Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

antipollution fault c5 2.0 hdi 2003

Ići dole

antipollution fault c5 2.0 hdi 2003

Počalji od Nikor taj Pet Sep 07, 2018 8:59 pm

Pozdrav svim članovima foruma,
Prijavio se na forum još pre neki dan ali se nikako ne snalazim da pošaljem poruku da se predstavim, jedino ovako videh da mogu da pošaljem poruku.
Zovem se Nikola iz Beograda sam i vozim c5 2.0 hdi 80kw. Prezadovoljan sam autom, ali me od prošle godine muči greška koju prijavljuje antipollution fault.
Koliko sam video već je bilo razgovora na ovu temu ali nikako da zaključim šta je bio problem.
Kod mene se dešava da auto neće da se ugasi posle isključenja motora, ostane da radi još par sekundi i sa sledećim startovanjem prijavi grešku antipollution fault i neće preko 3000 obrtaja. Malo ga vozim sa tom greškom i samo odjednom pusti da ide preko 3000 obrtaja , stanem ugasim, upalim ponovno i nema greške. Prodje neko vreme i opet isto se dešava.
Vozio kod boschiste, kaže senzor pritiska u magistrali, zameni i sve bude ok nekih mesec dva i onda opet sve ispočetka, ja opet kod majstora, kaže regulator pritiska, zameni sve ok nema greške sve normalno, odem na more u povratku u Makedoniji u Kumanovu sipam dizel i negde oko Niša počne da se guši neće da ide na leru menja broj obrtaja ali se nije gasio. Dovučem se do Beograda, sitradan se opet upali greska, opet kod majstora kaže prljav regulator, očisti regulator, opere rezervoar, kaže gorivo koje sam sipao je đubre, posle sve ok. Od tada sipao samo g drive dizel i bilo mo je sve ok do juna, onda počne povremeno da menja obrtaje pa se smiri, pa se pojavi greška, pa nestane i tako u krug, novina je što mi se dešavalo da neće da vuče, noga mi je na papučice u istom položaju ništa ne dodajem gas a on odjednom povuče, pa mi se pojavio sivi dim kad ga pritisnem. Odem kod majstora ostavim auto nedelju dana, podignem auto kaže zamenio sva 4 uloška dizni, očistio regulator i sad je ok. Posle par dana spremam se na more hocu da parkiram auto ispred zgrade da se pakujem, kad opet nece da se ugasi, sledeće startovanje evo je greška. Odlepim ali šta sad krenem na more nagazim ga u 4. brzini koliko može da ide do naplatne rampe u Vrcinu pomislih valjda ce da probije. Ne gasi grešku i tek na pauzi u Makedoniji na luk oil pumpi sipam plus dizel startujem auto i ugasi grešku u međuvremenu išao normalno nikakve probleme nisam imao.
Vratio se bez problema trošio gorivo koje sam sipao tamo i dve nedelje posle sipanje dizela kod nas još ja dodao i dizel lub to mi preporučio majstor evo opet stare igre, neće da se ugasi, posle pali grešku, obrtaja variraju, greška nestane, obrtaja variraju povremeno, pa neće da se ugasi, greška, ugasi se greška, nestane i tako u krug i evo tako vec mesec dana, u međuvremenu odem kod majstora dijagnoza kaže regulator, on izbriše grešku, očisti regulator bude neko vreme ok i opet isto.
izvinjavam se što sam ovoliko davio, ali imali neko neki savet šta da radim, jel ima neka preporuka dobrog majstora koji bi mi mogao ovo rešiti.
Pozdrav
Nikor

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.09.2018
Godina : 43
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Re: antipollution fault c5 2.0 hdi 2003

Počalji od pego307 taj Pet Sep 07, 2018 9:16 pm

Savet, nadji majstora za PSA koji ima PSA alat, prvo da se utvrdi poreklo sta je u kvaru, tek onda sledi popravka i zamena delova po potrebi.

Malo opsirnije zasto takvo misljenje.

Kao prvo treba da se iscita kod greske, koja se tacno greska belezi u ECU kao memorisana a koja kao trajna tj stalno prisutna.
Kao drugo promeni majstora jer prvo treba dijagnozom utvrditi sta je u kvaru pa na osnovu toga vrsiti popravke i ako treba menjati delove.
Meni deluje da to nije radjeno, vec su delovi nasumicno menjani.

Trece, gorivo sipano na ovoj ili onoj pumpi nema apsolutno nikakve veze sa opisanim problemima, svuda je isti euro dizel.

I za kraj, antipolution fault nije greska, to je kod PSA opsti naziv za postojanje nepravilnosti u radu motora i obuhvata vise stotina mogucih konkretnih gresaka.

Zato to nista ne znaci, vec mora da se iscita konkretan kod greske. Tipa Pxxxx.

Alatkom za citanje kodova mogu da se prate i radni parametri tokom rada motora, i time proveri kako zaista motor radi i kakvo je sagorevanje.
Na primer, pritisak goriva u zajednickom papojnom vodu, protok vazduha grama u sekundi, status raznih servo ventila za vakuum, ukljucujuci i ona 2 koja sluze za gasenje motora, itd.

AUto tj motor je opremljne brojnim senzorima i odgovarajucim kompjuterom koji upravlja sagorevanjem. To znaci da majstor mora da poznaje tacno kako radi kompjuter u svakoj fazi rada motora, pa ako motor odbija da se ugasi odmah to znaci da treba proveravati elemente za to zaduzene.

Hocu reci, mnogo je komplikovanije i zahtevnije za majstora od klasike oldtajmera gde je moglo da se zamenom delova pogodi gde je bio kvar.
Ovde ima previse delova i senzora, ne isplati se takav pristup resavanju smetnje.

pego307

Broj poruka : 355
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Sep 07, 2018 10:07 pm

Prosao sam kroz skoro slicne kvarove sa mojim 2.0hdi. Ugasim auto kljuc off, motor radi par sekundi jos. Moja pretpostavka sada posle svega je da ventil/regulator pritiska (ne senzor pritiska) tu nema komunikaciju sa kompom, verovatno losa instalacija/zice, trulo/oksidirano usled cega kasni sa zatvaranjem ventila, tj.drzi otvoren dotok goriva.
Tebi jedino savetujem, i samo prihvatljivo, kao sto rece kolega peugeot307, lexia citanje dijagnistikom, citanje parametara rada motora, mislim da lexia mora da pokaze - ili + manja ili veca odstupanja od normale. Moras da nadjes nekog pouzdanog ko zna da cita softwer. Da bude i boschista i da extra koristi lexiu, a ne delfhi/elm/.... itd... To bi bilo vrh.
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Sep 07, 2018 10:20 pm

Da li si ti blizu mene ? Ja mislim da mogu to rešim.
Samo da ti kažem da ja nisam majstor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11364
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Sep 08, 2018 7:32 am

Kod Žileta idi opraviće ti garant
mishja

Broj poruka : 3823
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Sub Sep 08, 2018 8:51 am

Zahvaljujem se na odgovorima.
Ne znam kod koga otići upravo zbog toga da li imaju alate zbog neke gluposti sam bio i u avtonova kab, oni sigurno imaju šta treba ali pristup koji imaju pogotovu kad te vide sa starijim autom posebna priča.
Žile rado bih saslušao vas, kako da se čujemo ja sam u centru grada.
Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Sep 08, 2018 10:39 am

Da li se to sada dešava svaki dan i da l je neko nešto radio oko motora kada je to počelo da se dešava. Znam da je počelo od prošle godine.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Sub Sep 08, 2018 10:59 am

U poslednje par dana svaki dan se povremeno pojavi neravnomerno rad ali se gasio ok, juče mi je prvo počeli obrtaja zezati i kad sam se parkirao ostane duže da radi nakon off i posle toga pri sledećem startovanju upaljena greška i neće preko 3000 obrtaja, išao nešto da završim vozio greška i dalje upaljena ali je hteo preko 3000 tako ga sinoć i ostavio , verujem da sad kad bi ga startovao da bi verovatno ugasio grešku, to mi se dešavalo i ranije da posle upaljene greške čim ga pusti preko 3000 i ugasi i ne pokazuje ništa, sve normalno. Na motoru je rađen dihtung glave, to je bilo pat meseci po kupovini negde u maju 2016. I sve bilo ok do maja prošle godine. U skorije veze čišćenje egr ventila i nista vise. Skoro sam imao jedno popodne kada nije hteo off, kad sam probao da ga startujem izgubio svu struju u momentu pri davanju kontakta, skroz mrtav. Mislio sam da je akumulator probao na kablove i nije hteo ni da čuje, posle 10 minuta vidim vratile mu se broje na tabli čuje se zvuk kao kad priključi akumulator posle skidanja klema, probam i upali bez problema kao da ništa nije bilo, odem kod električar gde sam kupio akumulator da vidim da nije do njega bilo, čovek sve premeri sve ok, za svaki slučaj da mi njegov a moj pošalje u servis na ekspertizu, posle par dana dobijem izveštaj da je akumulator ok , vratim ga i sve ok nije mi se vise to desilo, obrisao kleme,, bile masne malo ih smirglom prešao i vratio nazad na akumulator, tu sam primetio da - kleme fali jedan mali deo koji služi da čvrsto zabravi, pa sam stavio mali čelični ekser da potpomogne zabravu.
drugo sem zamene ulja i filtera nije bilo ništa
Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Sep 08, 2018 4:32 pm

Mislim da treba proveriti rad regulatora, pritisak u sistemu, konektore itd. Moje mišljenje , skinuti regulator , videti da li ima opiljaka, pregledati filter nafte i gorivi u kućištu (da nema opiljaka) tu je nešto zaprljano u cevima ili rampi, pa (zaprlja reguator ili senzor pritiska).  Možda se neko javi sa pametnijom idejom.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Sub Sep 08, 2018 5:10 pm

Evo sad došao sa vožnje kao što napisah prethodno da će sada da ugasi grešku, tako i bilo startovao auto i nema greške, s vremena na vreme se opet pojavi poremećaj obrtaja ali se normalno ugasio.
Hvala na savetu pogledaću to kod prijatelja u garaži čim bude on mogao pa javljam
pozdrav
Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sub Sep 08, 2018 8:39 pm

To nesto zeza pritisak u sistemu. A to zna da bude zez... jer ce dijagnostika pokazati gresku na regulatoru ili senzoru gde obicno uvek bude greska pri antipollution-u... znaci nemas konstantan npr. Pritisak u sistemu u normalnim vrednostima...pada/skace...to bi lexia odmah procitala i sve videla...ali me buni to sto auto radi u voznji ok. Da je uvek los ili veci pritisak gasio bi se u voznji sigurno. Ovako mehanika radi svoje ok.
Treba regulator ocistiti, to da, onako s vremena na vreme. Ali bi savetovao prvo zice i dzekove da sredis. Neki wd ili slicno po dzeku regulatora, senzora, maf... sve...a naravno lexia pre svega.
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Sep 08, 2018 8:54 pm

Nikako WD na kontakte, moze kontakt sprej
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Sep 08, 2018 8:55 pm

Neće sa lexiom skoro ništa rešiti. Može da vidi greške i eventualno pad ili skok pritiska. Vrlo zajebano za otkriti kvar.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Sep 08, 2018 9:32 pm

Ne mora Lexia, moze bilo koji OBD interfejs koji ume da cita K Line sa ECU.
Vidi se gotovo sve potrebno, parametri ubrizgavanja goriva, parametri usisa, parametri turbine,temperature, broj obrtaja.

Najbolje uz neki softver koji moze da snima log pa onda pustiti da radi snimanje ubrizgavanja i usisa vazduha tokom voznje. Nakon te konkretne voznje u kojoj se javi problem posle skinuti fajl i analizirati gde odskacu radni parametri od ocekivanih.

Nije posao za 5 minuta, nije za onako uzgred, treba dobro napregnuti mozak nekoliko sati ( i voziti dok se ne desi slucaj) da se upeca trenutak kada se problem moze detektovani kroz brojke.
Kasnije kada se postavi dijagnoza, samo resavanje kvara je obicno brzo i jednostavno.

U memoriji ECU morao bi da postoji neki kod greske, tako krupan kvar motora ne bi trebao da ostene neprimecen od strane dijagnostickog modula softverra u ECU.
pego307

Broj poruka : 355
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Sre Sep 12, 2018 7:28 pm

Evo ponovo da se javim, u nedelju sam malo sam cackao oko auta, našao sam da mi je kablic koji vodi od protokomera bio pritisnut poklopcem od filtera vazduha , maltene prekinut, skinuo spoljnu izolaciju pogledao svih 5 žica nisu nisu nigde prekinuti bar se ne vidi spolja nisam sa njih skidao izolaciju da vidim da neka nije prekinuta. Malo sam ih protrljao kroz prste onako da im se vrati oblik i ponovo izolovao. Takođe sam video da mi je bio olabavljen neki mali deo predpostavljam da je senzor koji izlazi preko nekog malog creva iz interkulera i bio je onako kao poliza učen iz te cevčice. To sve vratio i pritegao, još sam isključivo konektore od regulatora pritiska od senzora pritiska to sve vratio i posle toga sam vozio auto, počeo da ide dobro nema promene obrtaja. Ujutru krenuo na posao greška i dalje prisutna ali auto i dalje ide dobro nema promene obrtaja, na jednom semaforu ugasim auto upalim i nema više greške . Evo vozim se ovih dana sve je ok super ide normalno se gasi ne pali grešku. Ja prosto ne mogu da verujem da je ono što sam video i cackao rešilo nešto ali je za sada ok,. Možda i ode,m kod nekog da ga zakačim na lexiu da vidim da li je nešto ostalo zabeleženo u kompjuteru da je bilo u problemu.
Pozdrav
Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 12, 2018 9:09 pm

To što je bilo na malom crevu na vrhu interkulera je MAP senzor.
Brzo će se problem vratiti.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Sre Sep 12, 2018 11:08 pm

Žile apsolutno si u pravu sad došao sa vožnje , kad sam krenuo sve bilo ok stigao gde sam krenuo da ugasim opet isto ostane da radi i fault. Upalim nece preko 3000, okrenem krug opet da ugasim ostane da radi. Pogledam opet konektor na regulatoru vidim da se razvakala izolirka što su stavili, skinem je i vidim da su obe žice na pojedinim mestima bez izolacije, posebno na ulazu u sam konektor , probao izolirom da ih nekako oblozim ali opet se pomera tu oko samog ulaza u konektor ubacio malu stezicu oko žice, ne znam da li to može da zeza što su te žice gole moraću po danu da to pogledam . Bilo bi dobro možda da zamenim ceo konektor ili da sečem žice da ubacim termo buzir da ih izolujemo da budem siguran da se neće više dodirivati ako to puste ima neke veze. Sad opet ide normalno vuče preko 3000 ostao fault da svetli ali će se sigurno ugasiti ujutru ili u toku dana. Probao da ugovorima da odem u servis ali ista prica dođi ostavi auto.
Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 12, 2018 11:12 pm

Odraće te ovi u servisu, beži od njih !

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Sep 13, 2018 7:26 am

Ne servis, namesti te zice lepo i prati sta se desava
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Sep 13, 2018 8:30 am

Idi kod elektricara neka ti to lepo namesti. Zameni ceo dzek najbolje. Ne moras bas u ovlasceni servis. Ima valjda tu valjanih elektricara. Neka namesti taj dzek vidi sta se desava i sa ostalim zicama. Sredi to pa ako krene opet lexia.

https://www.011info.com/auto-elektricari-beograd
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikor taj Uto Okt 02, 2018 10:36 pm

Zdravo, evo opet mene, rastavio sam kablazu koja dolazi do regulatora navukao nove termo buzire na žice , zalio žice na ulazu u sam konektor plastikom da sigurno budu razdvojene i evo od tada nema nikakvih problema evo već skoro 4 nedelje a vozim auto svaki dan.
Nadam se da je to bilo samo do toga,
Pozdrav svima i hvala na savetima

Nikor

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Okt 02, 2018 11:02 pm

PUG207

Broj poruka : 657