Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Kupovina polovne limuzine (pomoc)

Ići dole

Kupovina polovne limuzine (pomoc)

Počalji od siskobn taj Ned Nov 04, 2018 9:33 pm

Ja se unaprijed izvinjavam moja prica i pitanje ce biti malo poduze pa ko ima strpljenja bicu mu dovjeka zahvalan.

Prije 3 godine sam se dvoumio izmedju volva s60 2008 i e klase 2007,oba auta su bila jako lijepa (osobno mi se linija vise svidjala kod volva a unutrasnjost kod mecke) i postavio sam pitanje na forumu i na kraju odlucim se za mecku e 200 2007 i nisam pogrijesio.Za 3 godine presao sam oko 170000 ni jednog ozbiljnijeg kvara ako ne racunam pregorila sijalica,slucajan udar karterom u jedan odron i stradanje kompresora klime.I dan danas me jako lijepo sluzi ali bas bas bas bez ikakvih problema.

Prije neko vrijeme sam kupio cerki grande punta 2008 1.3 jtd tek polozila ali kako je pocela studirati u drugom gradu auto joj ne treba trenutacno i mislio sam ga prodati zajedno s meckom i kupiti sebi noviju limuzinu.

Kako drzim do godista i svake 2 do 3 god mjenjam auto a racunam da moj e 200 cdi vrijedi oko 7500 eur i grande punto jedno 2500 razmisljam sta da uzmem uz neku malu doplatu od limuzina.

Od auta trazim da je poslovna limuzina da je udobna duga jer prelazim vise kilometara da ne osjetim umor i volim tehnologiju takodjhe i dobru vucu i atraktivnost.Naravno sto mladje da je auto jer svakako mjenjam svakih par godina i nadam se da nece puno izgubiti na vrijednosti.

Za taj novac mi je jasno da mogu da uvezem nesto ali valja cekati da se prodaju oba vozila tako da sam prinudjen i za neka preklapanja i ucjene svercera al dobro sad.

Gledao sam ova vozila i tu dolazimo do nase teme od francuza ali i od ostalih
pezo 508 2.0 hdi 2012
citroen c 5 2.0 hdi 2013
opel insignia 2013-2014
ford mondeo 2012
pezo 3008 mada nije limuzina

gledao sam i e klasu 2010 ali svi mi kazu da motori im nisu nesto da je bilo kvarova prvih generacija a ona mi ispada iz konkurencije jer zbog love mi nije u cjenovnom rangu mada iako sam vozio dosta vozila mercedes je ostavio na mene najbolji utisak i najmanje problema

a danas mi je dosao prijatelj ponudio skodu superb 2 ge generacije 2.0 tdi 170 ks dsg mjenjac elegance oprema

Skoda je ok,imao sam nekad oktaviju,naprijed je extra i mocna a zadnji dio blagi uzas
2010 je godiste,garantovano presla tu kilometrazu uvezena iz svajcarske ali me izadje u preklapanju oko 11500e
[You must be registered and logged in to see this link.]

interesuje me vase misljenje o limuzinama koje sam predlozio te misljenju o tom superb koji mi je predlozen,tu me zeza godina proizvodnje ipak dati 2 auta za 1 a samo 3 god razlike pogotov sto nisam imao kvarova nekako mi je upitno,s druge strane svi mi hvale superb a ova je bas bas ocuvana,ali mi njena pojava osim kad sjednem unutra i nije nesto vise mi lici na oktaviju obicnu nista vise.

Sta predlazete iskreno od ovih limuzina kao i vase misljenje o ovom superbu

hvala
u obzir ulaze i vasa misljenja nekih drugih limuzina u tom cjenovnom rangu
siskobn

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.10.2016
Vozilo: : oktavija

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kupovina polovne limuzine (pomoc)

Počalji od nemanja80 taj Uto Nov 06, 2018 1:11 am

Popuni podatke u profilu do kraja...

Na ovom forumu druze ljudi vecinom voze auta vrednosti 2-3-4000e, mislim da ti niko iz prve ruke ne moze reci nista o ovome sto te zanima. Mozes dobiti informacije tipa imam drugovog kuma koji vozi to i to ili pricao mi kolega s posla... To ti nista ne znaci...

Ima 1-2 clana koji voze 508, totalno su neaktivni i verovatno ovu temu nece ni videti, tj neces dobiti komentar, pokusaj na pp da im se obratis. Ono sto sm ja upamti da je jedan pisao kako ga je posle udesa  skupo kostao prednji led far, maska i krilo, nesto oko 2000e ako se secam...

Ima par komada tih novijih C5 na forumu pa mozes isto da ih kontaktiras na pp...

Da si pitao za 207,307,308,407,C4, picasso, stariji C5 i to mislim da bi dobio dosta odgovora a ovako jbga, ovde ti je radnicka klasa vecinom...

Moj ujak je kupio E220cdi W211 od coveka koji je sad uzeo taj novi C5 i tada mu je ovaj rekao ovako, kaze C5 me kostao skoro duplo jeftinije nego nova E klasa, a sigurno nije duplo losiji. Covek zivi u Minhenu i ima para, kaze da se nije prevario sa tim novim C5...

Moj komsija ima taj Superb 2.0tdi 170ks, firma mu dala pre dve godine na koriscenje, kaze sve super redovno odrzavanje i to je to. Meni se svidja ono otvaranje petih vrata, moze biti i limuzina i hecbek a prostora na zadnjoj klupi ima i za Bobija Marjanovica...

Eto toliko, srecna ti potraga...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sre Nov 07, 2018 9:10 am

Svi modeli koje si naveo osim skodu nose pezoov motor i opel i ford...mozda gresim ali mislim da ne gresim...i svi su dobri i pouzdani...za limariju i udobnost necemo da komentarisemo to se podrazumeva velike limuzine i udobne su svakako i u jacoj klasi su....takodje svi modeli su u istoj klasi...jedino po meni treba da odlucis koji ti se vise svidja...koji je realniji sa kilometrazom i koji ima servisnu istoriju tacnu tako da i sam preko vin broja mozes da proveris tacnost preko neta...

ja sam licno vozio skodu superb 2015god na duze putovanje od 140ks..znaci ide predobro vuce fenomenalno a udobnost necu da komentarisem...na zadnjoj klupi ima mesta u nijednom autu nisam video takav prostor...pravi precednicki auto...

isto tako za pezo 508 mogu da kazem vozio sam ga doduse vrlo malo al utisak je vise nego odlican al mislim da je za pezo motor od 2.0 hdi pouzdaniji od 1.6...msm to je njihov najbolji motor koji su ikad napravili...

Sto se mondea tice mogu ti reci za stariji model mk3....neunistiv auto prosto receno...a za novije modele neznam...vidim dosta ljudi ga vozi sto znaci da je lepo zastupljen kod nas u srbiji vise od recimo od opel insignije...

A sto se tice pezo 3008...ovo sto si dosad vozio i ovo sto si sad naveo nekako mi pezo 3008 dodje kao uljez...mislim dosad si vozio limuzine samo i dalje trazis limuzinu a ovo ti dodje jedini suv...

Pozzz
Bane016

Broj poruka : 239
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh