Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 207 1.4 hdi

Ići dole

Peugeot 207 1.4 hdi

Počalji od dzoni_bravo taj Ned Okt 21, 2018 4:35 pm

Pozdrav, evo da i ja predstavim svoj pezo.
Radi se o modelu 207 sa 1.4 hdi motorom, 2006 godiste, 5 vrata, automatska klima, el podizaci, el retrovizori, bez boja enterijera, crne boje auto.
Odmah nakon kupovine odradjen kompletan veliki servis i mali sa svim filterima. Pre toga posto sam auto kupio od kolege zamenjeni su prednji diskovi i plocice, sredjen trap, zamenjen protokomer.
Pri kupovini auto nije imao fabricki radio, tako da i nisam imao funkcije na bordu, naknadno sam kupio polovan originalni radio i sve sredio i dijagnostikom ukucao broj sasije u radio kako bi prestao da pisti.

Ono sto paniram da radim jeste da menjam zvucnike u kolima jer su losi, tj prednji desni zvucnik ne radi a pozadi krce. pa me zanima koje dimenzije i koje jacine trebam da kupim zvucnike? Gde ih menjati?

Ono sto mi se danas prvi put desilo jeste da su zvucnici poceli da probijaju,tj cuje se kao neko udaranje u njima i jako brzo posle toga radio prestaje da daje ton,a sve ostalo radi, pronalazi radio stranice i sve funkcije rade,samo ne salje nikakv ton do zvucnika, cak i kada ugasim radio i dalje se po nekad cuje to udaranje iz zvucnika. Kada ugasim auto i malo posle toga upalim ponovo radio opet radi,ali se opet isto desava jako brzo ne pordje ni 5 min i opet. Pa me zanima do cega je to tako,ima li ko slicna iskustva? da li je to do losih zvucnika ili je ipak nesto drugo u pitanju?

Unapred hvala na nadam se buducim odgovorima,i postavicu par slika sto ih trenutno imam u racunaru. Pozdrav.

[You must be registered and logged in to see this link.]
dzoni_bravo

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.09.2018
Godina : 27
Vozilo: : Peugeot 207

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 207 1.4 hdi

Počalji od Жиле taj Ned Okt 21, 2018 5:02 pm

Makina je ok. , samo nema motora da vidim . Evo ti video pa malo pregledaj sve može da se popravi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Okt 21, 2018 6:19 pm

lepo si pokazao Zikse...tako se repariraju zvucnici...samo....kako ko hoce...ali...najbolji i jedini lek i lepak pogotovu za kartonske membrane je jednostavni lak za nokte...milion sam ih zakrpio njime i svaki je sljakao ko nov...slazem se da dotrajalo``vesanje`` treba zameniti da ne prde zvucnici ali kako dzoni prica,tj pise, treba proveriti ispravnost samog radio aparata...jednostavno...neka otkaci neki od stradalih zvucnika i na tom mestu samo prikaci radi probe neki drugi...ako sljaka,menjaj,repariraj,radi sta hoces...ali za ta lepljenja -lak za nokte...
PS:i meni su prdekali i nisam se zamarao popravkama vec na netu naso covu koji mi je poslao par prednjih,originalnih,naravno ispravnih za C4 po ceni od 10e za oba...e skidanje i postavljanje je stvar tehnicke prirode...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoni_bravo taj Ned Okt 21, 2018 7:50 pm

Hvala na odgovoorima. Iskreno meni nije problem ni da kupim nove zvucnike da se ne bih zezao sa lepljenjem ovih sto imam, samo ne znam verovatno imaju odredjena dimenzija i jacina zvucnika koji odgovaraju kolima?

Veci mi je problem ovo sto se danas desilo,i evo upravo se vracam sa voznje gde sam opet imao taj problem. Upalim radio sve je u redu, posle par min cuje se lupanje u zvucnicima (zvuk kao kada bi mikrofon pao na pod npr) 3 4 puta se cuje taj zvuk i posle toga radio prestaje da daje ton a sve ostalo radi kako treba,nalazi stanice ima sve fukcije. Sad sam cuo da dok se to desava tj dok ne dobijam ton,cujem neko zujanje ja bih rekao bas iz radija kako dodam gas ide srazmerno jace sa obrtajima kako spustim gas zujanje je sve manje. I cak dok je radio ugasen u voznji opet cujem to lupanje povremeno ne non stop. Plasim se da nije neki kontakt ili ne znam ni ja sta tu. I onda odjenom sve to prestane i radio radi normalno. To mene muci sada vise nego sto mi krce zvucnici,njih cu zamniti svakako.
dzoni_bravo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Ned Okt 21, 2018 10:16 pm

Nemoj koristiti radio, moze da se spali izlazni stepen.
Deluje da postoji neki kratak spoj, lici na pokretni kalem zvucnika da je probio i cim se malo zagreje napravi kurcslus.
A onda se aktivira zastita u radiju.

Otkaciti svih 6 zvucnika pa polako spajati jedan po jedan na svakih 5- minuta dok se ne pojavi problem.
Kada se problem javi, taj zvucnik je falican i vuce sve ostale u safe mod.
pego307

Broj poruka : 368
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoni_bravo taj Ned Okt 21, 2018 10:23 pm

Hvala na odgovoru. Posto ne volim da se petljam oko struje, raskacicu radio skroz, i pravac kod elektricara. Bilo kako bilo kada resim problem napisacu ovde sta se tacno desilo. Uglavnom hvala jos jednom.

I evo samo jos nesto da pitam vezano za zvucnike, planiram svakako nove da kupujem pa me zanima jacina zvucnika i dimenzije ima li neki odredjeni ili koje god da kupim ce odgovarati?
dzoni_bravo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Okt 21, 2018 11:17 pm

Pogledaj te što imaš u autu i takvu dimenziju i jačinu kupiš.
Nije ni ovaj predlog loš sa isključivanjem zvučnika pa jedan po jedan uključivati dok ne nađeš kvar.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Okt 21, 2018 11:32 pm

bravo...to sa ``safe mode`` mi nije palo na pamet...opet,obratio bih paznju na jos dve stavke....to menjanje radio aparata i vracanje na fabricku verziju...neka se lepo provere konektori...da neki ne zeza...i ovo drugo...da ne daj Boze nije stradao bas taj izlazni stepen...tj. izlazni tranzistori ili ic kolo...u svakom slucaju STOP! sa cackanjima i pravac kod proverenog, renomiranog i na glasu elektronicara...bolje spreciti nego leciti...a i ta dijagnostika sa tim ukucavanjem br.sasije...i tu mi malkice smrducka....

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Okt 21, 2018 11:46 pm

Nikakav elektricar tebi ne treba vec ljudi koji se bave ugradnjom zvucnika ,alarma, sabwufera etc..
Ti verovatno ni skretnice nemas, a bez toga to da radi nece.

Recimo:
PUG207

Broj poruka : 668
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Okt 21, 2018 11:50 pm

i palo mi na pamet...da neko pre njega,kada je postavljao taj drugi radio,nije cackao i prespajao zice na konektorima ili na visokotoncima jer mozda taj radio za razliku od originalnog nije imao isti ili dovoljni raspored pinova...opste je poznato da zvucnici imaju posebne vodove za spajanje....za razliku od starih tipova kasetofona gde se masa trpala na jednu zicu i teraj...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Okt 21, 2018 11:55 pm

PUG207 ::Nikakav elektricar tebi ne treba vec ljudi koji se bave ugradnjom zvucnika ,alarma, sabwufera etc..
Ti verovatno ni skretnice nemas, a bez toga to da radi nece.

Recimo:
nisam mu savetovao elektricara vec elektronicara iliti ljude sa zanimanjima koje si upravo dragi prijatelju nabrojao...ja sam malo, doduse, iz hobija i licne potrebe(muzicar)upucen oko tih stvari i znam sta bi sve mogloda bude...i zato upucujem na elektronicara da to resi....a zvucnike...najmanji problem...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Okt 22, 2018 12:13 am

dzoni_bravo ::Hvala na odgovoru. Posto ne volim da se petljam oko struje, raskacicu radio skroz, i pravac kod elektricara. Bilo kako bilo kada resim problem napisacu ovde sta se tacno desilo. Uglavnom hvala jos jednom.

I evo samo jos nesto da pitam vezano za zvucnike, planiram svakako nove da kupujem pa me zanima jacina zvucnika i dimenzije ima li neki odredjeni ili koje god da kupim ce odgovarati?
PUG207

Broj poruka : 668
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Okt 22, 2018 2:10 pm

ok, PUG...prihvatam greskicu,nisam skontao da je on pomenuo elektricara...svakako se ja i ti razumemo u vezi ``elektronicara``,elektricar moze samo jos vise da ukaki stvar...a mozda je ``samo riknuo radio``?ja b ih probao sa nekim od prijatelja koji imaju isti takav radio...kolko se secam,neko je piskarao da taj tip radio aparata(RD4) radi dok radi i zna da pobrljavi...i rekose da se tesko popravlja i mora se u napad po novi,tj,drugi...al i sama popravka ce izvuci preko 20 i kuku jevrema a vec za 30e se uzima drugi...ima to u BGu neki Dragan...ima ga na oglasima...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoni_bravo taj Pon Okt 29, 2018 10:55 pm

Pozdrav ljudi, resio sam problem radija, i problem je bio u samom aparatu koji je bio neispravan, izlazi na radiju nisu bili dobri, kupio sam drugi radio upravo od tog Dragana (svaka preporuka lik ima sve moguce radio aparate za sve modele automobila, 30e je za pezo,mada mozete i da se menjate sa njim ako imate neki koji vam ne treba pa da umanjite cenu). Problem je resen,ali opet ostaje problem zvucnika koju su probili,pa svakako cu ih menjati otom potom.

Pre par dana (izgleda da mojim mukama nikad kraja) sam cuo cudan zvuk pri paljenju, zvuk nekoj udaranja,ili lupkanja ne znam kako bih ga opisao, par puta se cuje i nestane posle tipa 4 5 puta,a za to vreme i motor malo nemirnije radi. Cim prestanu ti zvuci sve je u redu, i ne desava se svaki put, mozda jednom u 10 paljenja. Malo sam istrazivao odakle zvuk dolazi, i kada sam skinuo masku motora cuje se u gornjem levom uglu to udaranje. Svakako za koji dan idem na dijagnostiku zbog radija pa cu proveriti i to sta se desava, ali eto reko mozda neko i zna da mi kaze sta je to da skrenem paznju na dijagnostici o tom problemu.

Hvala unapred.
dzoni_bravo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzoni_bravo taj Pon Okt 29, 2018 11:36 pm

Evo i uz malo muke i videa oko tog problema.
dzoni_bravo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Okt 30, 2018 12:38 am

podloske na diznama....imao sam taj problem i u nekoliko navrata se pisalo o tome...vuce tu fals vazduh i dok se ne ispuni dizna gorivom klakara kao kultivator...malo tezi slucaj je da se posle par sekundi ugasi i da duze verglas dok upali...pogledaj oko samih dizni,videces da vlazi...i gumice na prelivima hoce da zezaju...
SAVET:pazi kome dajes da ti zameni podloske(komad je oko 100din)ali,zna da se iskomplikuje i ako majstor nije vican tome...proci ces kao ja...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Okt 30, 2018 6:34 pm

dzoni_bravo ::

Sada tek videh ovu "muku". Pojacavac si resio. Ti simptomi su indikacija da sa izlaznim stepenom nesto nije u redu.

Sto se zvucnika tice, u velikoj vecini slucajeva su 4x15W. Sto znaci, potrudi se da gledas da ne predju oko30W po zvucniku.

Napred su componentni, a pozadi coaxial-ni.

Sta to znaci?

Prednji, component, su odvojeni, da kazem tako, veliki zvucnik, koji je u vratima i mali, tviter. Vezuju se preko svojih skretnica. Ukoliko je tviter ispod soferke, gde se skretnica tacno nalazi, zaista ne znam. Ako su zajedno u vratima, tu je negde i skretnica.

Npr:

Zadnji, coaxial, su zvucnici sa onim malim levkom oko centralnog dela membrane. Taj dodatak oko centralnog dela membrane sluzi za izvlacenje srednjih i visih tonova. U vecini slucajeva se danas stavljaju mali zvucnici. Tako da imas dvo i trosistemske.

Npr:

Precnik zvucnika je isti na prednjim i zadnjim vratima, 16.5cm. Naravno da i 16cm nece stetiti jer po obodu imaju izbusene rupe tako da ce se neke od njih uklopiti. Jedino da gledas dubinu zvucnika. Koliko magnet iza viri. Da se ne desi kako ne moze stati u rupu predvidjenu za njih.

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu