Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PROBLEM SA 307 KAD DAM KONTAKT DA UPALIM NISTA SE NE DESAVA

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

PROBLEM SA 307 KAD DAM KONTAKT DA UPALIM NISTA SE NE DESAVA

Počalji od sinisa 307 taj Uto Okt 23, 2018 10:12 pm

POZDRAV DRUGARI, IMAM PROBLEM SA LAVOM KOJI MI VEC LAGANO JEDE I ZIVCE I NOVCANIK. PRE NEKOLIKO DANA KAD DAM KONTAKT SVE LAMPICE UPALI NORMALNO I ONDA OKRENEM KLJUC DA UPALIM AUTO I NISTA SE NE DESAVA. MISLIO SAM DA NEMA STRUJE ALI DIZEM I SPUSTAM PROZORE NORMALNO. OSTAVIM AUTO TOKOM NOCI NISAM GA NI PIPNUO UJUTRU UPALI NA PRVU. POSLE ME OSTAVIO ISTO TAKO ZVAO SAM SLEP SLUZBU A CIM JE SISAO SA SLEPA OPET UPALIO. OSTAVIO GA U FORDOVOM I MAZDINOM SERVISU OVLASCENOM ,TU SU MI BLIZU POSLA I RACUNAM IMAJU NAJNOVIJU OPREMU ONI KAZU AKUMULATOR, KAZU UPALIMO GA UGASIMO UPALIOM OPET I UGASIMO I TRECI PUT AKUMULATOR JE NA ISPOD 30% SNAGE. KUPIM NOV AKUMULATOR ZAMENIM 3 DANA VOZIM I EVO OPET ME OSTAVIO , ZNACI IMA KONTAKT ZASIJAJU LAMPICE SVE NORMALNO I KAD OKRENEM KLJUC ZA PALJENJE MRTAV JE NIKAKVE REAKCIJE NEMA. CAK SAM SNIMIO KAKO TO IZGLEDA ALI NE ZNAM KAKO DA UPLOADUJEM VIDEO . DA NAPOMENEM DA JE AUTO DIZEL 2004. GODISTE 2000 KUBIKA 66 KW
sinisa 307

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.10.2018
Godina : 32
Vozilo: : peugot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: PROBLEM SA 307 KAD DAM KONTAKT DA UPALIM NISTA SE NE DESAVA

Počalji od Жиле taj Uto Okt 23, 2018 10:15 pm

Ovi u servisu trebali su da ti sve to ispitaju.
Moraš da izmeriš punjenje alternatora, ispitaš da li nešto vuče struju u stanju mirovanja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Uto Okt 23, 2018 10:20 pm

SUTRA CU IM RECI DA TO URADE. DA LI JOS NESTO MOZE BITI?
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 23, 2018 10:24 pm

E jebiga ti ćeš majstorima da govoriš šta da rade. Ja sam mislio da ti pomognem, a zajebi majstore !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Uto Okt 23, 2018 10:27 pm

Ne moze da isprazni akumulator a onda ujutru da upali ili nakon slepa.
staff

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.06.2018
Godina : 29
Vozilo: : Pezo 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Uto Okt 23, 2018 10:42 pm

EVO UPLOADOVAO SAM SNIMAK AKO ZNACI NEKOM KO SE RAZUME DA MI POMOGNE
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 23, 2018 11:09 pm

Kontakt brava ili anlaser, automat najverovatnije. ovako ispitaj anlaser.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Okt 23, 2018 11:11 pm

Meni se to isto desavalo na 306. Majstor mi ocistio alnaser i od tada sve je ok...
Ryan

Broj poruka : 9274
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 23, 2018 11:14 pm

Nije mi jasno da ovlašteni servis ne zna ovako nešto da popravi.
Da li čukne nešto kada pokušaš da upliš? Po ovom što si snimio je do automata.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Uto Okt 23, 2018 11:21 pm

[quote="Жиле"]Nije mi jasno da ovlašteni servis ne zna ovako nešto da popravi. [/quot

ZILE HVALA TI NA ODGOVORIMA, ZAISTA CENIM STO IZDVAJAS VREME DA MI POMOGNES.  NI MENI NIJE JASNO ALI VIDIS,  PROMENILI SU MI NOV AKUMULATOR 3 DANA RADILO I EVO OPET.  PREGLEDAO SAM OVO STO SI POSLAO MI SITUACIJA BROJ 3 JE TA STO SE MENI DESAVA. SAD KAD LISTAM FILM DVA PUTA MI SE DESILA SITUACIJA DA NIJE MOGAO DA UPALI ISTO TAKO BUKVALNO ALI TAD MI JE PUNJAC ZA TELEFON TO JEST ONAJ ADAPTER MALI UPALJAC BIO UKLJUCEN, I CIM IZVADIM TAJ ADAPTER PALI IZ PRVE. VERUJEM DA NEMA VEZE SA OVIM ALI SPECIFICNA SITUACIJA. NISTA NE CUKNE, BUKVALNO TAJAC.
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Okt 23, 2018 11:25 pm

Pozdrav i tebi Siniša, mada si promašio temu.
Koliko ja vidim na snimku, dešava se kad pokušaš da upališ auto, sve se pogasi. Merenje, instrument u ruke, ako znaš. Napon na aku dok radi auto , dok vergla i u mirovanju. Bez toga, nađi kasvetnog električara. Mislim ipak da nije brava nego alnaser(četkice i ostalo).

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Okt 23, 2018 11:31 pm

Ti pali a neko neka lupa negde blizu anasera, ako kresne anaser na čišćenje i zamena četkice. Ali prvo unimerom izmeri dali se javlja pad napona kad pokušaš paliti.
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Uto Okt 23, 2018 11:33 pm

vojkan ::Pozdrav i tebi Siniša, mada si promašio temu.
Koliko ja vidim na snimku, dešava se kad pokušaš da upališ  auto, sve se pogasi. Merenje, instrument u ruke, ako znaš. Napon na aku dok radi auto , dok vergla i u mirovanju. Bez toga, nađi kasvetnog električara. Mislim ipak da nije brava nego alnaser(četkice i ostalo).

POZDRAV VOJKANE, HVALA NA JAVLJANJU I SAVETU. NAZALOST NITI IMAM INSTRUMENTE NITI SE RAZUMEM U TO. JA SAM ONAJ TIP COVEKA KOJI CE POSTENO SVE DA PLATI DA POSAO URADI NEKO KO SE RAZUME A NE DA JA CACKAM I EKSPERIMENTISEM, ZATO SAM I ODVEZAO AUTO U GRAND M JER SAM SE VODIO TIME DA ONI IMAJU NAJNOVIJU OPREMU E SAD ILI IM SE NIJE RADILO ILI SU MAJSTORI KOJI MI TO RADE ISKLJUCIVO MEHANICARI A NE ELEKTRICARI, POSTO MI TO RADE PRIVATNO POSLE RADNOG VREMENA, ALI U GRAND M- OVOM SERVISU.
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Okt 23, 2018 11:57 pm

sinisa 307 :: OKRENEM KLJUC DA UPALIM AUTO I NISTA SE NE DESAVA. OSTAVIM AUTO TOKOM NOCI NISAM GA NI PIPNUO UJUTRU UPALI NA PRVU ONI KAZU AKUMULATOR, KUPIM NOV AKUMULATOR

Taman kada pomislim da ništa više u ovoj struci ne može da me iznenadi, pročitam ovako nešto. Ajde što ti nisi ni sekund razmislio jeli ovo moguće (mada opet elementarna logika), ali da u auto servisu utvrde da je akumulator vaskrso preko noći to još nisam čuo.
kurjak

Broj poruka : 399
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 24, 2018 12:21 am

extra punjenje iz auspuha...pa ljudi zar je moguce da u NS ne moze resiti problem...nego da se razvlaci sa time...oce ujutro,nece preko dana...ljudi ovde ukazuju na problem a tamo serviseri posle radnog vremena ``privatno`` resavaju? a u kuci nam je haos...ajde sto maximalno preskacemo predstavljanja,i onako direktno upadamo gde i kako stignemo nego ne znamo ni sta VELIKA slova znace...i cudi me da niko od ``sagovornika`` to nije uocio ni skrenuo paznju...secam se da je neko podelio packe nekome ko se sluzio velikim slovima a sad je to izgleda za pohvalu i kupovinu cokolade...al...da ja ne pametujem,ima ko ce to...Ziks lepo savetuje i baziraj se prijatelju na njegovim misljenjima i predlozima...i malecna slova...:petrucci rules

SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Okt 24, 2018 12:25 am

Problem struje nema veze sa mehanicarima, prvi pogresan korak.
Grand M verovatno nema nikakvu PSA opremu, uopste nije servis za tvoj auto, drugi pogresn korak.

Privatni su svi majstori i servisi, drzavni ne postoje odavno a ako mislis da rade u fusu, na divlje, treci pogresan korak. Sto bi ih bilo briga kada nemaju odgovornost za obavljeno.

A snimak veoma jasno upucuje na kvar, kao i opis da se posle nocnog mirovanja ujutru mogao upaliti normalno.
Tipicno, kvar ostaje i kada se zameni akumulator.
Ili se nakon 3-4 dana rada sa novim ponovo javi problem.

Iz onoga sto vidim nema nikakvog uticaja stanje anlasera niti uopste struja dolazi do njega tj automata.

Posto si naveo da nemas afiniteta ni mogucnosti nema ni svrhe da te uputim u samostalno otklanjanje kvara.

Merni instrument bi pomogao za dijagnostiku ali nije neophodan, barem mislim iz opisanog ponasanja na videu da je vidljivo i golim okom u cemu je problem.

Elktricar svakako moze da resi brze a mozda i mehanicar sa iskustvom.
pego307

Broj poruka : 368
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Sre Okt 24, 2018 12:28 am

Izvinjavam se zbog velikih slova, ukoliko je to problem.
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Sre Okt 24, 2018 12:31 am

pego307 ::Problem struje nema veze sa mehanicarima, prvi pogresan korak.
Grand M verovatno nema nikakvu PSA opremu, uopste nije servis za tvoj auto, drugi pogresn korak.

Privatni su svi majstori i servisi, drzavni ne postoje odavno a ako mislis da rade u fusu, na divlje, treci pogresan korak. Sto bi ih bilo briga kada nemaju odgovornost za obavljeno.

A snimak veoma jasno upucuje na kvar, kao i opis da se posle nocnog mirovanja ujutru mogao upaliti normalno.
Tipicno, kvar ostaje i kada se zameni akumulator.
Ili se nakon 3-4 dana rada sa novim ponovo javi problem.

Iz onoga sto vidim nema nikakvog uticaja stanje anlasera niti uopste struja dolazi do njega tj automata.

Posto si naveo da nemas afiniteta ni mogucnosti nema ni svrhe da te uputim u samostalno otklanjanje kvara.

Merni instrument bi pomogao za dijagnostiku ali nije neophodan, barem mislim iz opisanog ponasanja na videu da je vidljivo i golim okom u cemu je problem.

Elktricar svakako moze da resi brze a mozda i mehanicar sa iskustvom.

Veoma bi mi pomoglo kad bi mi rekao u cemu je problem :) U krajnjoj liniji da mogu otici kod majstora i reci sredi mi to i to a ne da mi oni traze kvarove. I hvala na komentaru , zaista cenim svaku vrstu pomoci.
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 24, 2018 12:37 am

sinisa 307 ::Izvinjavam se zbog velikih slova, ukoliko je to problem.
pa nije brate problem...nego se zna za sta se koriste...ili kad nekog grdimo ili kad smo ljuti ili kad se s` nekim svadjamo....a mislim da to ovde ni jedno nije u pitanju,zar ne?a ljudi, opet kazem...lepo govore...veliki je NS...nadji ti renomiranog i elektricara na glasu, resis problem i ne razvlacis se vise sa tim ljudima koji ``rade`` posle radnog vremena ...i naravno,kad resis problem,napises sta je bilo u pitanju da kasnije nekom bude od koristi...dobar elektricar ce ubrzo uvideti problem i resiti...ne moze se na pamet reci ovako na papiru....pozdrav...iako je malo kasno...dobrodosao...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sinisa 307 taj Sre Okt 24, 2018 12:47 am

SOF ::
sinisa 307 ::Izvinjavam se zbog velikih slova, ukoliko je to problem.
pa nije brate problem...nego se zna za sta se koriste...ili kad nekog grdimo ili kad smo ljuti ili kad se s` nekim svadjamo....a mislim da to ovde ni jedno nije u pitanju,zar ne?a ljudi, opet kazem...lepo govore...veliki je NS...nadji ti renomiranog i elektricara na glasu, resis problem i ne razvlacis se vise sa tim ljudima koji ``rade`` posle radnog vremena ...i naravno,kad resis problem,napises sta je bilo u pitanju da kasnije nekom bude od koristi...dobar elektricar ce ubrzo uvideti problem i resiti...ne moze se na pamet reci ovako na papiru....pozdrav...iako je malo kasno...dobrodosao...

Hvala, bolje vas nasao :) Iskreno razlog mog pisanja velikim slovima je mozda pomalo banalan, citao sam komentare i probleme ovde na forumu i pogledao uvek ko pise i u vecini slucajeva su to ljudi oko i preko 50 god, pa sam pomislio da ce im biti lakse da citaju velika slova :)
sinisa 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 24, 2018 12:53 am

pa...jeste da smo matori...al...bez starca nema udarca...polako...doci ces u te ``matore`` godine pa ces videti dal si tad star i obnevideo....

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Okt 24, 2018 1:24 am

sinisa 307 ::Iskreno razlog mog pisanja velikim slovima je mozda pomalo banalan, citao sam komentare i probleme ovde na forumu i pogledao uvek ko pise i u vecini slucajeva su to ljudi oko i preko 50 god, pa sam pomislio da ce im biti lakse da citaju velika slova :)

Opravdanje za

Sve lepo pise u pravilima foruma koje niko od novih clanova nikad ne procita...

P.S.: ajd majstori skratite coveku agoniju i napisite mu sta je kvar i gde treba da pogleda pa ako ne zna sam nek pokaze ovo nekom ko zna...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 24, 2018 6:46 am

[quote="nemanja80"]
sinisa 307 ::Iskreno razlog mog pisanja velikim slovima je mozda pomalo banalan, citao sam komentare i probleme ovde na forumu i pogledao uvek ko pise i u vecini slucajeva su to ljudi oko i preko 50 god, pa sam pomislio da ce im biti lakse da citaju velika slova :)

Opravdanje za

dobro jutro!...he he he ....pre nego pdjem na put....postade nas forum gerijatrija mi ``matore prdonje`` pacijenti,vi deckici patronazne seke

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sre Okt 24, 2018 7:18 am

Kad auto nece da upali, parcetom zice prespoji plus i minus na alnaseru i ako ne zavergla onda je alnaser...Po meni ili je kontakt bravica ili alnaser...
Ryan

Broj poruka : 9274
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sre Okt 24, 2018 8:03 am

Nije baš pristupačan anaser na 307 ali kvar se lako otkrije dali je do anasera. U automat ti ide jedna tanja i jedna debela žica. Tanja ti je komanda, kad ključem kreneš paliti i ako ona ne dobija 12 v. onda komanda ne stiže i nije do anasera. Ako stiže 12 v. kvar je u anaseru, a možda ti je i buksna na toj žici labava gde ulazi u automat pa kad ima spoj kad nema. Anaser ti je napred desno do akumulatora.

JA STEM NEAM NIŠTA AL JA SAM BLIZU 50 BANKE AL HVALA BOGU VIDIM JOŠ KO PIONIR
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole