Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Antifriz i akumulator za megana trojku

Ići dole

Antifriz i akumulator za megana trojku

Počalji od vuksha taj Ned Okt 14, 2018 3:51 pm

Posedujem megana trojku hatchback iz 2012.godine već godinu i po, i mislim da je došlo vreme da se zamene akumulator i antifriz. Gledao sam garantni list od prethodnog vlasnika iz Francuske, piše da se stavlja Glacerol RX Type D, ali taj nikako ne mogu da nadjem da se kupi.  Mehaničar mi kaže da za njega ide g12, no kol'ko ja vidim kod mene je antifriz žut ko 505 bomobna, a g12 nema svoju "žutu verziju".  Tu sad imam nedoumicu. Čitao sam na nekim forumima da je to kao eqvivalent nekom Shell-ovom antifrizu, a opet kažu da je ovaj Glacerol bolji, jer bolje štiti rashladni sistem od korozije i tome slično..  Da li da spucam skoro 70€ u HIT autu za ovaj Glacerol ili da stavim nešto drugo?

Vidim ima ga na amazonu, i cena se kreće od nekih £6.5 - £10.5 u UK.

Drugo, akumulator je ok, na zimi nekako malo duže vergla pa bih hteo da ga zamenim. Deluje mi da je original iz Francuske - neki Varta 60Ah 510A. Da li skidanjem akumulatora gubim kod za radio? Vidim na onoj plastici piše da ne smem da skidam akumulator dok motor radi, što i ima neke logike, ali opet ne bih hteo da izgubim kod. Malo sutra ću da pljusnem 2000 dinara za par klikova po kompu. Šta savetujete, da li da stavim jači ili da se držim ove Varte "iz uvoza"?
vuksha

Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.10.2018
Godina : 29
Vozilo: : 2012 Renault Megane mk3 1.5 dCi 90hp hatchback

Nazad na vrh Ići dole

Re: Antifriz i akumulator za megana trojku

Počalji od mishja taj Ned Okt 14, 2018 5:42 pm

Sto se tice antifriza  i te korozije, verovatno ima smisla posle 25-30 eksploatacije auta, ako planiras da ga prosledis u amanet nekom onda i totalov g12 zavrsava posao, akumulator ako valja mogao bi samo da dopunis pred zimu, ako mislis da je vreme za kupovinu majstori se kunu u duracel akumulatore, kazu da su ekstra unazad vec 5 godina, snaga da bude ona koju je fabrika propisala, nema potrebe za vecim

Popuni profil sa mestom prebivalista tacnog naziva, bar toliko mozes da se udostojis postovanja, svi smo mi iz neke selendre
mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Okt 14, 2018 6:25 pm

Ma jok...G12 za aluminijumski blok ili G12+ koji se menja na 4 godine. Sasvim ok je da sipas Valeo G12 zeleni. Ja ga koristio za 2.0Hdi. Akomulator jbg...to najbolje fabricki. Svi sad daju garanciju tako da si miran. Ako parkiras napolju uzmi neki u srednjoj ceni a ako u garazi uzmi dobar. Sve ispod 65A je slabo.
P.s. uzmi slobodno G12+ antifriz. 4 godine si miran.
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Ned Okt 14, 2018 10:57 pm

60Ah je sasvim dovoljno za 1.500ccm motor. Antifriz se kupuje prema normi/standardu a koji brend je sporedno.
Pogledati u uputstvu koji tip antifriza se koristi.
Zeleni/plavi G12 je obicno za starije aute od pre 30tak godina, za novije cesto ide narandasti/crveni.

Ne treba ih mesati vec zeleni za zeleni, nar. za narandzasti pri zameni ili dolivanju.
pego307

Broj poruka : 368
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Okt 15, 2018 9:09 am

Nije lose ovo znati : [You must be registered and logged in to see this link.]
Dalje, evo ti totalov lub advisor pa ces videti : [You must be registered and logged in to see this link.]
Trece, kako mislis da je doslo vreme za zamenu ? Jel znas kad je sipan prosli put ili ne ?
Ako vec menjas kompletnu rashladnu tecnost, slobodno mozes crveni ili narandzasti g12. Nemoj zelene ili plave, jer ti je auto 2012.
shix

Broj poruka : 3018
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: