Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pug 307 trese volan od 120 130kmh.

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Pug 307 trese volan od 120 130kmh.

Počalji od vojkan taj Pon Avg 06, 2018 11:24 pm

A ne, ja sam imao trešenje na 120 sa 2,2 i po dopumpavanju na 2.5 je prestalo, što ne mora da znači da će i ovde.

vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Uto Avg 07, 2018 12:59 am

Poz. Imao sam ja slican problem. Isto je treslo na 130. Zimske gume Bridgestone. Stare godinu dana, dosle sa autom, nisu tresle, skinute sa celicnih felni i stavljene letnje nove, jbg nisam imao love odmah i za druge felne pored kupovine letnjih guma, takodje i ove nove nisu tresle.Kada sam opet montirao one zimske na te iste felne na kojima su i bile prvi put treslo je kao ludo. I ako su ih balansirali. Sledeci dan sam se vratio i rekao da nevalja. Prvo su počeli da me ubedjuju da to ne može bolje i da je to tako kada kupiš negde polovne gume itd... kada sam malo promenio ton i rekao da to nisam kupio sada nego su moje i da su još pod garancijom i stare samo godinu dana onda je spustio loptu i počeo da skida točkove. Zatim je svaku gumo po 3-4 puta morao da balansira, svaki put izduvao, okrenuo za 1/4 kruga na felni i opet na balanserku. Ne znam dali je tako moralo i šta je problem u celoj priči, ali čovek se pošteno preznojio i radio oko sat vremena sve to. I na kraju uspeo. Ne trese. Pa više ne skidam gume na kraju sezone, kupio sam još jedne felne.
saulicv

Broj poruka : 70
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Uto Avg 07, 2018 10:06 pm

Kao sto sam reko javicu se...pre puta svratio sam u onaj lepi servis...reko sam majstoru sve sta i kako...kaze mi da je lose izbalansiran tocak...ja mu kazem puno ce mi biti da cetvrti put placam balansiranje..on mi kaze balansiramo i probamo ako ne valja ne trebam da platim tako je i bilo..covek izbalansira prednje tockove seli smo u auto probali ni da cimne nema savrseno...platim coveku i jos ga pocastim 200 kinti...na auto putu pravo uzivanje ovom krstaricom podesim tempomat i pravi uzitak.

Medjutim kod mene na autu postoji neki problemcic definitivno... probacu da objasnim..recimo vozim 120kmh i mala krivina na putu kad izadjem iz krivine pocne da drmusa volan malo smanjim onda brzinu recimo na 110kmh i vratim onda super sve ok....takodje sam recimo prometio kad sa te brzine pocnem kociti pocne da drmusa volan...dok recimo na manjim brzinama nema tog problema...vozicu auto u trap servis lepo da sve pogledaju i da uradim reglazu...ali sta bi mogao problem da bude?
Bane016

Broj poruka : 218
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Avg 08, 2018 8:25 am

Drma pri kočenju, kakvi su diskovi i jesu li ikada menjani?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sre Avg 08, 2018 9:52 am

Menjao sam plocice skoro...diskovi nisu skidani nit obradjivani...
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Avg 08, 2018 10:36 am

Neravni diskovi daju takve i slični simptome pri kočenju, proveri ih, svakako nije na odmet, diskovi se troše, tanje, i nije dobro dovesti ih do mnimalne debljine.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 08, 2018 10:47 am

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sre Avg 08, 2018 1:47 pm

Jel moze da se proveri disk amaterskim uslovima? Ili samo da se skidaju?jer gledajuci diskove ne izgledaju tako lose...

Danas cu otici u jedan trap servis lepo da pogledaji komplet trap i da uradim optiku.pa cu da javim...
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 08, 2018 1:50 pm

I meni se povremeno to dešavalo, nekoliko puta sam kočio duže a lakše da probam da ih poravnam ako se može , evo neko vreme sve je ok. .

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Avg 08, 2018 3:31 pm

Bane016 ::Jel moze da se proveri disk amaterskim uslovima?

Ako mozes nabaviti negde komparater mogao bi proveriti i bez skidanja, skines tocak i montiras komparater i cim zavrtis disk videces odstupanja.
Ja ga imam u radionici al si mi daleko...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1480
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Avg 08, 2018 7:19 pm

Za pocetak izmeri debljinu diskova, oba. Ako su vec na granici pohabanosti razmisljaj u pravcu zamene, nikakve obrade, krparenje, i slicne zezancije.
Radi se o kocnicama, i nije bez razloga definisana minimalna debljina diska. Ako je disk tanji vise nije pouzdan i moze da pukne pri prvomi zahtevnijem kocenju.

Vibracije pri kocenju se takodje javljaju kada vodjice u kljesitma kocnica imaju previse lufta.
Tada plocice vibriraju i nepravilno ne pritiskaju disko celom povrsinom.
Plocice se neravnomerno trose i postaju valovite a diskovi takodje postanu izvitopereni.

I sledeca varijanta tresenja pri kocenju je neki luft u vesanju, tipicno kugle (jabucice) viljuske dole ili kraj spone letve volana.

Luft proveravati kada auto nije na tockovima, mora biti u vazduhu i ne sme biti opterecenja usled tezine.
pego307

Broj poruka : 324
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Avg 08, 2018 8:30 pm

Nece disk da pukne ako je na minimumu debljine, taj minimum je odredjen zajedno sa stepenom sigurnosti, u masinstvu i mehanici to tako ide. Ako ti je minimum debljine na primer 20mm sigurno moze da izdrzi jos milimetar...

Naravno da treba da ih menjas ako su na minimumu ali ne moras odma, nece puci sigurno, slobodno vozi jos mesec-dva i skupljaj lovu za nove...

A mozes lako da ih skines i proveris dal bacaju i po potrebi obradis kod majstora ako imaju jos ,,mesa,, ...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Avg 08, 2018 8:54 pm

Naravno, slazem se da nece preko noci da pukne i sve sto si naveo.
Ali znas kako se to preokrene u praksi, ma kakav minimum, to glupi inzenjeri, samo ti teraj, moze to jos ( godinu, dve, pet, 50.000km, po zelji izaberi) i slicne price.
I kao dodatak, ideje da se vec pohaban disk na minimumu sa izrazenim brazdama jos dalje tanji tzv obradom.

Po meni, ako je nesto minimum i vec je na radnoj margini treba odmah planirati zamenu tj popravku u sto skorijem pogodnom trenutku. Ne istog dana ali vrlo ekspresno a dotle jako obzrivo dalje voziti.

Ne odlagati ono tipa, ma nece valjda  bas meni da se desi da otkazu kocnice onda kada idem nizbrdo, vrelo leto i ja ukocim jer je neka prepreka iznenada...

Bio sam u autu kao suvozac kome su totalno otkazale kocnice pri spustu sa Fruske Gore/ Venca ka Kamenici pri nekih 80-90. A auto dalje ubrzava.

Da, desava se i nisu bajke da kocnice otkazu, da diskovi pucaju, da plocice ispadaju, i da se posledicno gine zbog kao neke ustede u odrzavanju koje je inace neophodno.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sre Avg 08, 2018 9:21 pm

Jesu malo pojedeni diskovi gledam skoro kod svakog auta slicna situacija...mislim da nije bas stanje za plakanje....

Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Avg 08, 2018 9:35 pm

pego307 ::
Bio sam u autu kao suvozac kome su totalno otkazale kocnice pri spustu sa Fruske Gore/ Venca ka Kamenici pri nekih 80-90. A auto dalje ubrzava.

Sa venca bez kocnica pri 80-90 affraid

Ovo da ti poverujem jedino ako ste imali katapult sedista ili ako sad pises sa neba...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Avg 08, 2018 10:20 pm

Ne vidim razlog da budes ciničan, a ni šta nije jasno sa siutuacijom da ti otkažu kočnice iznenada i osetiš kako to izgleda uživo?
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Avg 08, 2018 10:54 pm

Nisam cinican vec pokusavam da se nasalim, a sad iskreno da ti kazem ne verujem u tu pricu jer prolazim vencom vise puta mesecno i tu nema sanse da ides 80-90 ni sa kocnicama a da ne zavrsis u ,,kamenom gradu,, a pogotovu bez kocnica.

Nije bitno, da ne kvarimo coveku temu...

Bane diskovi su ti na slikama prilicno ravni i plocice su solidne debljine, imas ,,anzac,, na obodu diskova, tj vidi se da su malo potroseni, treba ih izmeriti, ima negde je Vojkan postavio tabelu za min. debljinu diskova, potrazi u nekoj temi o diskovima...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Čet Avg 09, 2018 9:06 am

OK, meni nije bilo primerena ni najmanja šala na takvu situaciju.
To je tvoja stvar što ne veruješ da ikada ikome mogu da potpuno otkažu kočnice u nekom trenutku vožnje.

Šta da ti kažem, nije priča nego sam doživeo i tih 2-3km tokom kojih auto nekontrolisano ubrzava i ništa ne možeš da uradiš je strašan osećaj.
Mi smo imali sreću da je bio u pitanju malecni, lagan auto sa samo 2 putnika, da nije bilo saobraćaja i najveću sreću da su nakon hladjenja kočnice ponovo proradile i nekako uspeli da se kontrolisano zaustavimo i ostanemo živi.

Ja sam napisao iskustvo da kočnice mogu da otkažu baš kada ti zatrebaju najviše, da sa njima nema šala i da veoma je tanka granica rizika.

Ovaj auto je bio službeni, star 3 godine, kao redovno održavan u servisu.
Ali eto pokazalo se da nije održavan, samo pisano i naplaćivano a kočiona tečnost nije nikada zamenjena.

Mogli smo da poginemo zbog 1,000 dinara uštede u održavanju.

Ti shvati kako želiš, namera mi nije da te u bilo šta ubedim samo upozoravam i tebe i sve da su kočnice najvažniji sistem na autu.

Motor ako se pokvari tokom vožnje uglavnom se ništa ne desi, kočnice kada su pokvarene uglavnom je veliki problem.
Toliko od mene, u pravu si da ne kvarimo temu.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Čet Avg 09, 2018 9:19 am

Bane016 ::Jesu malo pojedeni diskovi gledam skoro kod svakog auta slicna situacija...mislim da nije bas stanje za plakanje....

Ovaj disk treba premeriti po debljini, odmah ćeš znati koliko je pojeden.
Ono što ja vidim na slici je da su neispravna kočiona klješta i zato je ovako neravnomerno potrošen disk a skoro uopšte ne hvata deo površine diska.

Jeste, gledam i ja kod auta da slično imaju neispravne kočnice, stanje jeste za plakanje i hitnu intervenciju da se nadje uzrok zašto pločice ne vrše funkciju kako treba po celoj površini. Opet, ne mora odmah u 24 sata da se popravlja ali ne sme ostati u takvom stanju kao trajno sa onim "ma neće se to meni desiti da oktažu kočnice kada i kod drugih vidim slično stanje".

Ovako samo na osnovu slike, rekao bih da su preko mere pohabane vodjice u klještima što uzrokuje vibracije koje su opisane.
Kada već ovoliko pišem, popravka kvara ne prelazi 50tak evra. Uveren sam da ušteda od 50evra nije vredna rizika sa kočnicama.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Čet Avg 09, 2018 9:51 am

i hvala. Trebao sam ici juce ili danas u servis ali dete dobilo boginje pa sam tu uz porodicu....javicu sta sam napravio...ceo trap cu prekontrolisati ukljucujuci diskove i amortizere i lepo sve zameniti sto treba i javicu ovde...jer kupio sam nove gume koje sam platio 30 000 dinara pa nebi bas da ih unistim za kratko vreme. Hvala na trud koji ulazete da mi pomognete ovako online...moram da pohvalim ovaj sajt opet retko je naci ovakav forum koji je aktivan i bukvalno za odgovor ne cekas ni minut...
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Avg 09, 2018 10:59 am

Ti bi pego bio odlican politicar, tolike dugacke postove pises a ne kazes sustinu, tj izbegavas odlicno. Ja sam ti rekao i opet ponavljam, ne verujem da si isao niz venac sa fruske gore 80-90 na sat bez kocnica, a svako ko tuda ide cesce zna o cemu govorim. To je jedna od lovackih prica, moze da prodje kod nekoga ko ne ide tim putem. Mozda si isao tuda 40-50 bez kocnica a i to je u domenu naucne fantastike. Inace mnogo sve preuvelicavas i komplikujes, od bernulijeve jednacine pa preko nekih zakona pritisaka i cuda muda, meni ne smeta al kad si se vec zakacio za mene eto da kazem. I ne mislim uopste da si neki majstor vec samo puno teorije si procitao, pravi majstor nema vremena da jede a ne da pise na forumu svaki dan kilometarske filozofske postove...

Izvrces moje pisanje, ne ulazim ja u stanje diskova, normalno da ce da ih menja ako su na min. a ti si to predstavio kao da ce da eksplodiraju ako ih ne zameni za sat vremena, ja samo ne verujem u tvoju pricu gore pomenutu, a bane vec zna sta ce s diskovima. I pozdrav

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Čet Avg 09, 2018 11:59 am

Nešto si pobrkao, nigde nije pomenuto nikakvo eksplodiranje diskova za sat vremena. Naprotiv, da svaka nispravnost treba blagovremena da se proveri i sanira da ne bi došlo do otkaza kočnica usled bilo čega naglo i nekontrolisano.

Veruj u šta hoćeš, možda nije 80-90 nego 40-50 više se i ne sećam davno je bilo i potpuno je NEBITNO kada jednom doživiš da voziš auto kome prokuva kočiona tečnost, propadne pedala i potpuno izgubiš kontrolu nad kočenjem auta.
Kada već ideš često onda eto napiši kojom se brzinom ti krećeš pri kraju spusta ka Kamenici. Šta god napišeš prihvatam da je to bila i brzina pri tom otkazu kočnica.

Ono BITNO što nisi uspeo da pročitaš je da sa kočnicama nema improvizacija i ako ima bilo kakve sumnje u ispravan rad preporuka je da se odmah izvrši kontrola a po potrebi takodje odmah sanira.

Pa ništa, ti si pravi majstor, nemaš vremena da jedeš, ne posećuješ forum svakog dana, i eto tako..sve si u pravu.

Ne upozoravam ja na važnost kočnica da bi promenio tvoje mišljenje jer eto znaš da one ne mogu da otkažu na nizbrdici kako sam opisao iskustvo već upravo zbog drugih koji će čitati da ne upadnu u zamku onako udobnih priča iz fotelje a posle ako prežive havariju kočnica se hvataju za glavu.

Još jednom, hvala što si podelio svoje mišljenje o mom iskustvu, i naravno pozdrav i tebi.

ps. Bane i svako drugi će sam proceniti savete i informacije i shodno tome reagovati, kao što je lepo razumeo i napisao da će proveriti stanje a ne odmah eksplodirati kako ti (nepravilno) tumačiš.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Avg 09, 2018 12:25 pm

Minimalna debljina diska pise na samom disku sa gornje strane, moze obrada do priblizne debljine, da ne bude na meru pa teraj posle tako, bezbedno je za voznju, ja sam to uradio na kolima i presao 30000 km do sada
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Avg 09, 2018 12:39 pm

Molim nadlezne da se proveri da nije @pego307 u stvari @fap1 !!!

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Avg 09, 2018 9:45 pm

Fabrička debljina diskova po podacima Ferodo je 26mm a minimalna 24mm za p307.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Avg 10, 2018 12:15 am

Eeeee da sam danas pretio forum mogao sam malopre izmeriti brzinu spusta sa venca. Može tu da se uhvati lepa brzina ako sasečem po koju krivinu. Možda čak i 60km/h
Bez zezanja, to što vam se desilo je vrlo zeznuta stvar i dobro ste prošli. Što se brzine tiče na onom spustu je subjektivan osrćaj da se ide mnogo brže nego što je stvarno, ne verujem da ste baš u tom momentu gledali cajgere....
mladenmi16

Broj poruka : 6538
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći