Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem menjač ili nešto drugo?

Ići dole

Problem menjač ili nešto drugo?

Počalji od The_Diskic taj Pet Nov 09, 2018 2:02 am

Pozdrav Drugarai, opet Vladimir iz Leskovca.
Ja imam jedan problem i iznecu ga, pa ko je u mogucnosti neka odgovori.
Imam 307icu 1.6 16v 109ks. Uzeo sam ga pre par godina i vec nekoliko puta menjam desnu poluosovinu. Sta se desava: kada dodajem gas u drugoj brzini na bekih 35km/c auto zatrese i posle preskoci. Pa na vecim brzinama se opet javlja tresenje. Auto citav trese levo desno, i oseca se na papucici gasa blago podrhtavanje. Tu prenosi. I na kraju mi razbije poluosovinu. Kada se auto podigne na dizalicu i pusti da radi u drugoj, poluosovina se ne okrece u potpunosti oko svoje ose vec pravi mali krug.
Dosao sam da je problem vezano za diferencijal ili nesto u menjacu, jer nemoguce da su sve poluosovine ooje sam uzimao lose, kineske ili sta znam.

Hvala na odgovoru unapred.
The_Diskic

Broj poruka : 16
Datum upisa : 06.11.2018
Godina : 36
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16V
Raspolozenje : Happy

Nazad na vrh Ići dole

Re: Problem menjač ili nešto drugo?

Počalji od The_Diskic taj Pet Nov 09, 2018 2:03 am

I da dodam, poslusao sam vase savete oko pojacavanja snage motora... necu nista ja tu dirati!
The_Diskic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Nov 09, 2018 12:10 pm

Papucica gasa ima potenciometar, nema fizicku vezu, ne znam kako moze na nju da ti prenosi vibraciju...

Kazes auto trese levo-desno, kakvi su ti krajevi spona, kugle, stabilizatori, gume prednje... polusovina ima luft u zglobovima, nije kruta veza, ne vidim kako ona moze da ti pomera auto levo-desno ?

Ta desna poluosovina prolazi kroz donji nosac motora, kakva je tu situacija ? Kakvi su ti nosaci motora ?

Ja sam citao da te prve 307-ice su imale prolem sa menjacima za 1.4 i 1.6 benzin varijante, mislim da to treba dobar majstor da proveri...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Pet Nov 09, 2018 1:42 pm

Sve je provereno i sve je i redu. Ostao je menjač.
The_Diskic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Nov 10, 2018 10:03 am

cini mi se da je neko pisao o takvom problemu...i da je ustanovljeno da su u pitanju bili oni trokraki lezajevi,tzv. zvezde u menjacu...opet...pa mozda je i blesavo sto ovo zvrljam....al obrati paznju i na to...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Nov 10, 2018 3:25 pm

Dignite vozilo na dizalicu i u brzinu i valjda se može oceniti gde osovina baca, kod točka ili kod menjača. Ako je kod menjača može biti to što je SOF rekao.
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Nov 10, 2018 6:25 pm

Ta desna poluosovina prolazi kroz donji nosac motora, kakva je tu situacija ? Kakvi su ti nosaci motora ? ::
Nemanja nzm kako je kod benzinskih motora,da li prolazi i da li je isti tip donjeg nosaca motora...menjao sam ga na mom C4,1.6HDI...tacno je da ide poluosovina kroz kuciste nosaca motora...kada taj maleni nosac motora (popularna pasteta)ode,nema veze sa disbalansom poluosovine,jednostavno se manifestuje udaranjem,tj lupkanjem prilikom ostrijeg dodavanja ili oduzimanja gasa...ovde je u pitanju nesto drugo...e, sad mozda cu i da LUPIM glupost,opet ogradjujem se,ne poznajem benzinsku verziju motora ...al ipak da kazem...da nije u pitanju(naravno ako ga ima na desnoj poluosovini)onaj balansni teg,mozda ga i nije neko vratio prilikom zamene i da bez njega poluosovina razbija sve oko sebe...kazem,mozda sam lupio,ali slicno sam prosao jednom prilikom kada je davno menjana poluosovina na fiat Tipo i ``majstorcina`` nije to postavila prilikom zamene iste i takvi simptomi,koje Diskic opisuje...kazem ako lupam -izvinjavam se

SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Sub Nov 10, 2018 7:00 pm

Drugari, na dizalici poluosovina baca na stedini. Bukvalno ne okrece se oko ose vec na polivini, gde je takozvani krst tu pravi blagi krug od jedno 1-2cm.
Zamenjeno sve, stavljena nova poluosovina opet isti slucaj. Sada verujem da je ostao da se pogleda difetencijal.
Sto se tice nosaca motora, i taj donjo sam zamenio i stavio novi. Ali problem nije resen.
Tri majstora i niko nije konstatovao kvar.
The_Diskic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Nov 10, 2018 10:24 pm

Ovakvih slučajeva sam video 10ak do sada, verovatno i više.
Majstor će da odigne točak pogleda poluosovinu dok se vrti i odmah reći gde je problem! Samo treba da nadješ majstora, a to je veći problem od tog što ti imaš na kolima.

kurjak

Broj poruka : 399
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Nov 10, 2018 11:02 pm

Pa u leskovcu puno njih ide kod bibu kažu on im je dobar, ja nisam bio nikad kod njega, idi vidi šta će on da ti kaže.
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh