Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Ne radi u leru -Pezo 309 gl 1,3 1989

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: Ne radi u leru -Pezo 309 gl 1,3 1989

Počalji od SOF taj Čet Nov 22, 2018 9:29 am

jeste i to..stara srpska kaze: jeftina corba ide u ledinu....ako...ako...kad sedne zena sa dvoje,troje malecne decice i krenes a ne odrzavas ga,i ne shvatis da ti je tog momenta auto i kuca i obdaniste i dnevna soba ,e tu ga Bajo nema srece..al...kako god ko hoce...kod mene to ne prolazi...

SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Nov 22, 2018 9:38 am

evo recimo jutros...krenem da odvezem zenu do posla,kad na zeleznickom prelazu krkljanac...momku blokirala rucna na samom prelazu(ASTRA)...svi gledaju trube i psuju..izletim,i predlozim mu da ugasi saceka par sek.i da vidimo dalje...malo mu popusti i podviknuh na nekoliko njih da ga odguramo sa prelaza...jer moze naici voz...(uvek ga ima na pruzi,bez obzira na red voznje,znam to jer sam po zanimanju masinovodja)...i zamisli,sa onako po malo popustenom rucnom,cova oce da vozi...savetovah ga da potrazi kakvog dobrog majstora i cak dadoh par preporuka..al...ne poslusa me i odvuce onako poluukocene ``gace``...eto...o tome pricam...pa sad masti na volju,da nije bio sam...jos neko u autu,a voz sa 60-65 km/h a zaustavni put voza pri toj brzini je 700m od momenta kocenja pa do zaustavljanja(gvozdje na gvozdje koci) pa prostudirajte i vidite...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od js.bobrock taj Čet Nov 22, 2018 9:43 am

Ma elektricarovo je, on odgovara pa neka gleda sta ce. Ja moje zavrsim da se u radionicu ne vracaju vise zbog toga i miran. Ti poluzavrseni poslovi su smrt. Ne mozes ni naplatiti jer je budzeno, a vrati ti se ubrzo na doradu. Smrt!
js.bobrock

Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.11.2018
Godina : 42
Vozilo: : Clio 2 pf1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Nov 22, 2018 9:49 am

tako je...kad se setim samo...oko plina sta je sve moj komsija radio ljudima,pamet da ti stane...brusilicama pravio kakve ploce za kacenje kecevog karburatora,bez obzira sto je predhodno tu bio dvogrlni poluainspric...a motor 1,6-1,8...kao isto je to,samo ce manje da trosi...M..A MARJANOVA!...malo ,malo i eto ga...ne radi ovo,nece da pali,nece da prebaci,nece da vuce...svasta ali svasta...nagledao sam se svega i svacega za ovih mojih 52 banke da samo originalno i originalno prolazi...i tu majstor MORA da daje garanciju...sve ostalo je tvoja volja i pretvara se u diznilend....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Čet Nov 22, 2018 1:51 pm

Ja sam na bivsi 309 stavio bobinu od golfa 2 i radilo je normalno :)

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1748
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 33
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od js.bobrock taj Čet Dec 06, 2018 8:23 am

E da vas izvestim na kraju. Ovaj prvi elektricar nije ni dosao vise niti se javljao na telefon.. Sta mu bi nemam pojma.
Vlasnik rece onda, kad je vec utvrdio da je bobina, da je zamenimo i mi to i uradimo, kupimo novu.
Ali prc... Ista stvar. Nema varnice. Onda smo nasli drugog, koji je utvrdio da je komutator..
Dosao covek sutra zamenio komutator i upalio bez problema..
Jbg, i bobina je imala rupicu od probijanja struje na telu tako da ni ona nije bila zamenjena bzv. Sigurno je i ona bila deo problema.
Ali i cudno mi je da crkne komutator pa radi na visim obrtajima. Kad on crkne, obicno ne daje znake nikakve. Izgleda je bio neki kombinovani problem - sprega "komutator i bobina" ...
js.bobrock

Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.11.2018
Godina : 42
Vozilo: : Clio 2 pf1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh