Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa menjačem 206 1.1

Ići dole

Problem sa menjačem 206 1.1

Počalji od hrčak taj Sub Sep 01, 2018 11:44 am

Pozdrav lavovi, juče je moja 206-ica odbila da koristi usluge petostepenog manuelnog menjača, naime, posle sasvim normalnog dolaska sa posla i parkiranja na parking,osvanulo je jutro i vreme da se opet krene na posao, upalio sam automobil,krenuo da ubacim u rikverc i shvatio da nemam rikverc,zbunjeno sam pokusao prvu,nekako sam je "našao" ali ne na mestu gde je prva,već mnogo više u levu stranu,skoro da je menjač udarao u desnu nogu koja je na gas,pokušao sam opet u rikverc,bezuspešno,e nakon toga sam izgubio sve brzine,menjač može da se okreće za 360 stepeni u, nema reagovanja na brzine, nazvao sam majstora, predstavio mu problem kao vama sada ovde, on je rekao da su to "poluge" koje su se raskačile ili izlomile, i da to zadovoljstvo sa radim košta 6000 u nekoj srednjoj klasi zamenskih delova. Interesuje me i vaše mišljenje,nisam vrsan poznavaoc samog sistema menjača kod mog lava, šta više ovaj problem nisam čuo da je neko iz moje okoline imao. Sve u svemu, da li je taj posao zaista za tu svoju,i može li se to rešiti brzo i bezbolno?
Pozdrav svima i hvala.
hrčak

Broj poruka : 21
Datum upisa : 10.05.2018
Godina : 27
Vozilo: : Peugeot 206 1.1
Raspolozenje : Kao u leto '68

Nazad na vrh Ići dole

Re: Problem sa menjačem 206 1.1

Počalji od mishja taj Sub Sep 01, 2018 2:10 pm

Lezi pod auto pa proveri, ne verujem da je bas sve otislo
mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Sep 01, 2018 4:48 pm

Ja sam imao isti problem...posle nekog vremena rucica menjaca ide siroko, teze nabadam rikverc, ler ide u pm, totalni haos....
Problem sam resio zamenom cele rucice menjaca...to je tako ruzno odradjeno...ona je vezana polugom ispod vozila a dalje sa kuglom koja i stvari i pravi problem jer se pojede i pravi luft. Istu kuglu drzi i rucica menjaca, e nju treba da zategnes...
Znaci, ispod auta jedan sraf drzi polugu i rucicu menjaca. Skines. U kabini skines rucicu i kozu, kad vidis deo znaces sve. Plasticna bela kugla koju drzi nekakva zica ili vec. To zategni.
Ja sam kupio polovni deo 500din... bolji od mog 200x...probaj i ti...
Pitaj ako nesto nije jasno...moguce da su poluge u motoru koje su vezane.za menjac ali teze. Mada se i to menja. Probaj prvo ovo, pa onda redom...
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: