Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

pezo 307 vergla a ne pali !!!

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: pezo 307 vergla a ne pali !!!

Počalji od senaid taj Uto Okt 09, 2018 11:25 pm

Ja sam auto prvo odslepovao kod mehanicara, on me uputio kod elektricara, elektricar pregledao auto, kaze nije za mene idi kod ovog mehanicara on ima dijagnostiku, odslepam auto tamo (drugi mehanicar po redu) ... kaze da je menjao neki senzor,ali i da nije to a kompjuter mu to detektuje, i kaze teraj kod ovog elektricara to je za njega. Oteram auto tj odslepam ponovo kod elektricara u medjuvremenu auto upali normalno , stignem tamo prikljuci ga na kompjuter nema ni jednu jedini gresku,auto pali normalno, vratim se kuci. Sutra ujutru auto ne pali. Slepovo sam auto nekih 150 km to je cela moja prica. I danas sam opet slepovao vec dve nedelje se javlja problem.

senaid

Broj poruka : 21
Datum upisa : 30.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 09, 2018 11:35 pm

Zbog takvih majstora sam i ja najebao samo tako. Ne znaju da poprave kukavci pa te šetaju kao budalu. Ako nema goriva a nema , skoncentriši se na pvp i regulator.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sre Okt 10, 2018 7:37 am

Pa to sam mu i ja u nekom ranijem postu napisao da kako se ponasa motor da nafta ne dolazi do cilindra, a gde da traži kvar epa to ne znam, učim se i ja
dejca

Broj poruka : 307
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Okt 10, 2018 7:45 am

vojkan :: Nisi nam pružio skoro nikakve informacije da bi ti pomogli, tako da je uglavnom sve gatanje. Tek smo iz petog tvog posta saznali da je dizel auto. Menjao si aku, nisi ni merio napon na njemu pri verglanju. Niste pregledali instalaciju po savetima odavde.

Došo čovek da podeli muku, da mu bude lakše

kurjak

Broj poruka : 450
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Okt 10, 2018 7:49 am

vojkan :: Tek smo iz petog tvog posta saznali da je dizel auto.
.

Polako Vojkane, morali majstori da ga stave na dijagnostiku da vide jel dizel

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Sre Okt 10, 2018 8:27 am

Problem je što danas svaki dunđer otvori svoj servis i zaposli jos dva dunđera, a nijedan ne zna razlikovati lijevi i desni navoj. Razumijem momka, imas auto isto kao da ga nemas, a odes mehaničaru koji ne zna sta mu je.
Muki92

Broj poruka : 142
Datum upisa : 05.06.2017
Godina : 26
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDi 66 kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Sre Okt 10, 2018 8:30 am

Kurjak ... :(
senaid

Vozilo: : peugeot 307 2.0 /100 kv /2004.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Okt 10, 2018 8:54 am

Bilo je preporuka da se pogleda kablovska instalacija. Za tu dijagnostiku elektricaru ne treba kompjuter za citanje kodova, a i ne postoji takav koji sam popravlja auto tako sto nacrta uzrok problema.
Jasno je da si uradio sto je do tebe, odvezao u servis.
Ali dajes nam na kasicicu jako malo informacija, nijedan izmereni podatak iz rada motora, pa ne znamo cak nista vise osim da je jedan senzor promenjen.

To ne vodi nikud, moras se potruditi da podelis mnogo vise informacija jer su neophodan uslov da se stvori slika sta se stvarno desava.

Ja i dalje nisam shvatio da li gorivo dolazi u filter. Ima  ili nema dobavnu pumpu vec je vakuum sistem i sta je sa proverama zaptivenosti tog sistema uradjeno.
pego307

Broj poruka : 405
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Okt 10, 2018 11:04 am

Ja ne znam da je neko popravio auto na forumu, ovde se razmene iskustva i vise sluzi da te uputi u nekom pravcu ili da majstoru skrenu paznju na moguci uzrok.
U sustini ko otera auto u dobar servis taj ovde ni ne pise nista ili samo iznese na kraju svoje iskustvo kako mu je majstor resio problem. Retki su clanovi kao Zile ili Ninno koji sami poprave kvar i jos ubace po koju sliku ili uputstvo kako se to radi...
Ako neko vec hoce da popravlja auto po instrukcijama sa foruma, onda bi trebalo da ima potreba alat, dijagnostiku i dosta mehanicarske vestine i naravno da bude u stalnoj komunikaciji ceo dan na forumu a uz to jos i da su mu ovde na raspolaganju 2-3 clana sa kojima razmenjuje informacije svako par minuta al to je vec...
Aj ti nama reci gde je tvoje mesto, napisao si lokacija dragas, jel to negde u vojvodini ili juznoj srbiji ili gde ? Mislim da te upute ljudi u neki dobar servis ako nisi daleko od BG, NS, NI...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1667
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Sre Okt 10, 2018 11:53 am

Nemanja80 ... ja sam ovde isto svratio da mi neko da savet, ne da ja popravljam auto, jer nisam od onih koji nesto znaju al ispade da sam vise ovde naucio nego kod majstora. Drugo ja sam auto terao kod dva mehanicara i dva elektricara i to me je nateralo da se prijavim ovde i kazem koje probleme imam na autu. Trece Dragas je na Kosovo i ne mogu ga slepovati do Srbije jer znas vec da postoje procedure oko toga. Tako jedan od dodatnih problema je komunikacija sa majstorima i puno sto sta ... opet kazem hvala svima, nadam se da ce i moj auto da se jos dugo voza.
senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Okt 10, 2018 12:24 pm

A ok, jbga, onda zelim ti da to resis sto pre, probaj ovo sve sto ti pise Zile i ostali da preneses majstorima, sigurno ce ih uputiti gde da nadju kvar, osim ako nisu sujetni...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 10, 2018 1:46 pm

Ih bve...mnogi MNOGI su ovde preko razmene misljenja razgovora uspeli da poprave auto...i da mnogo nauce...elem...
Probaj druze da proveris povratni vod. Ako si terao auto po majstorima itd i nista...to je gremlin koga dijagnostika ne vidi...
Da kazem npr. Fals vazduh...nemas kopresiju na kontaktu ili paljenju. Sto to kazem?!
Imao sam kvar... zaglavljen feder povratnog voda na kucistu filtera goriva. Po pritisku zadatog sistema feder se otvara zatvara da bi obezbedio npr. 1.5bara u sistemu/comonrail prilikom paljenja. Feder je ostao otvoren na paljenju 0.5bara i nece. To je to. Jednostavno kreni sa probom zamene kucista goriva, skini dzek sa protokomora pa probaj-mozda mu neki i salje los info.
Znaci dzekovi i kuciste. Ako znas popusti na dizni malo sraf pa verglaj neka izadje vazduh jer si skidao pumpu. Nece upaluti ali uzbaci sav vazduh.
P.s. probaj od nekog uzmi akomulator ili na kablove. Verglaj neki put probaj.
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Okt 10, 2018 8:13 pm

Glavni problem je što je na Kosovu teško naći kasvetnog majstora za bilo šta a kamo li za ovakve probleme. A o malim sredinama da i ne pričamo. Znam to iz ličnog iskustva, radio sam tamo devedesetih na terenu. Servisirali smo razne stvari od viljuškara, punjača, alatnih mašina i raznih pakerica za hranu. Kad pođemo na teren nosimo sve do sitnica jer u pojedinim fabrikama nisu imali šrafciger a kamo li čoveka u održavanju.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1475
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Čet Okt 11, 2018 6:03 pm

ovako stoje stvari. zvali me na tel. i nekako smo se razumeli kaze da je otiso magnet senzora radilice, nemaju kod sebe ako mogu da nadjem nekako da im dostavim. to bi bilo to po pitanju kvara. sada ja pitam ima li to negde u Bgd da se nadje posto mi je to najprihvatljivija destinacij zbog dostave.
senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 11, 2018 6:04 pm

Imaš u Beogradu kako  da nema. https://www.google.com/search?q=panter+prodavnica+auto+delova+novi+beograd&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab
Da li je moguće da ovako nešto nije nađeno ranije ?  Kako nije dolazilo gorivo do dizni , to nema veze sa senzorom radilice?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Čet Okt 11, 2018 6:55 pm

Žile hvala.
A u jednom od predzadnjim mojim porukama , reko sam da stize gorivo do dizni ali slabo, mislim slabo za moj pojam.
senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 11, 2018 6:58 pm

Znam šta si rekao, kap po kap .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Okt 11, 2018 8:48 pm

vojkan ::Glavni problem je što je na Kosovu teško naći kasvetnog majstora za bilo šta a kamo li za ovakve probleme. A o malim sredinama da i ne pričamo. Znam to iz ličnog iskustva, radio sam tamo devedesetih na terenu. Servisirali smo razne stvari od viljuškara, punjača, alatnih mašina i raznih pakerica za hranu. Kad pođemo na teren nosimo sve do sitnica jer u pojedinim fabrikama nisu imali šrafciger a kamo li čoveka u održavanju.
poz Vojo..nije bas tako...nije tih godina Kosovo bilo bauk...kao i u svakoj firmi desava se da su mehanicari ljudi koji svakodnevno odrzavaju osnovne stvari oko voznog parka...a slozenije stvari oko tih viljuskara i bagera iliti nekih utovarnih lopata i skipova uvek su radili ovlasceni serviseri...bar to je opstepoznato sirom nase Srbije,a naravno da su sa sobom nosili i alat predvidjen za popravku odredjenog tipa teskog motornog industrijskog vozila,niko ali niko nije zvao majstore za popravku sluzbenog yugica ili nekadasnjih reno25 ili 11...E, dragi Vojo...SAD je crna da crnja situacija ne moze biti...i tu se u potpunosti slazem sa tobom...tokom 20-ak godina okupacije sve i svasta se setalo i destruktivno delovalo po svim fabrikama i institucijama sirom Kosova i samim svojim prisustvom nanosilo ogromne stete istim i tacno je da nema u firmama ni kvalitenog mehanicara a ni sredstava kojima bi odradili neku popravku...a prosto receno i da ima-tu je ogroman nedostatak motivacije za to...jer ziveti od 11000 din.(privremena naknada za zaposlena lica sa KM)koje nije POVECAVANO ni za dinar bar 7-8 god unazad,sto je slucaj u 99% preduzeca i firmi,zaista nije zavidno...a sto se tice privatnih majstora ima bratac i to dosta dobrih...sa i bez dijagnostike...muce nas ovamo drugi problemi i u i oko saobracaja kao i sijaset vitalnih stvari koje nam na zalost ne funkcionisu...pozdravljam te sa srpskog Kosova tacnije iz Zvecana i ziv mi bio!
PS: i da dodam samo na ovo: do pred sami rat....TREPCA radi BEOGRAD se gradi...opstepoznata parola...

SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Pet Okt 12, 2018 11:40 am

Opet ja i losa komunikacija ☹️ Nije senzor radilice nego kako mogu videti i razumeti u pitanju je magnet radilice. Žile sta ti mislis jel to to i moze li to biti razlog sto auto vergla a ne pali.
senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Pet Okt 12, 2018 11:42 am

senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Okt 12, 2018 12:25 pm

Magnet radilice ???
Bezi bre od tog majstora vidis da nagadja, ovde su ljudi ispisali vise puta sta treba da pogleda, ako si mu preneo i ne zna sta je onda ili nema pojma ili nije ni proverio sta si ljudi rekli...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Okt 12, 2018 1:03 pm

Ako dole niko ne zna da ispita senzor radilice, onda prodavaj to, kupi golfa trojku i vozi se ko čovek, njega uglavnom znaju majstori da rade.
Tema je katastrofa. Kupusate auto, ovde ljudi pišu, to, ili niko ne čita, ili ja ne znam.
Ta oštećenja na prstenu su od skidanja i što ste vi to skidali boga pitaj, sada će te da menjate još i ležaj.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 12, 2018 2:43 pm

senaid ::Opet ja i losa komunikacija ☹️ Nije senzor radilice nego kako mogu videti i razumeti u pitanju je magnet radilice. Žile sta ti mislis jel to to i moze li to biti razlog sto auto vergla a ne pali.
Vidi, kada prikači dijagnostiku i zaverga treba da mu izbaci : da li ima sinhronizaciju senzora radilice i bregaste, pa koliki je pritisak goriva itd. Beži od toga u tri pm !
Ja sam poprilično siguran da nema pritisak goriva odgovarajući, čak uopšte da ga nema. Pogleda ti pvp i regulator pritiska , kontakte na regulatoru pritiska, senzoru pritiska.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senaid taj Pon Okt 22, 2018 7:22 pm

Pozdrav svima!
Prvo da se svima zahvalim na sugestijama, a drugo da javim da je pezo 307 proradio. Razlog sto je samo verglao a nije palio je senzor bregaste osovine, narucen pre nedelju dana, danas stigo i postavljen je i auto radi hvala Bogu. Menjan je i onaj magnet ili citac radilice kako se vec zove, drugo nista nije menjato. Toliko od mene jos jednom hvala sto ste bili sa mnom. Oprostite sto nisam bio potpun u iznosenju problema jer jednostavno sve je to novina za mene.
Podrav
senaid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Okt 22, 2018 8:38 pm

Pre će biti da nije palio zbog senzora radilice. Mnogo čudan majstor u pm !

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3