Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407 radio (štoće mi život bez njega)

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: 407 radio (štoće mi život bez njega)

Počalji od Rade407 taj Pet Avg 03, 2018 10:14 pm

Sutra zakazao kod "Pežo" električara, evo ga radio al ne reaguje ni na jednu komandu vezanu za audio

Rade407

Broj poruka : 204
Datum upisa : 31.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Avg 03, 2018 10:33 pm

U korsničkom upustvu bi trebalo da ima sve objašnjeno. AKo nemaš skini ga sa interneta. C5 treba da ima isti radio.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1485
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Avg 03, 2018 10:41 pm

Prelistao uputsvo al stativa ili Ja to ne umem da pronadjem, sve piše i tako je to kad je sve u redu ali nema moj slučaj skinut akumulator, vraćen i ponovna aktivacija
Rade407

Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pet Avg 03, 2018 10:41 pm

A ova okrugla levo od mesta gde se ubacuje CD?
Šta se desi ako okrećeš, pretpostavljam Volume UP u desno i Volume DOWN ulevo kada se okreće.

A kada se pritisne Power ON a ponovni pritisak je Power OFF,tj tu se uključuje.

Ja mislim da radio nema nikakav poseban kod jer ni na 307 modelima radio nema kod već je preko serijskog broja šasije radija već sinhronizovan sa BSI.
Kod je potreban samo kada radio sa jednog auta prebacuješ u drugi auto, pri samom otkopčavanju aku nije potreban. Ovo je kod 307, probao kod mene skidanje aku ne pravi problem a i piše u uputstvu.

Isto tako mislim da na displeju gore je zasivljen AUDIO meni opcija jer radio nije ni uključen, tj nije pritisnuto to veliko okruglo dugme.
A onda kada se radio uključi biće i opcije kroz menije.

Probaj da se poigraš sa tim okrugli dugmetom na samom radiju, ništa ne košta.

Preko tih satelit komandi ne može da se uključi ni isključi radio na 307 a koliko vidim to je identična ručica i na 407.

A po starom dobrom običaju kada sva isprobavanja dugmića ne daju rezultat primeniti RTFM (čitaj originalno uputstvo) pravilo. Sigurno piše u uputstvu od 407 kako se pali radio. na koje dugme.
pego307

Broj poruka : 429
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 03, 2018 10:51 pm

To dugme o kom ti mudro zboriš, po pripovedaniju narodnom, prestane da reaguje i mora ovaj plastični točkić da se podigne, skine, i onda pritisne prekidač.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Avg 03, 2018 10:52 pm

Nema reakciju nikakvu na ovo veliko dugme bar kod mene u ovim kolima (nešta sam slomljen ceo dan, nastaviću ujutru) pritiskao sam ovo dugme ali ništa, evo sad ću ponovo da vidim uputstvo. Na šta misliš power? ne vidim takav prekidač tipa on-off
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Avg 03, 2018 10:54 pm

Petrucci ::To dugme o kom ti mudro zboriš, po pripovedaniju narodnom, prestane da reaguje i mora ovaj plastični točkić da se podigne, skine, i onda pritisne prekidač.

Veliko dugme gore levo? da se izvadi da je ispod prekidač koji ne radi???
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 03, 2018 10:55 pm

Po ovoj teoriji - da. Ali, već je kasno, jutro je pametnije od večeri i tome slične mudrosti bliske našim godinama, pa ti to ostavi za sabajle. Natenane.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Avg 03, 2018 11:06 pm

Bojim se "raščupaću" one stvari pa će ostati samo dugmići :)
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Avg 04, 2018 12:04 am

Ovo sto ti je rekao Petrucci je tvoj problem, skini to dugme/tockic levo od ulaza za cd i pritisni prekidac ispod njega, tu se pali i gasi tvoj radio/cd, to dugme/tockic ti je u kvaru...

Znaci u kvaru je sigurno bas zato sto ti ne skljoca tj ne desava se nista kad pritiskas, a trebalo bi da blago upadne napred i vrati se kad pustis. Vuci ga prema sebi, zabodi srafciger pod njega ili nesto pljostanto i polako, ajde bre Rade nemoj da sviras nego budi malo majstor...

Fazon je u stvari sto je taj pre tebe sjebao to dugme, ti radio/cd i nisi mogao da ugasis vec se gasio sa gasenjem auta, a palio se sa davanjem kontakta ne kljucu. Sad kad si izvadio akumulator radio se ugasio/resetovao i trebas ga upaliti, a ti ne mozes jer je sjebano to dugme/tockic. Znaci izvadis tockic, upalis na prekidac ispod i bice ti opet kao pre sve dok opet ne budes vadio akumulator...

To dugme/tockic propadne zbog jakog pritiskanja i vremenom upadne skroz do kraja i ne radi i zato ti sad ne mozes da ga pritisnes jer je ono u stvari pritisnuto i upalo, ma ne razumem vise ni sam sebe, mozda neko skonta moje misli...

U glavnom, uradi ovo i resices problem, verujemo u tebe...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1692
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Avg 04, 2018 12:33 am

Moze i bez tog dugmeta. Pritiskom sa strane na rucicu, oznaceno SRC. Tu ujedno menja sta ce, radio ili sanzer ili ako ima jos neki ulaz.

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 9:25 am

Nemaja, u pravu si za taj okrugli prekidač (točkić) na njemu se ne dešava ništa pritiskom na njega nema odgovora, probaću, sad mislim da je to verovatno neki inicijalni prekidač a kasnije da može paljenje i gašenje putem ručice. Isto je tačno da radio nisam nikada dirao dam kontakt on se pali, parkiram gasim auto izgasi se i on. Posle ću to da vidim. To dugme je takvo od momenta kad sam uzeo kola, isti mi je slučaj sa levim svetlom za čitanje na plafonu, pre neko veče ga upalim i neće djubre da se izgasi ne reaguje prekidač pa je bilo redjanja sve po spisku i na gomilu od bližnje i daljnje familije, proizvodjača konstruktora, itd Very Happy
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 11:00 am

Polomljen točkić iznutra, sve radi normalno
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 11:33 am

Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Avg 04, 2018 11:53 am

Ma sredićeš ti to svojim rukama siguran sam brzo i uspešno.
Tu se jednom uključi i on to stanje pamti sve dok ima struje tj dok prvi sledeći put ne otkačiš akumulator.
Probaj malo da ga pomeraš gore dole dok pritiskaš, možda uspostavi kontakt i privremeno proradi.

Za trajno rešenje verovatno prelemiti na štampanoj ploči ili zameniti što opet podrazumeva lemljenje.

Nije komplikovano za elektroničara samo se nadam da nije neki PSA jedinstveni potencimetar koga nema u slobodnoj prodaji. Za to nema razloga ali iz opreza posumnjam i u takvu mogućnost.
pego307

Broj poruka : 429
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Avg 04, 2018 11:59 am

Ma samo ti njega upali tako i neces imati problema do ponovnog vadjenja akumulatora...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1692
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 12:01 pm

Ma tražiću točkić a druga stvar, svi ti točkići od malo starijih aparata su približno isti i slični. Ako ne nadjem originalan daću strugaru da mi napravi po uzorku i rešen problem
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 12:03 pm

Upalio sam ga i ostao je upaljen, sad je dobro devojka me neće ostaviti a žena spustila nos nije više besna zbog radia
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 04, 2018 12:46 pm

Rade407 ::Ma tražiću točkić a druga stvar, svi ti točkići od malo starijih aparata su približno isti i slični. Ako ne nadjem originalan daću strugaru da mi napravi po uzorku i rešen problem
ih bre Rade....kako to strugar da napravi...nadji dobrog elektronicara i resis pitanje za 100 god.ima tih ``tockica``( u pitanju je visenamenski tj kruzni,beskonacni potenciometar sa mikroprekidacem koji ukljucuje i iskljucuje radio...)svuda i svaki elektronicar resava to pitanje,na kraju krajeva,laptop u te nezne rucerde i ocas posla na oglasima nadjes neki ``izgoreli``radio i opet prebacis originalni switch pot. na tvoj... i eto ga nov novcit...tek na kraju to pomenuste sa glavnim potom(tockicem) a vec hteo dublje da zalazim u problem...i predlazem skidanje radia ,pregled osiguraca ,vizuelno da izlazni stepen nije pocrneo yj. izgoreo i sl... dok to ne resis,lepo naculji usi i slusaj mjuzu....

SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 12:57 pm

Sad mi se javi preko FB čovek ima točkić originalan, pa da se dogovorimo oko cene, samo da ne bude kao radio :)
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 04, 2018 1:04 pm

kupi ti to...ako je taj ono kako si ga nazvao ne bi trebalo da ti zacepi cenu, iskreno,ja da ga imam,ti bi ga dobio za DZ...malo izguglaj citav ispravan radio imas za 30-ak e...a kamoli taj ``tockic...eventualno par stotki i to je to...cisto simbolicno i tebi i njemu...preporuceno ili vrednosno pismo 100-inak din postarine,5-6 e majstoru za rad i to ti je suma sumarum...ajd` pa javi...a i da castis...``pozuteo si``

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 1:09 pm

Za rad, sad majstor će ostati bez naknade, u ovom slučaju. Izvadi se točkić i vrati nazad nema puno filozofije i nauke prosto, nego malo se šalim na svoj računa a mislio sam da je nešta softverski u pitanju. Majstor će da menja displej i motor brisača samo da stvorimo € uslove
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 04, 2018 1:18 pm

ok....kako god...al...za tu elektroniku,bilo za auto ili kucna ili muz.varijanta,posto si iz Ca,kao i prosli put,na samom predstavljanju,uputio sam te na Gagija Bogdanovica(slep sluzbom se bavi)njegov uja,Spasoje Karovic, jedan predobri cicica je najjaci elektronicar koga sam do sada sreo(mozda ih i poznajes)....iskoristi priliku blizine i uvek ces biti obezbedjen sto se elektronike tice... a za razliku od njih,i dalje te upozoravam od Devle u sirokom luku...toliko...i javi kad zavrsis:svakatidala:

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 1:21 pm

Za elektroniku imam jednog mog (kamioskog elektroničara) rešava sve te rebuse i mnogo ozbiljnije i znam još jednog koji radi te auto komponente. Ovo je jednostavna stvar i sad je sve ok
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 04, 2018 1:41 pm

ok....savet ne kosta...pozdravljam te....

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Avg 04, 2018 1:44 pm

Hvala pozz
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu