Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

ne mogu upaliti 206

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Pezo 206 se gasi u voznji

Počalji od prekica taj Uto Nov 21, 2017 6:36 pm

Vozim pezo 206 1,4 75 ks, 2005 .U poslednje vreme je nesto pobrljavila elektronika , i desava se da se auto u voznji prilikom promene brzine ,ugasi. Cuje se " CAK" i ugasi auto. Normalno posle upali na kljuc ali je vrlo nezgodno stoje to pocelo da se desava u voznji.Auto se redovno servisira,nedavno uradjen i veliki servis.Dijagnostika nje prijavila nikakav kvar.Molim za pomoć.
prekica

Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.07.2015
Vozilo: : pezo 206

Nazad na vrh Ići dole

Re: ne mogu upaliti 206

Počalji od kurjak taj Uto Nov 21, 2017 7:25 pm

Ako nemaš drugih simptoma verovatno ti iskače neki relej. Ne čuje se kad iskoči nego izgubi kontakt na sekund pa se vrati i tada čuješ 'cak', loš kontakt u samom releju i zato nema greške. E sad kako je to povezano sa šaltanjem brzina nisam siguran. Imam isti auto 2002 godište, ali do 2005 dosta se toga promenilo.
Da li čuješ to cak kada daš kontakt?
kurjak

Broj poruka : 318
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Uto Nov 21, 2017 7:42 pm

Ne,cujem ga samo kada se ugasi u voznji
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Nov 21, 2017 8:29 pm

To je relej što čuješ , možda je od pumpe za gorivo ili je do instrument table. Treba da se skine BSM i vidi relej da nem hladni lem ili da nije do relej. To treba baš dobar majstor da ispita a to je najteže da se nađe takav , a da još nije pokvaren ko čovek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 21, 2017 8:56 pm

E od sada prati kada daš kontakt da li se čuje to 'cak'.

Može auto da se ugasi kada se pritisne kvačilo, ali nisi napisao da ima još nekih simptoma. Skini crevo na usisu i pogledaj da li je prljav leptir. Neće škoditi ni da opereš kućište.
Može da cakće samo relej. Kada se ugasi motor verovatno moduli prekinu neko kolo (verovatno od pumpe) a pošto kompjuter ’’vidi’’ da se motor i dalje ’’vrti’’ uključiće pumpu.
Samo moje razmišljanje. Majstor ako je majstor, sa tvojim autom uživo ne bi trebo da se preznoji oko ovoga.

Жиле ::To je relej što čuješ , možda je od pumpe za gorivo ili je do instrument table. Treba da se skine BSM i vidi relej da nem hladni lem ili da nije do relej.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 21, 2017 8:58 pm

Žile od kad ti imaš problema sa majstorima. Ja sam mislio da tu cvetaju ruže  
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Nov 21, 2017 9:02 pm

Ma cvetaju da popizdiš

Poslednji izmenio Жиле dana Uto Nov 21, 2017 9:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Nov 21, 2017 9:35 pm

Kad se ugasi auto dali je sve crno na tabli ili se popale sijalice(aku, svetlo, airbeg i ostalo).
Da nije kontakt u bravi?
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Uto Nov 21, 2017 9:54 pm

Ostane na kontaktu sa upaljenim sijalicama.
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Nov 21, 2017 10:00 pm

Skoro 50% da je BSI ispod volana, jer se tu cuje to CAK. Verovatno kad se iskljuci-ukljuci neki od senzora ili ukljuci-iskljuci relej na BSI ili sto rece Zile hladan lem ili los lem ako je popravljan, pravi zaglup. Pogotovo je opasno u voznji, sad pogotovo zimi, ako se ugasi auto, ode servo, kocnica tvrda ko kamen...sneg,,,led...
To bi bilo nekako ovako. Samo dobar dijagnosticar moze to da sredi. Posto onisi napisao odakle si...ne mogu da kazem nista...
Znaci:
-cena za dijagnostiku i ruke oko 30evr...ako je sve u
redu,
-ako odes opet kod nekoga + ....
-kupis polovan ispitan BSI, oko 120evr
Ovo je okvirno, ne mora bas da znaci da je BSI...npr. mozda kad isljuci turbinu, ili ukljuci, ECU nahvatao vlage na kontaktima, vlazno je dosta, itd....
Goga_EG

Broj poruka : 1640
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Uto Nov 21, 2017 10:03 pm

