Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

207sw 95ks vti

Ići dole

207sw 95ks vti

Počalji od Miki_Dorcol taj Pet Nov 09, 2018 6:31 pm

Pozdrav svima!

Malopre sam se uclanio na forum,Miralem ovde i odmah mi je potrebna vasa pomoc.

Danas sam na jednom placu kaparisao 207sw 95ks. Otisao sam tamo sa ocem,njegovo misljenje postujem naravno, uvek smo zajedno kupovali automobile i drago mi je zbog toga.
Sto se tice 207ice, prelep auto, crne boje, panorama, lepo ocuvan, 2008. god, alu felne standardno. Naravno, na satu 150 i kusur hiljada predjenih ali ajde... Sto se tice motora, koliko sam citao, taj motor je nastao u dilu sa bmw-om.
Provozao sam auto, dobro se ponasa, vuce bas dobro, motor lepo radi, nema variranja obrtaja i bas sam se odusevio zajedno sa matorim.Da se razumemo, ni ja ni moj otac nismo majstori niti smo nesto edukovani sto se tice motora, medjutim kada smo podigli haubu primetio sam da motor slini na dihtungu poklopca motora, (kada stanete ispred auta  levi cosak motora iznad PK kaisa mislim). Mozda gresim koji je kais u pitanju,  ne razumem se toliko ali se trudim da savladam gradivo! Koliko sam citao, taj dihtung je uglavnom boljka 1.4 motora, ali zamena tog dihtunga nije bas ni neki preterano visok trosak. Da skratim pricu, resio  sam da taj dihtung ignorisem za sada i ukljucio se u pregovaranju cene.
Vlasniku placa sam zavrsio za internet i neke telefone nekih dva meseca ranije (radim u VIP-u) pa mi je dao 207icu za jedan deo u kesu i nekih 800e na rate. Dogovor je ostao da auto preuzmem sa papirologijom u sledeci utorak, da zavrsim tehnicki i registrujem ga.
Kasnije kada sam se malo ohladio, rekoh daj da vidim sta ima u vezi tog dihtunga. Pozvao sam jedan poznati servis pezoa (neovlasceni) i rekli su mi da oni ne rade taj motor i da cu imati ozbiljan problem u slucaju kvara tog motora. Rekli su mi da samo jedan servis radi te motore u BG-u. Dobio sam kontakt, serviser mi se javio i saslusao me u vezi svega sto sam zeleo da ga pitam. Serviser mi je potvrdio da mogu da budu problematicni motori, da dihtung moze da se zameni naravno, da ti VTI motori vole da popiju ulje i da imaju  lanac umesto zupcastog, ali da ne mora da znaci da je los primerak u pitanju. Naravno,ponudio mi je  da dodjem  sa kolima u taj servis da oni sve provere, za svaki slucaj.
Moja dilema je sledeca:
Brine me taj dihtung, ta navodna potrosnja ulja, i taj zao glas koji prati taj vti motor.
Kaparu sam vec dao, a stvarno me svidja auto, rezonujem da mi covek ne bi dao auto na rate da nije siguran da je u dobrom stanju.
Ja sam resio da idem do kraja,otac mi savetuje isto, da ga  kupim pa sta mi Bog da :)
Molim vas za vase misljenje ili neki savet u vezi tog motora.
Unapred hvala!
Miki_Dorcol

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.11.2018
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 207SW 1.4 95ks

Nazad na vrh Ići dole

Re: 207sw 95ks vti

Počalji od mishja taj Pet Nov 09, 2018 8:30 pm

Glava crkava na njemu ko luda, verovatno je i tu u najavi, ja sam to cuo od tri razlicita majstora.
mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Nov 09, 2018 8:59 pm

Nema on problem samo sa dihtungom vec i sa Vanos-om, ali bolje da te ne plasim.
Jednostavno dobar je dok je nov, inace djubre od motora i bruka za Pezo!

"Motor od 1.6 litara VTi (N43) sa 120 KS, ima varijabilni razvod ventila, Vanos, i ovaj motor jeste BMW zajedno razvijao sa Peugeotom, ali se on nikada nije ugrađivao ni u jedan BMW, jer nije zadovoljavao kriterujujem kada je kvalitet i pouzdanost u pitanju. Cilj je bio da se napravi jeftin, a moderan motor koji je štedljiviji od konkurencije. Ugrađivao se prvo u Mini, a posle u Peugeotove modele. U prvih nekoliko godina proizvodnje, bilo je čak i softverskih problema sa tim motorom, koji su navodno nakon 2010.godine rešeni.

Vlasnici Peugeota 207 i 308 sa VTi motorom su imali razne neprijatnosti, od gašenja motora na semaforu, do nepravilnog i bučnog rada, a jako je često otkazivala lambda sonda, i katalizator, a posebno u našem regionu. Neki vlasnici su imali manje problema, jer su pravilo razrađivali motor. Naime, ovo je prilično sofisticiran agregat, koji sporo postiže radnu tepmeraturu, pa je jako osetljiv na pun gas dok je hladan. Ulje prosto, dok ne postigne radnu temperaturu, a to je 5 do 15 minuta nakon što se postigne otpimalna radna temperatura rashladne tečnosti, nema dovoljan viskozitet, i ne štiti motor u dovoljnoj meri, mislim na pokretne i nepokretne delove agregata.

Oni koji su sa motorom VTi pravili veće kilometraže na otvorenim putu, nisu imali velikih problema sa taloženjem nečistoća na ventilima."
PUG207

Broj poruka : 668
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miki_Dorcol taj Pet Nov 09, 2018 11:37 pm

Uffff...hvala na odgovorima i upozorenjima! Resio sam da ga uzmem pa sta bude. Kazu da sreca prati hrabre i (budale) Nadam se da cu dobro proci sa ovom kupovinom, a ako se nesto desi, javljam! Hvala jos jednom!
Miki_Dorcol

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Nov 10, 2018 9:57 am

nek bude sa srecom...nema tu pravila...samo ne daj svakom da ti pravi diznilend od auta nego nadji majstora koji ce ga odrzavati i vozi...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Nov 10, 2018 10:55 pm

Prokleta ljubav. Uvek lepota nadvlada razum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Nov 10, 2018 11:04 pm

To je to kad se čovek zagreje, neka je sa srećom kupovina.
dejca

Broj poruka : 283
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miki_Dorcol taj Ned Nov 11, 2018 12:13 pm

Hvala jos jednom svima na lepim zeljama.
Razmisljam, stvarno je lep auto, meni  i mojima se mnogo svidja (zena i dvoje klinaca, moji roditelji) a o problemima na kolima, brinucu tada kada ih bude bilo :)
Postavicu slke uskoro!
Kao sto sam napomenuo u prvom postu, radim u VIP mobile kao agent na terenu, sa fizickim i sa pravnim licima. Ako nekome nesto treba tipa kao internet, broj, telefon, savet, pomoc, informacije o promocijama ili slicno slobodno neka me pozove! Trudicu se da svima izadjem u susret kao sto ste i vi meni  :)
Mozete me dobiti na 0600006588. Pozdrav drugari!
Miki_Dorcol

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Nov 11, 2018 12:58 pm

Hvala što hoćeš da učiniš, ali nemoj broj ovako javno na internet....
Ako nam nešto zatreba imamo PM za sve dogovore Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 6571
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miki_Dorcol taj Ned Nov 11, 2018 1:56 pm

Sluzbeni je broj, samo lagano Very Happy
Miki_Dorcol