Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Servisi i prodavnice za pohvalu i izbegavanje

Strana 12 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Ići dole

Re: Servisi i prodavnice za pohvalu i izbegavanje

Počalji od SOF taj Sub Okt 13, 2018 10:31 am

kurjak ::Da je moja mušterija, bi što ne bi, radim to i dajem mojim mušterijama brojne druge pogodnosti, jer umem jako da cenim njihovo poverenje. Naj veća pogodnost je što kada je problem u jednoj žici ja im ne menjam pola auta (a to je slučaj u 50% slučajeva, žica, masa, neko štelovanje, resetovanje...). Ali ako nekoga čini srećnim da što više plaća i menja delove onda samo napred jer sreća nema cenu.
Ja druže od mušterija živim, samo ''neki'' nisu mušterije nego grebatori i zajedljivi su jer neću da im radim dijagnostiku za 1500 dinara.
lepo receno i objasnjeno...sve na svom mestu...kolko ja citam medju redova,lepo si skapirao da svaki majstor upravo postoji zbog ``nas musterija`` i da smo upravo mi ``musterije``oni koji obezbedjuju platicu majstoru i pomocnicima oko njega...i LEPO je i mnogo ucinkovito kad se naidje na dobar docek kod majstora - stvara osecaj sigurnosti kod musterije...ali...isto ne treba TRPETI raznorazne picajzle i smarace...i s`pravom takve sto dalje od sebe...bravo Kurjace! iako i ovde po neko malkice smori i ne slusa,bezrezervno delis savete i pomoc..ukratko,potpuno se slazem sa tobom...

SOF

Broj poruka : 399
Datum upisa : 09.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Okt 13, 2018 1:26 pm

kurjak ::Evo ovih dana me komšija zove da pogledam Mareu, nema pravila kada će da se ugasi. Nadjem kvar za 10 minuta. Relej je bio loš. Nisam mu rekao šta je, ali da se ne zameram sa komšijom, reko stevo za tebe 30 evra (zna da inače naplaćujem 50). Sa relejom izašlo bi ga oko 4000.
Naravno sablaznio se i otišao u jedan poznati servis koji mu je našao da treba da se menja eleventil na stepu. Pazi sad. kod njih je dijagnostiku platio 1000 dinara, sam je kupio deo - 3500 i zamenio (jer oni jadni nisu imali vremena). Za sada je dao 4500 hiljade i ništa nije uradio, nervira se i opet ja derem, ookej slažem se...

Ok, evo na primer, ja da ista znam i da sam tako lako otkrio kvar i ako stvarno ocu komsiji da ucinim, rekao bi mu da kupi taj relej i zamenio mu i onda bi mu rekao ovaj posao kosta 3000 a za tebe je dzabe pa ces i ti meni vratiti uslugu nekad.  Naravno pod uslovom da je posao od 10 min. kako kazes. E sad verovatno sam ja za tebe budala sa ovim nacinom razmisljanja i nikad necu zaraditi pare al nije sve u parama, vec jednom rekoh. Al ne kontamo se mi po tome, a ni ne moramo, ovde smo zato da razmenjujemo razlicita misljenja, jel ? Svako dobro zelim i uspesan rad

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1485
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koNa taj Sub Okt 13, 2018 2:00 pm

@kurjak, da li ti se desilo da omanes? I sta se desava ako ne resis problem a zamenio si deo?
koNa

Broj poruka : 68
Datum upisa : 03.12.2017
Godina : 26
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Okt 13, 2018 3:33 pm

Pisao sam o tome u temi gde smo diskutovali da li je kolega pretplatio dijagnostiku.

nemanja80 ::

Ok, evo na primer, ja da ista znam i da sam tako lako otkrio kvar i ako stvarno ocu komsiji da ucinim, rekao bi mu da kupi taj relej i zamenio mu i onda bi mu rekao ovaj posao kosta 3000 a za tebe je dzabe pa ces i ti meni vratiti uslugu nekad.

Za neke može i tako slažem se, ali nije to suština, izvuko si iz konteksta. Ista je uglavnom priča i da nije komšija. Suština je da je po mojoj matematici 4000 manje od 4500 (bačenih, do sada).
kurjak

Broj poruka : 348
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Okt 13, 2018 6:37 pm

Moraju se musterije cuvati, ja sam skoro napravio 80km da bih coveku povezao fleksi crevo na aspirator. Naplatio mu samo gorivo 1000 dindzi.
Jbg opremio mu 2 stana a biće još tu lepog posla....
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sub Okt 13, 2018 7:50 pm

Evo ja malo iz majstorskog ugla. Svi kukaju na nas majstore a niko nas ne pita kakve su nam musterije...

Kod nas u servisu ne pocinjemo nista da radimo dok se ne dogovorimo sa musterijom oko cene. Prvo kazemo koliko ce sve da kosta pa ako smo se zajebali oko necega sto nismo videli resavamo o nasem trosku, Cenjakanja nema jer se sve radi po cenovniku i cene su fiksne, formirane tako da se ima tek neka normalna zarada.

Jedino ja cesto puta odstupim od cene ukoliko je musterija usla u servis, gleda nas ko tele i ne ume da kaze dobar dan. To je jos 500 do 1000 dinara gore u zavisnosti da li je lud ili samo bezobrazan i nekulturan...
Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Okt 13, 2018 9:24 pm

Ryan ::To je jos 500 do 1000 dinara gore u zavisnosti da li je lud ili samo bezobrazan i nekulturan...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Very Happy

Lightsoft

Broj poruka : 596
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sub Okt 13, 2018 9:30 pm

Tako bre treba..
Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Okt 13, 2018 10:10 pm

Lightsoft ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Okt 13, 2018 11:55 pm

Ja sam VK majstor, popravljam sve osim karaktera mušterija. Ono VK su mi inicijali nije kvalifikacija.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1426
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Ned Okt 14, 2018 7:34 am

Za mene je mnogo jeftinije i sigurnije dati majstoru da popravi auto, ves masinu ili bilo koji drugi uredjaj. A ja cu si zato vreme raditi moj posao i zaraditi, a majstor neka odradi svoj. Da odem po auto, platim majstoru, parkiram u garazu i vise o problemu ne razmisljam i da se ja dalje opravljam.
dejca

Broj poruka : 241
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Okt 14, 2018 9:50 am

Ja od kad sam prodao Pežoa ne idem kod majstora
Šalim se malo, ni ja više ne dižem haubu na kolima, kad nešto treba da se uradi ima ko je za to plaćen. Nekad sam male servise sam radio, od kad sam ustanovio da mi je zamena ulja u servisu jeftinija sa rukama nego da sam kupim ulje u radnji i ležim pod kolima i to sam batalio.
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Okt 14, 2018 8:33 pm

Ja od otkad sam uzo Foksija benzinca, samo menjam ulje i filtere vec trecu godinu. 1 godisnje ocistim step motorce za 10 min.
A,, danas cd sarzer zaglavio 2 diska. Rasturih, sastavih i radi.
shix

Broj poruka : 2967
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Okt 14, 2018 9:25 pm

mladenmi16 ::Ja od kad sam prodao Pežoa ne idem kod majstora

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Okt 14, 2018 10:24 pm

Blago vama.
Ponekad napumpam gume.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1426
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Ned Okt 14, 2018 10:51 pm

Dogodine eto trebao bih da uradim prvi mali servis na 307, da se ne ide kod majstora baš i za to. Sve otprlike znam šte i kako ali biće me strah filter nafte da zamenim. Ali o tome ćemo pisati kad dodje vreme.
Razlog zašto bih sam radio je neko moje ne poverenje da mi oni ne ugrade filtere ili ne sipaju ulje koje bi ja tražio i platio.
dejca

Broj poruka : 241
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksej taj Pon Okt 15, 2018 8:05 am

Ok, evo na primer, ja da ista znam i da sam tako lako otkrio kvar i ako stvarno ocu komsiji da ucinim, rekao bi mu da kupi taj relej i zamenio mu i onda bi mu rekao ovaj posao kosta 3000 a za tebe je dzabe pa ces i ti meni vratiti uslugu nekad.  Naravno pod uslovom da je posao od 10 min. kako kazes. E sad verovatno sam ja za tebe budala sa ovim nacinom razmisljanja i nikad necu zaraditi pare al nije sve u parama, vec jednom rekoh. Al ne kontamo se mi po tome, a ni ne moramo, ovde smo zato da razmenjujemo razlicita misljenja, jel ? Svako dobro zelim i uspesan rad

I ja bih tako.  

Ili bih rekao, idi u radnju i kupi 2 limenke Bavarije.

mladenmi16 ::Ja od kad sam prodao Pežoa ne idem kod majstora

A gde je tu onda zabava?? Very Happy
Aleksej

Broj poruka : 19
Datum upisa : 14.09.2017
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 106 Sport

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Okt 15, 2018 10:18 am

On se sad zabavlja sa ivericom...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Nazad na vrh