Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Servisi i prodavnice za pohvalu i izbegavanje

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Re: Servisi i prodavnice za pohvalu i izbegavanje

Počalji od Petrucci taj Pon Feb 22, 2016 10:14 pm

Nisam pratio, izvinjavam se, jel to pričate o Wrib-u? Ako je on u pitanju, svakako ga vredi potražiti, tim pre jer je u okolini Novog Sada (nešto mi se vrti u glavi da su Karlovci ili Kamenica)

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15276
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Feb 22, 2016 10:15 pm

Ili Veternik
mladenmi16

Broj poruka : 6371
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Feb 22, 2016 10:22 pm

Da u Veterniku .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10919
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Feb 22, 2016 10:44 pm

Da razresimo dilemu. Da Wrib. I da Veternik.:

[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2828
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Feb 22, 2016 10:52 pm

Da, da, Veternik! Wrib je 'bog za ševrona', tako da se stvari isplati potražiti, jedino što mislim da je kod njega vazda gužva i čekanje

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Feb 22, 2016 10:54 pm

Ali se zato pozove i zakaze tacan termin.
shix

Broj poruka : 2828
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Sre Feb 24, 2016 7:55 am

Imaš i njega, a i Jankovića na Klisi u NS.

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoran021 taj Uto Apr 05, 2016 12:02 pm

Zna li neko dobrog limara?
Zoran021

Broj poruka : 171
Datum upisa : 25.05.2015
Vozilo: : Citroen C3

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Uto Apr 05, 2016 12:15 pm

Novi Sad: Auto Neša-Klisa (ne znam broj napamet)
Siniša - Klisa 0643023163
Neša Liman - 0605993711

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Ned Maj 08, 2016 11:36 pm

ske ::gde u bg? Ja ti mogu preporucti dva odlicna majstora, jedan na nbgd a drugi u sremcici, pa vidi koj ti je blizi

Mogu li i ja da dobijem adresu i telefon tog majstora na Novom Beogradu?

Hvala.

Deyan

Broj poruka : 10
Datum upisa : 06.05.2016
Vozilo: : Peugeot 508 HDI 2.0

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Maj 09, 2016 3:00 pm

Mislim da je taj u Sremčici Aca Francuz, a za NBGD ne bih znao, a i član Ske se odavno nije pojavljivao

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Pon Maj 09, 2016 6:00 pm

Hvala. Primetio sam i ja kasnije da član Ske ima zadnju poruku iz 2013 godine... :)

Video sam preporuku za tog majstora u Sremčici, ali mi to baš daleko, a verovatno ću morati da ostavljam auto u servisu, pa mi je zbog toga najviše problem. Imam problem sa nemirnim radom u leru i gašenjem kada je auto hladan, a mnogi "stručni" majstori koliko sam saznao u takvom slučaju menjaju pola auta dok ne ubodu pravi deo...

Poslao mi je još jedan član na PP kontakt Blaže sa NBG, a ako ima još neko zaista proverenog i pouzdanog majstora ili može da da neki komentar za pomenutog majstora Blažu, svakako bi dobro bilo da se doda i javno u ovoj temi, kako bi i drugi članovi mogli da prokomentarišu svoja iskustva sa predloženim servisima i majstorima.

Još samo jedna stavka mi je značajna, koju nisam prvobitno pomenuo, a to je da mi treba servis koji je registrovan, odnosno od koga može da se dobije račun na firmu i da se plaća preko računa ili platnom karticom. Nadam se da ne tražim previše... :)

Hvala.
Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 09, 2016 6:37 pm

Iz kog dela grada si?
Da li si radio dijagnostiku?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Pon Maj 09, 2016 6:52 pm

Novi Beograd. Rađena je dijagostika i nema nikakvih zabeleženih grešaka na ECU, a navodno i svi "live" parametri motora ne pokazuju ništa neispravno, mada je auto tada bio zagrejan i tada zaista nema nikakvih problema u radu. Rađeno je i čišćenje motora sa Wynn's tečnošću, na aparatu, koji kači na motor umesto goriva, ali to nije ništa promenilo.

Zapravo problem se najčešće dešava samo par minuta od paljenja, ali bih rekao kao da se postepeno pogoršava, jer mi je pre neki dan to tako nastavilo i malo duže i čak se motor ugasio dva puta na semaforu, ali se to pogoršanje problema do sada desilo samo jednom.
Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 09, 2016 7:13 pm

Auto se najčešće gasi zbog, regulatora pritiska, senzora na radilici. Mjastora ima koliko hoćeš, samo ja se ne usuđujem da ti predložim nekog pa makar i rođeni brat da je. Ne znam koliko si vešt da prekontrolišeš konektore na svim senzorima.
Da li ima problema u vožnji, kako povlači?
Ima sedam motora 2.0 , koji je tvoj koliko ks ?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Pon Maj 09, 2016 7:27 pm

Mrčela ::Auto se najčešće gasi zbog, regulatora pritiska, senzora na radilici.

Gašenje se desilo samo dva puta u jednom danu. Najvećim delom (svih ostalih dana) je problem samo taj neravnomeran rad ujutru, odnosno kada je auto skroz hladan i taj isti problem se ujutru ponavlja već preko mesec dana. Ako auto stoji ceo dan a topao je dan ili stoji na suncu, problem posle podne uglavnom neće uopšte da se desi.

Dakle samo kada je potpuno hladan, obrtaji malo skaču malo padaju, pa kada previše padnu može da se desi da se i ugasi.

Mrčela ::Ne znam koliko si vešt da prekontrolišeš konektore na svim senzorima.

Pa da budem iskren nisam baš siguran kako to da prekontrolišem, možda bih mogao da ih pronađem uz pomoć neta i da ih otkačim, ali ne znam kako da budem siguran da li je kontakt sasvim dobar. Nekako bih rekao da i ako se gubi kontakt sa nekim senzorom bila bi valjda zabeležena i neka greška...?

Mrčela ::Da li ima problema u vožnji, kako povlači?

Nema. Vuče uvek odlično.
Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 09, 2016 7:33 pm

Može da je do senzora temperature vazduha koji se nalazi u MAF kućištu zajedno su oba. Znaš li gde se nalazi MAF i IAT senzor?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Pon Maj 09, 2016 7:50 pm

Mislim da nije do senzora temperature vazduha. To sam gledao baš jutros na onoj maloj mobilnoj dijagnostici na telefonu, koja je pokazivala konstantnu temperaturu tokom tih oscilacija, osim ako to nije bio neki drugi senzor temperature, ali bih rekao da je to bio baš Air Intake Temperature. Pokušaću sutra ujutru opet malo pažljivije da proverim parametre svih senzora, koji su meni dostupni na ovoj dijagnostici na telefonu, pa možda i zabeležim neke parametre i promene.

Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 09, 2016 7:59 pm

Uzmi kontakt sprej i skini protokomer i operi to sve sa njim. Ništa fizički ne diraj (rukama,prstima). Ajd javi dokle si stigao sutra pa da vidimo šta dalje. Imam ja neku skalameriju od lexie pa da vidimo. E da, da li je neko nešto čačkao po motoru pre toga "kvara"?
[You must be registered and logged in to see this link.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Pon Maj 09, 2016 8:47 pm

Skidanje delova bi već za mene bilo previše... Do sada sam samo otvarao haubu da sipam tečnost za pranje stakla... :) Možda bih mogao samo da otkačim neki senzor ako uspem da ga pronađem i to bi bio verovatno maksimum od mene... :)

Nije niko čačkao po motoru pre kvara, mada auto imam tek četiri meseca, pa ne znam da li je neko nešto na placu radio, a kada sam ga uzeo sa placa prva dva dana se gasio na svakom semaforu i čovek sa placa mi reče da hoće da se desi od stajanja i paljenja u mestu i da će verovatno da prođe za dan dva i stvarno je tako i bilo, od trećeg dana se to više nije dešavalo, tako da ne znam da li to da povezujem sa ovim ili ne.

Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 09, 2016 8:55 pm

Uzmi kontakt sprej i sve konektor što pronađeš skini i očisti sa tim sprejom, proveri i vakum creva da neko nije oštećeno.  
Čudi me to sa promenama temperature .
Stoji iza filtera vazduha ovako izgleda MAF [You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Maj 10, 2016 10:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Pon Maj 09, 2016 9:38 pm

Deyan ::

Poslao mi je još jedan član na PP kontakt Blaže sa NBG, a ako ima još neko zaista proverenog i pouzdanog majstora ili može da da neki komentar za pomenutog majstora Blažu, svakako bi dobro bilo da se doda i javno u ovoj temi, kako bi i drugi članovi mogli da prokomentarišu svoja iskustva sa predloženim servisima i majstorima.

Ja sam preporučio Blažu i za njega imam sve pohvale. Ako nekoga interesuje neka pogleda njegovu temu na Citroen Forum Srbije.

Video sam da na Peugeotcafe dosta spominju majstora Rašu iz Dobanovaca, o njemu ne znam ništa tj. sa njim nemam iskustva.
andrej

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Maj 09, 2016 10:08 pm

Moj auto je bio kod Raše nekoliko puta, i prezadovoljan sam njegovom odgovornoću prema mušteriji. Uskoro ću opet kod njega Very Happy
Nisam žalio para da mu vozim auto na šlep službi 35 km, samo da mi slepci ne čačkaju pod haubom.
mladenmi16

Broj poruka : 6371
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Uto Maj 10, 2016 7:48 pm

Hvala svima na predlozima i pomoći. Svakako ću morati narednih dana, čim nađem vremena za to, da odem do nekog od predloženih majstora.

Za sada evo, samo da dodam grafikone sa bitnih senzora, koje sam jutros stigao da uhvatim, ako nekoga interesuje problem, a možda nekome nešto i padne na pamet ili možda ovde vidi neki od majstora (ne znam da li ih ima na ovom forumu)...

Ovo je ~1 minut rada motora, a pred kraj grafikona se motor i ugasio.

Air Intake Temperature stoji mirno na 20 stepeni, pa ga zbog toga nisam stavio na grafikon.

Izgleda mi kao da najviše "luduje" pritisak goriva, mada kada on najviše skače u drugom delu grafikona obrtaji najmanje reaguju, a u prvom delu grafikona najviše skače MAF i dosta su veće oscilacije obrtaja, što mi je veoma čudno. Nakon dva minuta vožnje, sve se potpuno normalizuje. Na kraju kada se ugasio izgleda kao da je pritisak goriva prvi naglo pao i da je zapravo to i bio uzrok problema.

Čudna je još jedna stvar, a to je da se stanje možda čak i pogoršava ako motor ovako hladan radi u mestu i nakon tog minuta rada u mestu gasio se odmah nakon svakog narednog paljenja, ali ga dva minuta vožnje potpuno "popravi".

Još jedna čudna stvar je kada u ta prva dva minuta vožnje prvi put dođem negde blizu 2000 obrtaja u drugoj brzini, postoji nekakav mali prekid (trzaj), na primer slično kao kada neki stariji automatik menja brzinu. To se nakon toga više ne dešava.

Nekako mi sve deluje kao da je nešto vezano za pritisak ili sama pumpa visokog pritiska ili regulator pritiska ili možda još nešto treće što bi moglo da prouzrokuje isti problem.

Ne znam da li ovo sve uopšte nekome nešto znači... :)
Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 10, 2016 8:05 pm

MAF isto može da bude razlog oscilacija u obrtajima.  Znam da si prao motor iznutra. Da li si sipao nešto u rezervoar da očisti pumpu kao i sistem napajanja gorivom? Kako da se temperatura vazduha ne menja? Daj mi podatak koliko je ks , znam da je 2,0 hdi, a takvih ima sedam motora. Pronaći ću ti pumpu sa regulatoorom da vidiš kako izgleda i da ti objasnim kako da skineš regulator i očistiš.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deyan taj Uto Maj 10, 2016 8:27 pm

To čišćenje motora je bilo obavljeno tako što je ispred filtera goriva bio nakačen taj aparat umesto mog rezervoara. Mislim da kod mene ne postoji pumpa za gorivo u rezervoaru, tako da je zapravo to bilo priključeno pre svih komponenata motora.

Motor je 2.0 HDI 136 ks.
Deyan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh