Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407 hdi alarm za fap filter

Ići dole

407 hdi alarm za fap filter

Počalji od Rade407 taj Pon Sep 10, 2018 10:28 am

Pozdrav forumašima
Jedna situacija od jutros, skoro sam nabavio auto i ovo mu je druga vožnja van grada, prvu je vozila supruga cca 400km krug i jutros druga. Krug je ponovo isti 400km jutros kad sam krenuo i dohvatio se auto puta i gasa :) negde pri brzini oko 180km/h na kratko mi se pojavilo obaveštenje na displeju iznad radia "posible practicular filter fliure" ukoliko sam dobro video i zapamtio trajalo je sekund do dva sa zvučnim signalom isto sekund do dva. Auto svo vreme ide normalno brzinu "ne odvadjavam" nakon 3-5min isti slučaj približno ista brzina kola svo vreme idu normalno svi parametri ok, nema nikakvih greški itd. Pola kruga sam obavio bez problema. Da li je neko imao ovakav slučaj i treba li se sa njim "pozabaviti" aditiva ima preko pola provereno pre dve nedelje.
Primetio sam da mi izgleda ne radi zadnji grejač stakla, lampica sija kad se uključi cca 10min ali rosa je prisutna svo vreme. Nema nikakvih greški
Rade407

Broj poruka : 204
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Re: 407 hdi alarm za fap filter

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 10, 2018 10:37 am

"possible particulate filter failure", ukazuje na mogućnost da dođe do problema sa FAP filterom, još uvek nije nastao pun problem. On verovatno odradi regeneraciju ali ti javlja da je filter blizu kraja. Mislim da će mu ubrzo uslediti čišćenje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pon Sep 10, 2018 10:41 am

Nisam siguran ali čini mi se da mi električar reče pre negde da je taj "filter ok"
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 10, 2018 10:45 am

Ne bi tu smetala kvalitetna dijagnostika, Lexia, nešto sa PP2000, mora se videti kad je poslednji put odrađena regeneracija, da se taj proces pokrene ručno i onda prate parametri. Nekako nisam siguran da je električar sve to odradio, a na drugi način ne može da utvrdi stanje saća unutar filtera, odnosno, koliko je zapušeno, kolika mu je propusnost.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pon Sep 10, 2018 10:49 am

Lexia je u pitanju i zadnji podatak je bio u tom trenutku da je pre par stotina km odradio. Zbivanje iz jula ove godine
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Sep 10, 2018 10:55 am

To je dobro, ima aditiva, radi proces, ali treba utvrditi propusnost saća. Ukoliko je ono blizu zapušenja, prijavljuje takvo obaveštenje. Možda je moguće da ga ispiše i iz nekog drugog razloga, ko će ga znati, ali ja bih prvo proverio ovo. Mnogo je lakše isprati saće koje još uvek ima kakvu takvu propusnost, nego kad se zabetonira.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pon Sep 10, 2018 10:57 am

Čim dobijem vreme idem na dijagnostiku