Iz Beograda sam.Da li bi to trebalo da pokaze na dijagnostici prilikom redovnog servisa.
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Nov 21, 2017 10:06 pm

Ako se to dešava samo pri promeni brzine to bi mogao biti neki put za traženje kvara.Možda treba proveriti i senzor brzine, mada nisam siguran da recimo prrekid njegovog signala može izazvati gašenje. Kod dizela valjda ne, ali kod benzinca?
[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo isti auto, vrlo sličan problem ali se nije javio član da je rešio.
Imaš li ti ugrađen plin na tom autu?
PEUGEOT 206 1,4 i. - DVIJE GODINE TRAŽIM RJEŠENJE ?
Datum objave: 22.03.2012 11:45:02
[You must be registered and logged in to see this image.]
PITANJE:
Dobro veče. Već više od dvije godine tražim rješenje problema. Od majstora do majstora, i ništa. Nije prolem ni u plaćanju, ne naplate oni, pošto i ne naprave, već jednostavno to počinje da nervira. Peugeot 206, prije vipše od dvije godine ugradio plin. Nakon toga 10-ak dana, da li slučajnost ili ne, ne znam, dešavaju se sljedeće stvari. Kad se suto ugrije gasi se na leru. Zimi je to jako rijetko tek nakon dugotrajne gradske vožnje. Ljeti vrlo često, na svakoj drugoj -trećoj rakrsnici, semaforu, kad mijenjam brzinu. Ista stvar se dešava i na plinu i na benzinu. Dečki koji su ugrađivali plin su zamijenili sve što se može zamijeniti kod plina. Isto se ponaša i na benzinu i na plinu.Poslije gašenja odmah upali bez problema. Pozdrav iz Dubice
ODGOVOR:
Na Vašem vozilu neispravnosti treba tražiti na benzinskom sustavu motora a ne na plinskom sustavu . Prvi korak je svakako kompletna dijagnostika motora i nakon toga otklanjanje kvara . Moguće neispravnosti su : senzor temperature motora, MAP senzor, senzor položaja leptirastor ventila, aktuator minimuma, injektori, filteri, senzor radilice, EGR ventil, propuštanje na usinom kolektoru, električna instalacija motora, sustav za stvaranje iskre na svjećicama, ECU centrala motora .
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Nov 21, 2017 11:59 pm

prekica ::Iz Beograda sam.Da li bi to trebalo da pokaze na dijagnostici prilikom redovnog servisa.
Da, dijagnostika Lexia koja je za francuske automobile, pokazuje zatvoreno kolo na BSI, tj. da je "Zaključan". Odmah se vidi. U slučaju da nije zaključan, dijagnostika treba da ukaže na kvar ili na loše vrednosti koje ukazuju na kvar. Npr. Nedovoljan protok vazduha, nizak pritisak u... Itd...
Nakon odradjene dijagnostike sledi dogovor oko popravke. Znači nema to je menjaj pa nije. Zato budi pametan i oprezan. Mislim, da ne bacaš novac bzv....
Goga_EG

Broj poruka : 1640
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Sre Nov 22, 2017 11:10 am

Kod drugara na benzincu se desavalo isto.
Ali ne stalno i nikad se nije moglo predpostaviti da li ce se ugasiti odjednom. Dijagnostika mu nije ocitavala ni jednu gresku a auto se i dalje kad kad gasio u voznji.
Posle mesec dana patnje i voznje sa dijagnostikom i cuda svakakvih utvrdili su da je kod njega bio problem u pumpi za gorivo u rezervoaru da je ona zezala a zajedno sa njom i senzor radilice gubio kontakt negde.
Tako da eto ti nekih smernica mozda je i kod tebe u tome problem.
Nzm nisam strucnjak ima na forumu pravih ljudi za tvoj problem pomocice ti neko lavovi su to ;-)
ivan...

Broj poruka : 60
Datum upisa : 06.01.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Sre Nov 22, 2017 11:12 am

Kao sto su svi pre mene rekli, prvo na dijagnostiku pa polako.
Resices to samo strpljenje. Pozdrav i srecno
ivan...

Broj poruka : 60
Datum upisa : 06.01.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Sre Nov 22, 2017 6:57 pm

Bio danas kod majstora.Dijagnostika pokazala problem sa drugom lambda sondom(tako je pisalo na ekranu).Skinuo klapnu i ocistio i nju i neki senzor iza nje.Videcemo da li je to resenje ,Javljam ako je uspelo.
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Pet Dec 01, 2017 6:39 pm

Ponovo mi se ugasio auto u voznji.U tom momentu je bio na plinu.Sada ga vozim na benzin par dana da bi ustanovio da li je u pitanju problem kada je na plinu ili je to samo slucajnost.Ocaj.
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Dec 01, 2017 8:19 pm

Nisi ranije rekao da imaš plin. Da li ti se to i ranije dešavalo na plinu? Nisi sada napisao da li je gašenje opet povezano sa kvačilom? Šta je majstor još uradio osim što je očitao da nema grešaka? Ako je elktronski leptir lako se proveri ako može da pokrene aktuator test na dijagnostici. Kada je menjan filter vazduha, šta je u poslednje vreme radjeno na kolima, servisi, vanredne intervencije...?
Ne mogu a nemam ni volje da pišem 2 sata šta sve da proveriš jer nekoliko puta sam tako pisao na ovom forumu i bio  maksimalno iskuliran od postavljača teme koji su očigledno samo došli na forum da podele muku, ili da im neko kaže zameni to i rešio si sve probleme.
Moje mišljenje (ono na šta prvo sumnjam) na osnovu  skromnih informacija je da se motor uguši kada pustiš kvačilo zbog čega sam ti predložio da očistiš leptir i to si i uradio. Kada se ugasi, ostane na kontaktu i ponovo se zatvara kolo pumpe goriva, tada čuješ 'cak' i napisao sam ti da se skoncentrišeš kada pališ auto da li se čuje to isto caktanje. 'Cak' mnogo kraće traje od gašenja (zaustavljanja) motora i zato ti se čini da prvo cakne pa se ugasi, a ustvari je obrnuto.
za neke sigurnije predpostavke (bar u mom slučaju) mora neko uživo da se pozabavi autom.
Žile ti je isto dao dobar predlog.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od prekica taj Pet Dec 01, 2017 8:34 pm

Sto se tice servisiranja sve se radi na vreme,nedavno je uradjen i mali i veliki servis.Da ,opet se ugasio u momentu kada sam hteo da prebacim u nizu brzinu,kada sam pritisnuo kvaciolo,kada pustim kvacili naravno upali se jer je ostao na kontaktu.Poslednji put je majstor skinuo Klapnu i sve dobro ocistio ,na njegovoj dijagnostici je pisalo-greska na drugoj lambda sondi.Izbrisao je gresku ali mi je rekao da vozim i da pratim sta se desava,jer ni on nije siguran sta je greska.Prilikom paljenja ne cuje se CAK, vec samo aktiviranje benzinske pumpe.
prekica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Dec 01, 2017 9:07 pm

prekica ::opet se ugasio u momentu kada sam hteo da prebacim u nizu brzinu

E to je već nešto. Da ne ulazim u teoriju, dok je motor na leru blokiraj crevo do kočionog serva ako je gumeno, ako je plastično, onda ga skini sa serva i zapuši prstom, ali samo posle duže vožnje, da se cev dobro ugreje jer ako ga budeš skidao hladnog pućiće ko ništa. Prati da li se menja zvuk motora, ili da neko prati skazaljku obrtomera. Ako se zvuk ne menja onda je tu sve u redu.
Ako nije to onda je negde loša zajednička masa, i kada pritisneš kočnicu (kada šaltaš u niži stepen) odvuče struju sa pumpe (ne uvek). Bar 2 puta sam na poslu imao auta sa ovim problemom (korodirao, ili labav šraf).

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Dec 02, 2017 1:21 am

Nema te cesto, ali kad se pojavis imas sta da kazes !
shix

Broj poruka : 2947
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Dec 05, 2017 9:56 am

Vuk je opasan, definitivno ima iskustva

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15610
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Dec 06, 2017 4:57 pm

Petrucci :: definitivno ima iskustva

Hahaha Very Happy .. Naročito sa hladnom plastikom na kolima
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 06, 2017 11:40 pm

I to je nešto

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15610
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

ne mogu upaliti 206

Počalji od marjanmaxa taj Pon Avg 13, 2018 8:11 pm

pozdrav i ja imam problem sa pezo 206 xr ,ne mogu ga upaliti,dijagnostika ne pokazuje nista ima li neko resenje.
marjanmaxa

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.08.2018
Godina : 49
Vozilo: : 206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh