Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C4 cudan zvuk Pomoc

Ići dole

Citroen C4 cudan zvuk Pomoc

Počalji od Neshar taj Sub Dec 01, 2018 10:53 pm

Pozdrav svima. Treba mi pomoc ili savet vezano sa problem sa cudnim zvukom, motor ili trap ne znam

Imam C4 1.4 16v benzinac 2009 godiste vec 2 godine. Poceo je u posledenje vreme da se povremeno javlja cudan zvuk koji niko koji cuje ne moze da dokuci odakle je. Ne javlja se stalno, nije konstantan, evo u poslednjih 4 dana sam presao 2000 km na putu, 700 km na auto putu se nije cuo, isao je preko planinskih prevoja, raznih puteljaka i javljao se povremeno i to kad smanjim brzinu, ili kad usporim u gradu na nekih 20 30 na sat i to traje po minut dva i nestane. Okacio sam na youtube pa eto da zamolim nekog da poslusa pa ako je mozda imao slican problem i zna li o cemu se radi. Hvala unapred.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Neshar

Broj poruka : 7
Datum upisa : 31.10.2017
Godina : 40
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen C4 cudan zvuk Pomoc

Počalji od mishja taj Ned Dec 02, 2018 8:32 am

Drljaju plocice, nesto oko kocnica, jel ti trese kad kocis na vecim brzinama?
mishja

Broj poruka : 3918
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neshar taj Ned Dec 02, 2018 9:44 am

Ne trese nista kada kocim niti ima ono cviljenje pri kocenju. Menjao sam sve diskove i plocice pre 3 meseca, stavio nove a taj zvuk je bio i ranije dok su bile stare plocice i diskovi.
Neshar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 02, 2018 10:56 am

Nešto što se okreće, meni se čini neki ležej ili ležaj na desnoj poluosovini. Možeš da odrediš da li je napred ili pozadi?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11442
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neshar taj Ned Dec 02, 2018 12:10 pm

Koliko sam ga slusao cini mi se da je napred desno, otprilike mislim da odatle dopire zvuk
Neshar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 2:04 pm

ajde da malo ohrabrim...da ispricam svoj slucaj,bas na C4...isao sin za Rasku(oko70-ak km) i zove...zali se da na vecoj brzini(4 i 5-a brzina) nesto se ``nenormalno`` cuje...kao da je nesto otkaceno,zalomljeno u motoru...ili menjacu...kroz glavu mi je proslo sve i svasta..i leteci i lezeci i karike,ventili...da ne nabrajam i menjac i homo kineticki...i kako nema druge,morao je tako da pod ``manjim gasom i opterecenjem`` ode do Raske i odradi ono za cega je otisao..savetovao da pogleda ulje i antifriz kad se ohladi sto je uradio i rekoh uz Bozju pomoc neka polako krene nazad...lagano je dosao kuci i vizuelno nisam primetio nista...turiranjem sam ustanovio da sa motoron nije nikakav problem...onda trap ili menjac...odmah do majstora koji mi odrzava auto i zajedno,kroz voznju smo ustanovili da se nesto stvarno cuje...klakara i to je ...naravno,na dizalicu i detaljan pregled trapa...pre par dana proveren  nivo ulja u menjacu i ima ga dovoljno i dobrog je kvaliteta i viskoznosti..,pregled i menjaca je pokazao da nije tu ``kvar``...e evo sta je bilo u pitanju...
malene zabice u koje se ``zabijaju`` klinovi iliti sarafi koji drze sulc pleh su se olabavili i pri vecim brzinama citav pleh je vibrirao i stvarao taj zvuk...skinuto,``rasirene`` zabice klestima,popijeno po jedno ladno,znojavo zajecarsko i evo posle tolikog ,ogromnog kvara vozimo i dalje!!!hvala na strpljenju,al  moze biti korisno Very Happy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neshar taj Ned Dec 02, 2018 10:16 pm

Hvala puno na odgovoru, i to je korisno. Narocito obzirom da sam pre godinu dana nasadio malo suspleh na neko hm... brdasce maleno pri pokusaju parkiranja, zakacio karter i sve i sada ima sa desne strane ispod branika malo mi zjapi suspleh. Tako da uopste nije iskljuceno. Provericu i to.
Neshar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Dec 04, 2018 12:43 am

kad resis problem,napisi...da se zna...

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole