa mda kazem da sam primetio nesto neobicno....ili mozda do sad nisam obracao paznju...cini me se da gore gde je filter gde usisava vayduh...kao da sisti malo vise....i desava se dok radi na leru da krene da se gasi...ili promeni zvuk kao da radi na 3 klipa...to traje neki minut i sam se vrati u normalu....
10S16

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.08.2018
Godina : 25
Vozilo: : peugeot 106

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Killjoy taj Uto Sep 18, 2018 8:53 pm

Ja sam imao identične simptome.
Senzor radilice je bio u pitanju.
Sad ne znam da li Žope 106 ima toliko elektronike...
Killjoy

Broj poruka : 21
Datum upisa : 17.09.2018
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 HDi 1.4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: