Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

pezo 307 1.6hdi 90ks curi ulje

Ići dole

pezo 307 1.6hdi 90ks curi ulje

Počalji od aleksandar987ue taj Sub Sep 29, 2018 4:37 pm

Problem kod auta je curenje ulja koje se prvo primeti oko jedne dizne(dizne su nošene na testiranje i ispravne su). Kasnije se tu skuplja i ima ga toliko da curi niz motor na zemlju. Menjani su semerinzi za dizne, gumice(oni kompleti) ali ništa nije pomoglo. Kada se te gumice zamene i ulje obriše, motor ne prosipa ulje na leru. Ali, čim se malo potera, ponovo isti problem. Auto je bio 3 puta kod 3 različita majstora i svaki put je sve gore. Menjan je i poklopac motora i onaj dihtung ispod njega dva puta. Jedan auto-električar mi je rekao da postoji neki dihtung(valjda) koji treba da se promeni ali koji košta malo više, i da je on problem. Da li je neko imao sličan problem?
aleksandar987ue

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.07.2017
Godina : 37
Vozilo: : peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: pezo 307 1.6hdi 90ks curi ulje

Počalji od cokolaidis taj Čet Nov 15, 2018 1:08 pm

Pozdrav druze,imam isti problem na potpuno istom automobilu.Na mom autu jedna dizna nije bila dobra zamenjen je vrh i sve gumice,podloske,uloske ali problem je ostao kaplje ulje ispod desnog tocka tacnije ispod alternatora u tom delu na betonu se vidi sveza barica precnika oko 10cm za ce dan,u toku 2-3 nedelje iscuri oko 20-30gr ulja jer toliko od prilike dolijem kad pocne na displeju da me obavestava da nema ulja.Oprao sam motor full odosgo i odozdo i konacno sam pronasao kvar tj.majstor,CURI ulje na semeringu radilice lgano i podmuklo censored Potrebno je da zameni semering,obrada glave,novi dihtung glave i jos jedan dihtung nekog poklopca na semeringu cifra 130evra:zid: pod uslovom da su karike i ostalo OK
cokolaidis

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.11.2018
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 307 sw 1.6 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Nov 15, 2018 1:24 pm

``pozdrav i tebi``!!!``druze``!!!red je da se prilikom upisa i predstavis,sebe i svoj auto,nece ``druze`` tema da pobegne...tu je...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh