Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeo 106

Ići dole

Peugeo 106

Počalji od Pikavela taj Pon Nov 12 2018, 11:02

Imam 106-cu, benzinac 2003.godište.
Motor 1.1, da li neko ima link ili fotografije zračenja motora?
Pikavela

Broj poruka : 14
Datum upisa : 26.03.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 106

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeo 106

Počalji od Жиле taj Pon Nov 12 2018, 11:05

Šta ti znači "zračenje motora"? Posle menjanja antifriza?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11442
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pikavela taj Pon Nov 12 2018, 11:25

Da, posle sipanja antifriza. Naime, došlo je do dizanja temperature motora, i imam vazduh u siatemu. Trebam da izbacim vazduh, sipam tečnosti, da bih mogao da odvezem auto do majstora par km. Najverovatnije je dihtung glave otišao ( da sad ne objašnjavam kompletnu istoriijsku problematiku). Treba samo na parkingu da odradim zračenje. Pozdrav
Pikavela

Broj poruka : 14
Datum upisa : 26.03.2017
Vozilo: : peugeot 106

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Nov 12 2018, 11:55

nzm...ne mora da znaci da je odmah dihtung stradao...ako imas previse vazduha,oce da digne temperaturu,ako termostat nema kontakt sa tecnoscu,mnogo mnogo teze ce ``otvoriti``a verovatno i nece ako je suv...pitanje...ko ti je menjao antifriz i opet pitanje kako je to odradio...odzraci ti to dobro,nek nema vazdusnih cepova pa posle vidi da li naduvava creva i da li dize temperaturu ,ako ne cini nesto od ovoga sto nabrojah,ne cimaj se oko dihtunga...a ako je stradao,videces po vec opstepoznatim simptomima...
PS:mozda ti je i termostat u pitanju...mada cisto sumnjam...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Broj poruka : 652
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Nov 12 2018, 15:34

Pikavela :: Trebam da izbacim vazduh, sipam tečnosti, da bih mogao da odvezem auto do majstora par km.

za tih par kilometara ti ne treba voda. Da bi bio siguran prespoji ventilator i idi kod majstora
kurjak

Broj poruka : 477
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksej taj Uto Nov 13 2018, 10:04

Ja sam stalno imao vazduha u sistemu (106 1.4) i tako 2-3 godine, nisam znao gde ulazi vazduh (i izlazi voda) jako malo je bilo, ali konstantno... Zato je umeo i da se pregreje par puta, srecom bez posledica. Na kraju se ispostavilo da curka na izmenjivacu toplote u kabini... :( Jeftin deo, ali skupa popravka... :( Hocu da kazem, ato ti fali vode, dospi i mozes valjda voziti tih par km, ja sam naucio kako se odzracuje, da ne bih isao kod majstrora za 5 minuta posla, ali ne znam kako da ti objasnim... Jedino da sacekas, pa kasnije kada dodjem kuci da fotkam.
Aleksej

Broj poruka : 23
Datum upisa : 14.09.2017
Vozilo: : Peugeot 106 Sport

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: