Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Zadnji brisac peugeot 407

Ići dole

Zadnji brisac peugeot 407

Počalji od WhiteWolf taj Sre Nov 14, 2018 10:03 am

Pozdrav drustvo,imam manji problem naime zadnji brisac nece da radi a ni tecnost ne prska.Kad okrenem prekidac za zadnji brisac cuje se zujanje motorcica onog kod boce sa tecnoscu ali pozadi se nista ne desava niti prska niti se pokrece.Prednji brisaci rade normalno.
Hvala unapred
WhiteWolf

Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.10.2018
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 407 SW

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zadnji brisac peugeot 407

Počalji od Жиле taj Sre Nov 14, 2018 10:52 am

Crevo produvaj što ide do brisača ili je sama prskalica zaštopana . Mislim da taj brisač ima osigurač proveri.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11450
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WhiteWolf taj Sre Nov 14, 2018 10:58 am

proverio sam osigurace svi rade sem ova tri zaokruzena,ali osiguraci nisu pregoreli
WhiteWolf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 14, 2018 11:05 am

E onda napadaj motor brisača i kontakte .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WhiteWolf taj Sre Nov 14, 2018 11:07 am

Hvala Žile,moracu da ga razbucam pa cu viditi gde i sta pravi problem
WhiteWolf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 14, 2018 11:08 am

Evo ti šema

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WhiteWolf taj Sre Nov 14, 2018 11:18 am

Hvala Žile
WhiteWolf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Nov 14, 2018 1:58 pm

i proveri da nisu zalomljeni,tj pokidani kablovi ,kao i crevo u snopu, u gumenoj manzetni koja je na sastavu karoserije i zadnjih gepek vrata(od dugorocnog otvaranja-zatvaranja gepek vrata),naravno ako je kod 407 tako resena struja...

SOF

Broj poruka : 652
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WhiteWolf taj Sre Nov 14, 2018 2:20 pm

Hvala na info SOF
WhiteWolf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Sre Nov 14, 2018 8:24 pm

Pozdrav. Nisu creva. Ja sam imao taj problem.
Naime, na dnu boce za tecnost se nalazi elektromotor na koji su nakacena creva. Povadi creva, raskaci struju i scupaj taj elektromotor iz boce. Videces da se donji deo sastoji iz dva dela( belog i crnog) Posto verovatno nikada nije otvarano bice ti malo teze, ali tasklopi ta dva dela. Unutar njih se nalazi mali klip sa gumom koji usmerava vodu u zavisnosti gde ti zelis. Zbog nakupljanja kamenca klip ti se zaglavio u belom delu i zato ne daje vodu iza. Moraces da ga izbijes najverovatnije kompresorom za vazduh, a onda ga osmirglaj i ako su gume malo zadebljale slobodno ih iseci skalpelom. Probaj rucno da li ce klip lako ispadati iz belog dela. Cim ga dovoljno osmirglas i ide lagano sklapaj! I to je to!
The_Diskic

Broj poruka : 16
Datum upisa : 06.11.2018
Godina : 36
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16V
Raspolozenje : Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Nov 14, 2018 8:32 pm

To je u varijanti da nece samo da prska ali njemu se ni  brisac ne pomera ? Tako je napisao...

Mozda treba pogledati u samoj rucici kontakte jer kad okrenes rucicu prvi zglob pali brisac a drugi prska. Kod njega nista se ne desava a osiguraci ispravni...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1697
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Sre Nov 14, 2018 8:37 pm

Onda ovako neka resi prskanje, a brisac ako se ne snadje... kod elektricara!
The_Diskic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 14, 2018 8:56 pm

The_Diskic ::Pozdrav. Nisu creva. Ja sam imao taj problem.
Naime, na dnu boce za tecnost se nalazi elektromotor na koji su nakacena creva. Povadi creva, raskaci struju i scupaj taj elektromotor iz boce. Videces da se donji deo sastoji iz dva dela( belog i crnog) Posto verovatno nikada nije otvarano bice ti malo teze, ali tasklopi ta dva dela. Unutar njih se nalazi mali klip sa gumom koji usmerava vodu u zavisnosti gde ti zelis. Zbog nakupljanja kamenca klip ti se zaglavio u belom delu i zato ne daje vodu iza. Moraces da ga izbijes najverovatnije kompresorom za vazduh, a onda ga osmirglaj i ako su gume malo zadebljale slobodno ih iseci skalpelom. Probaj rucno da li ce klip lako ispadati iz belog dela. Cim ga dovoljno osmirglas i ide lagano sklapaj! I to je to!
Na to sam i zaboravio, a upravo se tako rešava kako si opisao. E sada, ni brisač ne radi.

Poslednji izmenio Жиле dana Čet Nov 15, 2018 11:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Čet Nov 15, 2018 12:53 am

Sto se tice brisaca mogu biti 3 stvari. Problem u samoj rucici, sto nije jer se cuje kako aktivira elektromotor pumpe za vodu. Ostaje da je ili instalacija u prekodu ili problem u samom brisacu. Moj predlog je da se rasturi zadnji brisac, da se proveri da li dolazi struja dotle, ako dolazi onda je problem u brisacu. Pa kada je vec skinut moze da se vidi sta je kvar kod njega. Mozda se samo zaglavio, wd-40 i kontakt sprej i mozda se resi problem. Ako ne, probati neki drugi brisac, ako radi onda je to to.
The_Diskic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od WhiteWolf taj Čet Nov 15, 2018 9:45 am

Hvala vam narode na savetima,sve cu to pokusati samo da uhvatim malo slobodnog vremena jer ima tu peripetija raznih.Ono u principu retko kad i palim taj brisac ali nervira me sto na autu sve radi cakum-pakum samo me ta jedna nazovi je sitnica nervira,u svakom slucaju hvala pa javljam kad otklonim kvar sta je bilo u pitanju.
WhiteWolf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Nov 15, 2018 10:36 am

obaezno...po mogucstvu sa slikama...Diskic je lepo nagovestio da je moguce da je od vlage i zaglavio,tj. da se na osovinici motorcica na kojoj se kaci sama metlica, nakupi malo korozije i da on jednostavno nema snage da to razbuca...,lepo je objasnio,WD40,``operi ``osovinicu,igla i spric i nakapaj ATF ulje za servo...ni jedno drugo.Podsetio me Diskic da sam taj slucaj koji on sugerise LICNO imao na fiat Tipo...uradio kao sto smo i on i ja opisali i evo...prodat je i dan danas se vozi sa ispravnim zadnjim brisacem...u svakom slucaju,imas dosta predloga i vidi sta je od toga...ako ne...kidnapuj nekog dokonog penzionera,posadi ga na gepek vrata,krpu u i mer glas u ruke i neka odradjuje penziju ,naravno,mala sala ,pljuni u dlanove i daj se na posao a nama opisi kako si resio...

SOF

Broj poruka : 652
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh