Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Izmene propisa o saobracaju

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Izmene propisa o saobracaju

Počalji od mladenmi16 taj Pet Maj 12, 2017 11:54 am

Tako nekako, moj je to imao. Možda ima i Đansla, nek digne sedište. Uglavnom su zavučeni ispod jer samo smetaju Very Happy

mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Maj 12, 2017 11:58 am

Slazem se, smetaju itekako, hehe. Very Happy Morace Djansla da proveri kakva je situacija...mozda sve to ima ali je sakriveno ispod.
Ninno

Broj poruka : 1212
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Maj 12, 2017 1:14 pm

Ne mora nista da radi sudeci po ovome :

[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Pet Maj 12, 2017 2:15 pm

Ovi sa polovnihautomobila su trebali da navedu clanove zakona koji potkrepljuju njihovu tvrdnju. I meni je logicno da koga je fabrika predvidela za 5 osoba tako treba i da ostane, ali u ovoj zemlji je logika sasvim druga nauka. Na sluzbenoj ladi nivi smo morali da promenimo te podatke ili ne bi prosli tehnicki. Peti pojas nema ni jugo ni kec. Kao da se i nisu proizvodili u ovoj zemlji.
Da li ko ima informacije iz inostranstva na koliko su registrovani auti bez treceg pojasa pozadi? Poznaje li ko kakvog svercera autima?
Mr No

Broj poruka : 352
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 41
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mance taj Pet Maj 12, 2017 3:28 pm

Ovaj moj Ford KA ima samo dva mesta za sedenje pozadi bas se vidi, dva naslona za glavu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
mance

Broj poruka : 413
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 36
Vozilo: : Peugeot speedfight 3 iceblade
Raspolozenje : Ko pusten s'lanca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Maj 12, 2017 3:40 pm

Drugari, Braco, Prijatelji HVALA svima na objasnjenju i detaljnom prikazu sta i kako ja evo tek sad vidim sve ovo a jutros sam ga registrovao bez bilo kakve frke..poklapa mi se tezina iz saobracajne sa plocicom napred ispod haube i cao! Jedino su me ošurili za oko 2500 din vise zbog premijskog stepena koji mi ide sad iznova jer sad tek polisa za 405 glasi na moje ime..da me nije policajac prekjuce kaznio sabajle kad sam iso iz nocne smene za dnevna svetla(odmah sam uplatio 1500 din) i ovih 2500 pomenutih taman za taj iznos bih kupio zadnja sedista sa naslonom za glavu iz novijeg modela 405 da me sutradan i zbog toga ne ganjaju ali jos jednom VELIKO HVALA za sve prikazano i objasnjeno
Hmm ne pitah na tehnickom jel moze ako neko ima crni pojas iz neke vestine umesto tog treceg pojasa  Jel zna ko od koje godine proizvodnje se traze nasloni za glavu na zadnjim sedistima unapred Hvala na odgovoru
nije mi mrsko jos u toku dana cu proviriti postoji li taj famozni pojas

Poslednji put izmenio Djansla dana Pet Maj 12, 2017 4:00 pm, izmenio ukupno 2 puta
Djansla

Broj poruka : 88
Datum upisa : 07.04.2017
Vozilo: : Peugeot 405 GR 1.6 carb.
Raspolozenje : Uvek sa najvecim osmehom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Maj 12, 2017 3:43 pm

Bitno da si ti registrovao kola Very Happy Kad budeš dokon podigni zadnju klupu ako do sad nisi dizao, možda i imaš treći pojas
mladenmi16

Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Maj 12, 2017 8:53 pm

Jaoj odpuntovao mi se jedan drzac sedaonog dela zadnje klupe necu dalje da cackam da mi nebi posle islo tamo-amo a izgleda da ima 5-og pojasa koji je uguran ispod.. nisam 100% siguran
Djansla

Broj poruka : 88
Datum upisa : 07.04.2017
Vozilo: : Peugeot 405 GR 1.6 carb.
Raspolozenje : Uvek sa najvecim osmehom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pet Maj 12, 2017 9:24 pm

Ja vozim 405-icu kupljenu novu u Srbiji i ne pada mi na pamet da menjam, prepravljam fabricka tehnicka resenja na vozilu. Do sada do duse nisam imao nikakvih problema i za tu plocicu sa masom vozila i sve ostalo sto su izmisljali tj. sve je kako treba i nema greske. E sada za par meseci ce mi isteci registracija pa cu videti sta i kako ali ako me neka agencija prisiljava da ugradjujem naslone za glavu na zadnjim sedistima, a fabrika ih nije stavila onda necu ni registrovati auto, a agenciju koja odbija da mi registruje auto cu da tuzim.
Prihvatljivije je da izmisle neku taksu koju svi moramo platiti nego da nas maltretiraju na ovaj nacin.

P.S. Umro bih od smeha kad bi mi na tehnickom rekli da moraju da mi smanje broj sedista za sedenje na cetiri. (auto od nepunih 4.5m)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
shime

Broj poruka : 1032
Datum upisa : 25.04.2014
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Maj 12, 2017 9:53 pm

Zna li neko gde je ta pločica sa podacima kod 307ice ispod haube. U saobraćajnoj mi piše jedna težina vozila a po internetu nalazim razne podatke o težini, što je i razumljivo?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Maj 12, 2017 10:12 pm

Plocica se nalazi orjentaciono kod ekspanzione posude a tacno na gredi ispred gornjeg nosaca motora.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Maj 12, 2017 10:20 pm

Djansla ::  Jel zna ko od koje godine proizvodnje se traze nasloni za glavu na zadnjim sedistima unapred Hvala na odgovoru
Ne mogu oni ništa da traže, ako je auto uvezen u našu zemlju, nov od strane auto kuće ili polovan nije važno, morao je dobiti neku homologaciju. Ako je takav (bez naslona za glavu) prošao sve preglede nema te sile koja će zabraniti njegovu registraciju dokle je god na putu koje god da je godište.
Uostalom koliko modela ima prave naslone za glavu nazad? Jako malo ako ne računamo ona sedišta sa blago povišenim delom na zadnjem naslonu koja sa stanovišta bezbednosti putnika baš ničemu ne služe odraslim putnicima na zadnjoj klupi Ja sam to imao samo u 405, W123 i Audiju100. Na ostalima šipak
mladenmi16

Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Maj 12, 2017 10:25 pm

Hvala Nino, verovatno treba da skinem onaj plastični poklopac sa leve strane.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Maj 12, 2017 10:29 pm

Nema na cemu, ovde smo da se pomazemo. Sad cu da potrazim na netu pa cu postaviti gde stoji plocica. Evo nadjoh na netu sliku:

Zuta strelica - nosac motora
Crvena strelica - greda
Zelena strelica - pravac ekspanzione posude

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Maj 13, 2017 12:06 pm

shime ::Ja vozim 405-icu kupljenu novu u Srbiji i ne pada mi na pamet da menjam, prepravljam fabricka tehnicka resenja na vozilu. Do sada do duse nisam imao nikakvih problema i za tu plocicu sa masom vozila i sve ostalo sto su izmisljali tj. sve je kako treba i nema greske. E sada za par meseci ce mi isteci registracija pa cu videti sta i kako ali ako me neka agencija prisiljava da ugradjujem naslone za glavu na zadnjim sedistima, a fabrika ih nije stavila onda necu ni registrovati auto, a agenciju koja odbija da mi registruje auto cu da tuzim.
Prihvatljivije je da izmisle neku taksu koju svi moramo platiti nego da nas maltretiraju na ovaj nacin.

P.S. Umro bih od smeha kad bi mi na tehnickom rekli da moraju da mi smanje broj sedista za sedenje na cetiri.  (auto od nepunih 4.5m)

Apsolutno si u pravu.
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sub Maj 13, 2017 2:22 pm

Sad doso sa tehnickog posto mi 27.05 istice registracija,mora nova saobracajna jer u saobracajnoj stoji 8 sedista,a na atestu 8 i sad moram na 7... a treca godina kod mene i do sad nista niko nije video,a iskreno ni ja nisam obratio paznju sta pise u atestu.

Tanatos

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Sep 24, 2017 11:38 pm

[size=24]TEHNIČKI PREGLED VIŠE NEĆE BITI ISTI Automobil će morati na pregled pre registracije, a evo šta se neće tolerisati
Blic | 23. 09. 2017 - 12:16h
[You must be registered and logged in to see this link.][/size]
[/size]
Fotografisanje tehničkog pregleda, obavezan katalizator u auspuhu, neoštećena šoferšajbna, odgovarajuće gume i kompletan pribor i prva pomoć, samo su deo novina koje će doneti zakon o bezbednosti saobraćaja čije se usvajanje očekuje do kraja ove godine.
Između ostalog, ovaj zakon detaljno propisuje i kako će izgledati proces registracije automobila, među kojima je i fotografisanje tehničkog pregleda kako bi se izbegli fiktivni tehnički pregledi.

- Uvođenje video-nadzora na tehničke preglede je vrlo bitno jer će se već jednom rešiti misterija da li je vozilo bilo na taheničkom pregledu i da li je na tom vozilu uopšte urađen tehnički pregled kakav bi trebalo da bude urađen po propisu, tačnije videće se ko savesno obavlja ovu bitnu funkciju - objašnjava za [You must be registered and logged in to see this link.]Boris Borović iz Tehničkog pregleda.
Godišnje u Srbiji zbog tehničke neispravnosti u 1.000 nezgoda čak 70 lica izgubi život.
- Sigurno će taj sistem bezbednosti saobraćaja koji čine vozilo, put i vozač samim tim biti bolji i uspešniji u pogledu smanjivanja broja saobraćajnih nezgoda i stradalih na putevima - kaže Milan Vujanić iz Komiteta za bezbednost saobraćaja za RTS.
Ništa bez foto dokaza
Takođe, svaka naknadna prepravka ili preinačenje namene vozila, na primer iz teretnog u putničko i obrnuto, moraće da ima određeni atest i foto-prikaz.
Tehnički pregledi u našem okruženju postaju sve stroži prilikom pregleda ispravnosti vozila, ali i izduvnih gasova. U Bosni i Hercegovini vlasnici kultnih vozila poput "golfa dvojke" biće prinuđeni da ga se odreknu ili da plate visoke ekološke takse za zagađenje i voze ga kao oldtajmere.
U prilogu RTS, navodi se da u Srbiji postoje propisani normativi za zagađenje, ali na tehničkim pregledima nije praksa da se koristi sonda prilikom pregleda auspuha. Mnogi vozači su skinuli katalizator na nagovor majstora kako bi uštedeli gorivo. Ubuduće, ako ne budu imali katalizator, neće moći da registruju vozilo.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pon Sep 25, 2017 10:36 am

Udri po sirotinji

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1735
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 33
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Sep 25, 2017 2:13 pm

Meni sad kad sam registrovao nisu merili izduvne gasove al kaze mi ovaj tamo jos ove godine a spremite se za sledecu , kaze i dpf i katalizator, sve ce kontrolisati, a reko sta ko je vadio ili iskljucio dpf, pa morace vracati valjda...

Strasno bre sta sve smisljaju, ja mislim da ko planira skoro da uvozi dizela nek dobro razmisli hoce li gasiti i uklanjati dpf, pitanje koliko to kosta posle vracati...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1480
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Sep 25, 2017 3:24 pm

JJa bi rekao da sviraju a kako ce taj ne tehnickom moci da zna da li je auto imao dpf.U principu on ti je samo da bi auto bio eur 4 ako ga nemas onda si na eur 2 ili 3.
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Sep 25, 2017 4:36 pm

U Hrvatskoj ima isti zakon, samo mere izduvne gasove.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Sep 25, 2017 5:21 pm

Meni ovaj zakon odgovara. Imam katalizatore po izuzetno povoljnim cenama..
Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pon Sep 25, 2017 8:40 pm

Ma slobodno neka mere izduvne gasove, kod mene na auspuhu ide voda, a gde ide voda to se kod nas zove izvor
Mogu da sprovedem cevku od auspuha do kabine pa kada vozim iza nekog dizela da disem cist vazduh

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pon Sep 25, 2017 9:17 pm

To zato sto si uvek iza dizela

Djurica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pon Sep 25, 2017 9:31 pm

Ma jok, to je ono kratko vreme dok ne predjem na levu traku i preteknem dizela Znas, kad ide neki auto iz suprotnog smera pa moras da sacekas

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pon Sep 25, 2017 9:55 pm

Djurica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh