Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Ventilacija rezervoara Peugeot 206

Ići dole

Ventilacija rezervoara Peugeot 206

Počalji od Miloš88 taj Čet Avg 23, 2018 6:35 pm

Pozdrav, prilično sam siguran da mi nesto nije u redu sa ventilom za ventilaciju rezervoara. Auto često neće da upali posle malo duže vožnje (a i filter goriva bude skoro prazan) dok ne otvorim poklopac rezervoara a onda bude sve ok i upali se iz drugog ili trećeg pokušaja. Interesuje me gde se nalazi i kako doći do njega da bi ga proverio. Automobil je pežo 206 1.9D sa DW8 motorom. Hvala unapred!
Miloš88

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.08.2018
Godina : 30
Vozilo: : 206 1.9d

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ventilacija rezervoara Peugeot 206

Počalji od SOF taj Čet Avg 23, 2018 8:11 pm

najpre pozdrav i treba se predstaviti u rubrici predvidjenoj za to...a ne mora da znaci da je ``ventil``...malo rascackaj po temama i naci ces...a i tu su ljudi koji su imali iskustva sa time pa ces se snaci...da bi bio siguran da je odusak,tj ``ventil``....probaj da auto prenoci sa odvrnutim,tj otvorenim cepom na rezervoaru odmah posle voznje...pa ako ti je i posle toga ``filter prazan i nece da upali`` onda je nesto drugo,zar ne?e posle trazi oko pvp,ili sta vec imas za dotok goriva,puklo crevo,drukalica,nepovratni ventil i sta li sve ne?postupno.....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 330
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloš88 taj Čet Avg 23, 2018 8:40 pm

Hvala na odgovoru, kao što napisah, sve bude u redu kad otvorim čep rezervoara, što govori da je problem stvaranje vakuma u rezervoaru, zar ne? Pretražio sam forum i spominje se sličan problem ali ne i kako doći do ventila iliti "oduška", tako da bi meni značilo, a možda i nekom u budućnosti kome se desi sličan problem, da se javi neko ko zna lokaciju ventila. Hvala još jednom. Miloš
Miloš88

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.08.2018
Godina : 30
Vozilo: : 206 1.9d

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Avg 23, 2018 10:47 pm

veruj...ne znam kako je reseno to pitanje kod ovakvih tipova vozila ...iako vozim jedno takvo...na starijim tipovima vozila desavalo mi se da ``naduje``kroz povratno...znaci odusak je zapusen..pa se to resavalo vrelom zicom-izbusis na cepu i miran si...al OVDE to nije slucaj i nikako to da se ne radi...nego kao sto rekoh...javice se neko od dobrih ljudi koji ce ti resiti problem i posavetovati...ono sto ne znam - ne pipam...samo strpljenja ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 330
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole