Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Diesel ili benzin (Blic)

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Diesel ili benzin (Blic)

Počalji od bokinbg taj Uto Jan 10, 2012 5:03 pm

Mozda al 8v.

bokinbg

Broj poruka : 63
Datum upisa : 09.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Jan 10, 2012 6:47 pm

Ryan

Broj poruka : 9264
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Feb 14, 2012 10:21 pm

samo za Slobu ...evo sta je dizel

Dizel simbol poljoprivrednih mašina, toplih stanova, gradskog saobraćajnog i pretovarenih Tamića na ulicama glavnog grada… Da li je sve tako crno? Dimčina sigurno jeste ....
compact

Broj poruka : 5735
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 21
Raspolozenje : mrzim strumfove

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CNC taj Čet Feb 16, 2012 1:02 am

vidi ovoga
CNC

Broj poruka : 1462
Datum upisa : 16.12.2011
Godina : 37
Vozilo: : 206xs
Raspolozenje : snezno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od adam80 taj Sub Nov 11, 2017 3:52 pm

Plin usteda na godisnjev nivou izgledna a francuzi dobri ya ugradnju !
adam80

Broj poruka : 2
Datum upisa : 06.11.2017
Godina : 32
Vozilo: : pezo 406

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Nov 11, 2017 3:54 pm

I svakih pet godina da se zezas da ides da radis atest,neka hvala
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sub Nov 11, 2017 9:13 pm

Meni je atest tj. reatest Sa dizelom sam na 5 godina radio generalnu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
shime

Broj poruka : 1032
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Nov 11, 2017 9:25 pm

kad ne umete da izaberete pravi auto .Nego sve nesto preslo kao 150000km a on ustvari preso boga
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sub Nov 11, 2017 9:40 pm

Ma jok, moji su bili priblizno slicnog godista i kilometraze ali eto tako se desilo da se benzinac bolje pokazao. Bio je i dizel dobar ali samo dok traje leto
Auto sa 200000 predjenih kilometara je kao nov jer evropljani predju tu kilometrazu za par godina i normalno ne prodaju takav auto vec ga voze do 500000 a ovi sto se uvoze sa "150000" su bas toliko i presli

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 12, 2017 12:06 am

Dizel je odličan smo nov ili sa tako malom kilometražom da košta skoro kao nov. Kad počne da se kvari, sve ti presedne. Manje zbog toga što je to nešto naročito komplikovano, a više zato jer imamo jako malo pismenih majstora. Još jedan glas za benzin. Još ako se uklopi dobar plin, ih!

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Nov 12, 2017 7:20 am

Moj glas ide za benzin bez razmišljanja. Imam kao što znate i naftaricu na koju nemam primedbe ali dizel mi jednostavno "ne gađa žicu" Uživanje u vožnji počinje na 5000RPM
Što se plina tiče odlična stvar ako je dobar, jedino što u mom slučaju nema uštede, samo se duplo više vozim za iste pare Ni reatest nije nikakav bauk, dođe oko 10 evra na godišnjem nivou
Kum u Nemačkoj baš skoro kupio 807 dizel sa 160k (ali pravih, kupio u Peugeot lizingu, jedan vlasnik, komplet dokumentacija, servisna istorija....) i platio preko 3500 jura, toliko su i kod nas ali sa 160k "pravih"
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Nov 12, 2017 8:40 am

To je sad ista prica ko i za automatik i manuelni menjac.
Automatik je dobar ali kad pocne da se kvari onda vam presedne bla blab bla.Potpuno isto a sto se kvari zbog nemara.Vozite dizele a koje i koje godiste.I kako su ti dizeli odrzavani.
Dizel dobar samo nov e sad me nasmeja,da uzmemo ja i ti eto recimo 406 ti benzin ja dizel sa istom kilometrazom oko 150-200000km pa da vidimo koji je bolji.Uostalom oni koji se ne razumeju u kola i ne zele da popravljaju za njih svakako novi auto bilo benzin bilo dizel.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Nov 12, 2017 9:29 am

E sad je dosta bilo. Jel ti toliko u rođenoj kući ne smeš pisnuti pa ovde dolaziš da se svađaš sa nekim, jer se u tvom načinu pismenog izražavanja jasno vidi želja za svađom i prepucavanjem u svakoj temi. Dižeš ovde tenziju svaki put kad se neko ne složi sa tvojim stavom ma koliko tema trivijalna bila. Ili promeni stav ili forum. Forum inače služi za razmenu mišljenja a ne za svađanje ako ako se neko neko ne daj bože ne složi sa velikim i sveznajućim fapom. Mislim da bi tebi bolje legla neka kafanska rasprava uz pivo i karte nego forum.....
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Nov 12, 2017 9:32 am

Kokoska il jaje. Ko sto rece Mladja stvar je ukusa, a i potreba. Meni koji prelazim 6-7 Kkm godisnje uopste ne treba dizel ciji bi me eventualni kvarovi kostali 3 put vise ( a samo baci pogled na forum, pa ces videti da je svaka druga tema kvar kod dizela), a pri tom nisam u mogucnosti da kupim dobrog i proverenog dizelasa sa pravom km. I prosto volim visoke obrtaje. Drugo, realnije su sanse da nadjes benzinca sa pravom km,  jer ih i na zapadu kupuju oni koji manje prelaze.Meni koji auto menjam na 1-3 god. se cak ne isplati ni tng da ugradjujem.
Vozio sam i jedne i druge i trece. I uvek je bilo vise peripetija sa dizelima i vise ulaganje. Jeste, jer su presli boga ali uglavnom takvi dolaze.
Svakako se auto bira prema potrebama i svakako je bez veze komentarisati generalno, jer najvise zavisi od stanja konkretnog primerka. Ja za 2 godine zamenih regler alternatora na Foksiju i nista vise osim redovnih malih servisa.
Nego Fap otvori temu o tvom autu kad si tolko zadovoljan, da ga i mi vidimo.
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Nov 12, 2017 10:27 am

Pravi se pametan a kupio najprostiji dizel u ponudi, nema sta da se pokvari na njemu, sve je vakumski. Mladjo pusti coveka da uziva u bajci, zna covek znanje
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Nov 12, 2017 3:29 pm

fap 1 ::To je sad ista prica ko i za automatik i manuelni menjac.
Automatik je dobar ali kad pocne da se kvari onda vam presedne bla blab bla.Potpuno isto a sto se kvari zbog nemara.Vozite dizele a koje i koje godiste.I kako su ti dizeli odrzavani.
Dizel dobar samo nov e sad me nasmeja,da uzmemo ja i ti eto recimo 406 ti benzin ja dizel sa istom kilometrazom oko 150-200000km pa da vidimo koji je bolji.Uostalom oni koji se ne razumeju u kola i ne zele da popravljaju za njih svakako novi auto bilo benzin bilo dizel.

Daj, ne seri, zdravlja ti! Probaj ubuduće da malo razmisliš pre nego što nešto odvališ, nije na odmet. Već si dosadan sa tim večitim kontriranjem u kom, po običaju, pojma nemaš o čemu pričaš i stalo ti je samo da napišeš nešto suprotno. Šta znači to koji je auto 'bolji', kojim se to metodama utvrđuje? Odokativno? Cenom po kilometru? Tvojom odlukom? Kako? Šta 'održavani dizel' podrazumeva i kako ćeš ti to da utvrdiš kako je on održavan i posle kog perioda eksploatacije će da mu ode nešto iz tog jako kompleksnog sistema i izazove ekspresno pražnjenje novčanika? Koga ti to čikaš 'da vidimo koji je bolji', zašto misliš da me i najminimalnije zabole 'urac za to, pa ne živim ja od prodaje benzina ili gasa, a i ti si ovde pokazao svoje razumevanje i u svim kvarovima kod dizelaša si lupetao jednako kao i mi koji se ne razumemo u kola. Voliš dizele? Vozi dizele, koga zabole! Voliš da ideš na rukama? Idi na rukama, tvoja stvar! Uostalom, ko je pominjao automatike? Šta ti znaš o automaticima i njihovom servisiranju? Ja sam jasno i glasno rekao, za razumne, pismene i minimalno obrazovane izuzetno prosto - da imam para, kupio bih novog dizelaša jer kod nas dolaze krševi. Ti si rekao skoro isto to, ali uz gomilu trtljanja koje se svodi na isto - dizel je dobar kad je dobar, kad nije, a na našem tržištu najčešće nije, onda si naebao, o čemu svedoče stranice i stranice ovog foruma na kojima se ljudi žale upravo na muke sa dizelašima.

Da se vratim na početak, probaj ubuduće da razmisliš o tome šta ćeš da napišeš i da li to ima ikakvog smisla, osim 'udaranja kontre'. A ako ti je samo 'kontra' cilj, bogami ovo nije dobro mesto za tebe.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Nov 12, 2017 9:01 pm

mishja ::Pravi se pametan a kupio najprostiji dizel u ponudi, nema sta da se pokvari na njemu, sve je vakumski. Mladjo pusti coveka da uziva u bajci, zna covek znanje
Ja o tome i pricam da treba gledai sta se kupuje i jesam sa namerom trazio najprostiji dizel u ponudi.
Ali ovde samo ako kukate na dizel onda ste ok ako ga sluceno hvalite onda ste budala.
Samo vi uzivajte u vasim benzincima na plin navozao sam se toga i ne bi vise ako ne mora.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Nov 12, 2017 9:34 pm

Meni isto... ne vozim brzo, ali volem dobar konfor, volem dobar zvuk u kolima, volem dobre kocnice, volem dobar odziv na gasu kad treba da povuce, pretekne...uzbrdo...nizbrdo...
Ali, ali...da li benzara ili dizelas...diskutabilno u pm...

Nema jednostavnog odgovora da li je bolji dizelas ili benzinac, drugaciji odgovor je za svakog kupca, vozaca posebno. Kad bih postao jedan te isti odgovor za sve vas, ova rubrika bi bila besmislena.

Pitanje je vrlo diskutabilno, a moglo bi biti bolje npr. najbolji dizel motori - najbolji benz motori, pa ih uporedjivati, mane - prednosti. Motori i modeli automobila u njima, potrosnja , sve....ovako... nema sanse....

Goga_EG

Broj poruka : 1658
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pon Nov 13, 2017 12:03 am

Napisacu kako ja razmisljam o temi benzinac ili dizel, a necu reci da je ni jedan od njih los ili dobar pa...

Po meni je logicno da dizela kupuju ljudi koji prelaze veliku kilometrazu na godisnjem nivou pa tu imaju i racunicu. Daju u startu malo vise para ali im se kilometrima vrate.
Drugo, takvi ljudi obicno kupuju nove automobile i samo se voze i rade redovne servise u ovlascenim servisima (jer su u garantnom roku).
E, sada razmisljam ja, hoce li neko bilo gde u svetu koji ima takav auto da predje 150000km i proda ga za neku smesnu lovu? Ja mislim da nece jer sto bi prodavao auto sa kojim moze ladno da se vozi jos 350000km
Postoji mogucnost da jedan takav auto dozivi ozbiljnu havariju i vlasnik resi da uzme lovu od osiguranja, doplati i kupi sebi opet novi auto, a ovog se docepaju nasi uvoznici, naprave ga i prodaju opet za dobru lovu. U tom slucaju je to stvarno dobar dizel sa malom kilometrazom ali lupan.
Cinjenica je da se kod nas ovakvi automobili sa malom kilometrazom mogu naci u 1% slucajeva "jer svi zavrse u zemljama sa boljim standardom" dok je kod nas sa pola miliona minimum.
I sta ce meni dizel sa pola miliona predjenih, a ja prelazim godisnje od 5-10000 i preostaje mi samo da ga servisiram i 1% se vozim.
I jos nesto, do ovakvog zakljucka sam dosao vozeci auta na oba-tri pogona.
Za mene licno je benzinac bolji ali znam ljude kojima je dizel uveliko bolji i verujem im zato sto je stvarno tako.

Pa stvarno duzi post nemam na forumu

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Nov 13, 2017 6:48 am

fap 1 ::jesam sa namerom trazio najprostiji dizel u ponudi.
To ne odrazava tvoju genijalnost vec strah od potencijalnih kvarova na onim komplikovanijim dizelima.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Nov 13, 2017 8:38 am

mishja ::
fap 1 ::jesam sa namerom trazio najprostiji dizel u ponudi.
To ne odrazava tvoju genijalnost vec strah od potencijalnih kvarova na onim komplikovanijim dizelima.
Da ali ja to ne krijem jer sam i ja kao i vecina vas vozio iskljucivo benzin ili plin,i pricao sve najgore o dizelima .Ali sam onda resio da predjem na dizel namerno da vidim kakvi su stvarno.I bas iz tog straha koji vlada na forumu a i prica kako su dizeli skupi i komplikovani odlucio sm se za 2,0 hdi 90ks bez plivajuceg.Za prvog dizela sasvim dovoljno.E sad posle 8000km predjenih mogu da kazem da mi je mozda malo krivo sto nisam uzeo jaci hdi od 110ks.Ali ok ovaj za sada zavrsava posao.
Stvarno ne vidim potrebu za onakvom hajkom i recnikom pojedinih jel nikog nisam prozivao niti vredjao.Kao sto pojedini iznose svoje o benzincima ja sam rekao svoje utiske o dizelu.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Nov 13, 2017 9:29 am

Pa ti imaš tek 8k u dizelu? Jel ne misliš da je malo rano da onako drčno i bahato ubeđuješ ljude da su glupi što voze benzince kad ti na dizelu nisi još 2x ulje menjao???
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Nov 13, 2017 9:36 am

nema nikakve hajke nego ponekad pises iritantno sa dozom podjebavanja a nisi to sa nicije strane ovde doziveo dok nije preslo prag tolerancije
ne mozes da kazes da nije tako ako primeti vise ljudi to isto

mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Nov 13, 2017 9:38 am

Ja nisam nikog ubedjivao,ja sam rekao da ja vise necu da uzimam benzinca ako ne moram.Ja sam uzeo dizel bas da bi video kakvi su iz prve ruke.Sta ce mene sutr da snadje ili ne to ne menja stvar o dizelima.Ja nisam prvi vlasnik i ne znam pouzdano koliko je prosao auto.
Meni je bitno da sam se uverio u potrosnju dizela i da sam stvarno video kakvi su .Ako se ovaj sutra bude kvario prodace se i kupice se bolji dizel.SA benzincima sam presao preko 600000km sto privatno sto na taksiju tako da mi je ovih 8000 dovoljno da povucem paralelu.Ne kazem da je moj dizel dobar al meni je bitno da sam upoznao dizel tako da svakako sledeci auto kupujem dizel,samo bolji.Pritom ne otpisujem benzince naprotiv ako se ukaze dobra prilika sto da ne.Da nema ovog smaranja sa atestima na svakih pet godina sa plinom mozda bi razmosljao i o plinu ali ovako samo benzin ili dizel
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Pon Nov 13, 2017 10:28 am

Vozio sam podjednako dizele i benzince, učio sam se na Ladi 2015 i Golfu 1 dizelu. Na poslu sam poslednjih 15 godina vozio i jedne i druge, mada mislim da sam ipak više vozio benzince. Posle sam sa Xsarom 1.6 16v prešao 130000 za 6,5 godina, da bi nastavio sa P307 hdi i sada imam Saxa 1,5d. Više sam preferirao  dizele zbog potrošnje i njihovog obrtnog momenta u niskim obrrtajima.

U poslednje vreme mi se ponovo sve više sviđaju benzinci. Tiši su, nemaju vibracija, jednostavno vožnja sa njima je mnogo prijatnija i udobnija (dok ne počnu da trzaju pri konstantnim obrtajima zbog raznih uzroka... scratch ). Tako da, ukoliko stavri budu išle kako sam planirao, najverovatnije ću kupiti benzinca za dalja putovanja, a Blekija ostaviti da se truckam po gradu zbog njegovih višestrukih prednosti u gradskoj vožnji.  Ako ne bide para za održavanje 2 auta, onda ćemo malo da razmislimo....

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 731
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Nov 13, 2017 11:30 am

Kad sam ja počinjao svoju karijeru vozača(ima tome već 35g) razgovarao sam sa jednim starim majstorom o ovoj dilemi.
On je to ovako sročio. Nova kola voziš, polovna popravljaš i voziš a stara samo popravljaš.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći