Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Propada kocnica

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Propada kocnica

Počalji od PUG207 taj Uto Okt 16, 2018 11:13 pm

Malopre dodjoh iz grada, sve normalno koci kocnica tvrda i dok sam se parkirao odjednom postade meka i tone dok je drzim.
U kabini kad pritisnem kocnicu cuje se sustanje kao vazduh da se ispusta, skoro sam radio zadnje diskove , plocice i kandze, ali mi ovo vide deluje na glavni kocioni cilindar.
Drugo, koliko sam mogao da primetim da tecnosti nema u contri za kociono ulje, ali mi nije jasno da auto nije upalio ni jednu lampicu!!!
PUG207

Broj poruka : 668
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Propada kocnica

Počalji od Muki92 taj Sre Okt 17, 2018 7:52 am

Šta je ovo svi zaspali na forumu. Moja preporuka bi ti bila da zamijeniš ulje u sistemu. Sigurno imas vlage u kočionom ulju i kada se zagrije vlaga se pretvara u paru i propada ti kočnica. Takav sam slučaj imao na VW T4 i zamjenom ulja riješio sam problem.
Muki92

Broj poruka : 140
Datum upisa : 05.06.2017
Godina : 26
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDi 66 kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 17, 2018 9:01 am

Idi kod majstora koji je radio zadnje diskove ps neka pogleda. Ako je bilo skoro. A i ako nije nabaci mu da se posle zamene delova desio kvar.
Ako imas pozadi paknove na kocionom cilindru/gumici pusta. Ako nemas i svuda plocice/kljesta bice da je vazduh u sistrmu ili negde na crevu pusta ns spoju. Ne znam odakle ti to.da je glavni kocioni. Savi se pod auto i vidi na 4xkljestima mora da se vidi gde curi.
Sve u svemu pod autom idu tanka aluminijumska creva plastificirana gde postoji rizik da si negde na rupu prelaz lezeceg udario odozdo ili majstor na rampi ostetio neki vod. Na glupom mestu su ih postavili. Sagni se pogledaj mora da curi, a ako ne curi, kao sto senzor ulja ne prijavljuje nizak nivo kocionog ulja onda glavni cilindar.
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 9:30 am

Hocu kasnije cu pregledati, u kabini kad stisnem kocnicu se cuje sustanje, zato sam pomislio na glavni kocioni!
Sve mi otezava sto ne mogu da ustanovim koliko ima tecnosti u contri, jer imam mrezicu odozgo, a sa strane se ne vidi nivo!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 11:53 am

Ostavio auto kod majstora, on nesto drndo jedno pola sata trazio toboze sta je, sumnja na glavni kocioni.
Usput mi se i depolution upalio, mislim da je povezano , mozda i nije.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Okt 17, 2018 1:38 pm

[size=33]Ja sam imao pre 5 meseci isti slucaj, propala na semaforu i od tada radi, jos nisam zamenio ulje, debil sam znam [/size]
[size=33] Kod tebe je nesto drugo [/size]
mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 7:12 pm

Da javim , majstor opravio, nije nista naplatio, ali mi isto tako nije ni rekao sta je u pitanju!
Tako da sve u svemu corak, koci odlicno , sve je kao pre i onaj depolution se ugasio!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Okt 17, 2018 7:40 pm

e ...jbg...i ti!!! sto ga ne pita...kako to???
otkud znas ako se desi opet sta je u pitanju. verovatno ti nije zategao musicu kad je skidao diskove, pa ti zato nije ni rekao. vidis, imas srece, inace....
moj ti je savet, ako ti je to isti majstor koji je radio pre i sad, bezi od tog,,,, mada svima se desi da pogrese, ljudski je...............................
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 8:12 pm

Jbg, pitao sam vise puta,jedino sto sam primetio je da je ispustano ulje kod zadnjeg desnog diska, video sam dve barice masne, e sad jbg, ko zna sta je!
Ja pitam pa sta je bilo on kaze ma nista bre teraj, koliko kosta, kaze nista i otrese me tako!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 8:18 pm

Goga_EG ::e ...jbg...i ti!!! sto ga ne pita...kako to???
otkud znas ako se desi opet sta je u pitanju. verovatno ti nije zategao musicu kad je skidao diskove, pa ti zato nije ni rekao. vidis, imas srece, inace....
moj ti je savet, ako ti je to isti majstor koji je radio pre i sad, bezi od tog,,,, mada svima se desi da pogrese, ljudski je...............................

Da, ali posle servisa diskova i kandzi ja sam presao oko 500km, vozio ga muski i kocio.
Taj dan kad sam se vozikao po gradu nista se nije cudno dogadjalo, a da ono sto sam zaboravio da kazem da sam prekjuce isao na tehnicki i da su sve provere bile odlicne , ukljucujuci i zadnje diskove!
Tek kad sam se parkirao u leru je pocela kocnica da tone i da se cuje ovaj zvuk:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Noga i carapa nisu moje ali i ja imam obicaj da ih prevrnem kao i ovaj lik
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sre Okt 17, 2018 10:30 pm

Pa tad su nagazili jače i tad se i desio kvar, meni su tako na tehničkom na ladi dva puta pucala prednja creva od kočnica.
A ova zvuk što se čuje na videu kao da je od servo.
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 10:36 pm

Da i ja mislim da je od servo pomagaca, moguce je da su natezali papucicu, mada jbg i ja kad mi nesto izleti pritisnem ko mutav pa je izdrzala!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 17, 2018 10:42 pm

pa vidi se da nije od servo...tacno se cuje kada Carapanda stisne pedalu...ja bih obratio paznju na vakuum...a sto se carapa tice,okrenuo ih ja naopako ili kako vec,bile nove ili vec jednom nosene,iako podrezem nokte ``do dupeta``,obavezno mi kroz sat vremena,kad ih obujem izvire krompirici u predelu prstiju,posebno palca...fenomen ljudi...krijem noge ispod stolice gde god se izujem..nemogu to da resim nikako...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Okt 17, 2018 10:53 pm

Ma znam da je tu onaj vakum za kocaljke:
Moguce je da je neka gumica ili sta vec izletela pa se culo sistanje.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 17, 2018 11:33 pm

PUG207 ::

Ma znam da je tu onaj vakum za kocaljke:
Moguce je da je neka gumica ili sta vec izletela pa se culo sistanje.
smesno al istinito...uvek u cipelama kesa cipsa jbg...e,kad izgvire pete,onda je Sergejev domacinski... salu na stranu upravo ja to mislim...i bas zbog gumice oce da propadne,i vecina trk u napad na glavni kocioni...kad on ode ulja na sve strane a da ne govorimo o nekom od cilindrica na svakom tocku...zavisi sta ima od sistema kocenja...ako gresim...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 18, 2018 10:01 am

Da on ima 4 diska, sa zadnjim sam imao probleme,bili su u uzasnom stanju. Novi su ugradjeni ali kazdze nisu remontovane tako da je otisak pplocica bio jadan, a mozda su i diskovi po kvalitetu bili jadni. U svakom slucaju diskovi su obradjeni tek da se skine rdja sa njih kandze toboze remontovane i stavljene nove plocice, cirka 13000 dinara.
Tako da ako je tamo bio neki zajeb nije cudo sto mi nije naplatio!
Ali sustanje u kabini nije dolazilo sigurno od zadnjih diskova, ja posto isam video kolicinu ulja u contri sam odmah pomislio na glavni kocioni, medjutim nije on, toliko znam i toliko mi je rekao, ulje nije izgubio ni kap kako kaze.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 18, 2018 10:28 am

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 18, 2018 10:56 am

Da to i ja mislim da je bio problem, mada u tom trenutku mi se od kad imam auto prvi put upalio depolution foulty , posle otklanjanja tog problema kod majstora greska se ne pali.
Dok je greska bila upaljena i dok sam ga vozio kod majstora auto je lepo vukao i nije trokirao, nista nisam primetio u voznji da mu fali!
Vise gresku ne pali e sad da li je greska ikako povezana za taj brake booster ja ne znam, ili se pogodilo tako jer mi je gorivo bilo na rezervi i mozda je bilo loseg kvaliteta.
Inace uvek sipam na NIS-u G-Drive, ali sam tom prilikom sipao obican na Lukoilovoj pumpi.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Čet Okt 18, 2018 11:08 am

Ako nije opao nivo u posudi, ako susti, i ako kocnica propada obicno je uzrok membrana servo uredjaja.
Posto se ona ne menja, resenje je komplet zamena.

Ali treba proveriti, da li curi ipak negde kociona tecnost a sto bi znacilo da ulazi vazduh u sistem pa je slican problem.

Dodano, slican problem propadanja moze da napravi i ABS jedinica a to opet treba da se testira.

Kako god neophodno je postaviti dijagnozu sta je u kvaru a sama popravka je posle jednoznacni proces.

I da ne zaboravim, jako oprezno postupati ukoliko se ipak mora na kratko negde voziti a najbolje odslepati.
pego307

Broj poruka : 368
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 18, 2018 11:54 am

Pego kvar je otklonjen, nepoznanica je sta je bilo jer majstor nije hteo da mi kaze sta je!
Zvuk pedale je identican ovom:
Nije hteo da naplati, ali isto tako mi nije rekao u cemu je problem i pored mog insistiranja!
Jedino sto mi se u tom trenutku upalio depolution i ja ne znam da li je ta greska vezana za sam kvar jer je opsta a nisam isao na dijagnostiku, ili se pogodilo tad.
Da napomenem da je papucica bila mekana, ali je auto kocio fantasticno, papucica je postajala tvrdja kad se auto vozi, nego kad je u leru, ali je sve jedno auto lepo kocio, mogu reci da bih zeleo da mi je papucica takva!
Kad budem imao vremena oteracu na dijagnostiku, valjda je racunar zapamtio gresku, vise je ne pali samo taj dan dok sam isao kod majstora je upalio cek engine i depolution i vise nije!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 25, 2018 3:37 pm

Sad kad kocim cuje se TUP iz cini mi se zadnjeg desnog tocka, jel zna neko o cemu se radi?
Nije konstantno lupkanje vec povremeno se desi, ali se cuje poprilicno samo u kocenju!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 25, 2018 3:53 pm

Da se pločice ne pomeraju?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 25, 2018 3:54 pm

Moguce, sutra OPET kod jebenog majstora!!!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 25, 2018 4:04 pm

Ako nije vratio onu oprugu šetaju pločice pri kočenju. Probaj da udariš nogom u točak tako ćeš da čuješ pločice.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Okt 25, 2018 5:33 pm

Probao ne cuje se nista, sve deluje stegnuto!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh