Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 problem sa bravom/vratima

Ići dole

Peugeot 307 problem sa bravom/vratima

Počalji od michko87 taj Pet Avg 10, 2018 3:16 pm

Pozdrav ljudi.

Imam problem sa otključavanjem/zaključavanjem vrata. Naime, najpre je bio problem sa vozačevim vratima, nisam mogao da ih zaključam, bio kod majstora... zamenio bravu i bilo je ok par dana.
Sada opet ne mogu da zaključam vozačeva vrata ali da stvar bude još gora, javili su se problemi i sa ostalim vratima.

To izgleda ovako:
vozačeva vrata - ne mogu da se zaključaju
zadnja vrata sa leve strane - rade ok (jedina)
gepek - zaključan i ne mogu da ga otvorim (uspeo sam svega par puta da ga otvorim preko dugmeta u autu ali je to bila puka slučajnost rekao bih, na daljinac ne reaguje)
vrata na desnoj strani - i jedna i druga vrata se mogu otvoriti samo u momentu kada pritisnem daljinski za otključavanje, dakle u procesu otključavanja, ako se čeka duže ponovo se zaključaju, prilikom svakog otvaranja bilo kojih desnih vrata se čuje škljocanje, kao da otključava i zaključava iznova, mislim da bude ukupno 6 klikova, takođe kad neko od saputnika izađe na neka od desnih vrata ona se zaključaju za njim tako da moram posle da ih otvaram iznutra ili opet daljincem

Probao sam da zamenim daljinski jer imam dva...ista situacija tako da ne bi trebalo da je to problem

Svaka pomoć ili predlog su dobrodošli.
michko87

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.08.2018
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 problem sa bravom/vratima

Počalji od Жиле taj Pet Avg 10, 2018 3:28 pm

Možda bi pomoglo da skineš klemu, (kažem možda). Ako imaš nekoga sa dijagnostikom da ti to ispita.

Poslednji izmenio Жиле dana Pet Avg 10, 2018 10:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11433
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Avg 10, 2018 10:18 pm

Probaj da stavis novu bateriju u daljinac...
Kod mene ako jedna vrata nisu dobro zatvorena nece uopste da se zakljuca, samo se cuje da brave odrade i ponovo otkljucaju...
Gepek nece da se otvori kad rikne polugica koja pritiska mikroprekidac, moras rastaviti tu bravicu gepeka i popraviti, mozda zbog nje brlja sve...
A mozes u svakom slucaju i ovo sa skidanjem kleme akumulatora na 10-ak minuta...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1671
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pet Avg 10, 2018 11:16 pm

pozeleo sam ti dobrodoslicu a sad bih malo da ucestvujem u ovoj temi jer sam i ja imao problema sa svojom bravom(C4)...mislim da su iste kao na tvom 307...imao sam iste simptome kao i ti...napisao si da je majstor promenio bravu...konkretno sta?a ja sam pisao o tome...da ne razglabam previse,desavalo mi se da skinem kvaku i da zakljucava i otkljucava besprkorno(daljincem)...pregledam kvaku,postavim je i MUĆAK! nece ni da opepeli a ostavi mi sve zakljucano...nekako ga prevarim i otvorim u delicu sekunde neka od vrata i ponovo rastavljaj...dok nisam uvideo gde je problem...ustvari problem je postojao i na kvaki i na bravi...o reparaciji kvake ima klip i relativno objasnjenje na mojoj temi... a sto se brave tice...obrati paznju da se iz same brave nije IZVUKAO bozir(pancir) od sajlice koja se kaci na kvaku i sluzi za otvaranje spolja(ostaje sajlica prilikom kacenje iste za kvaku blago nategnuta i ne vrsi funkciju a istovremeno prilikom komande za zakljucavanje blokira bravu...a dalje i citav sistem...ja vratio u lezizte pancir,proverio ostale malko ga ``pritego`` i dan danas sljaka(kao i reparirana kvaka)pa....ako je od koristi,dobro je...a ako ne,moze biti nekome drugome nekom drugom prilikom...

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 11, 2018 10:28 am

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11433
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od michko87 taj Sub Avg 11, 2018 6:35 pm

Nisam bio u mogućnosti da se ranije javim. Kupio sam nove baterije i stavio ih u daljinski, to mi se činilo kao najlakše za uraditi, ali to nije pomoglo. Onda sam pokušao sa skidanjem klema i resetovanjem BSI-a...ni to nije rešilo problem. Verovatno vozačeva vrata uzrokuju čitav problem, kvaka ili brava kao što SOF kaže, jer su jedino ta vrata uvek otključana, znači ne mogu ni ključem da zaključam, nije moguće okrenuti ključ, nešto je blokiralo. E, sad, šta tačno nemam pojma, moraću da pitam majstora jer sam ja laik za te stvari.
michko87

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.08.2018
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Avg 11, 2018 9:47 pm

pa ja ti ukratko izneo moj problem i kako ga resio...samo sto je moje bilo malo vise za.....ije od tvog...meni je ostajao ZAKLJUCAN...a takodje nije hteo ni na kljuc...pa sad vidi sa majstorom...al resavaj da se ne iskomplikuje...
PS....ukucaj u pretrazi prednja leva brava C4...i videces moj problem i resavanje istog....

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Killjoy taj Uto Sep 18, 2018 8:56 pm

To se meni jedno vreme dešavalo.
Stojim na -15 i pokušavam da zaključam auto.
Odlepio sam!
Da li se tripuje ključ ili sama centralna brava...nzm.

Uglavnom jednog momenta je prestalo, ali sam u međuvremenu sve otključavao metodom "ključ u bravu"
Killjoy

Broj poruka : 21
Datum upisa : 17.09.2018
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 HDi 1.4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: