Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Obrataji motora

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Obrataji motora

Počalji od dskom taj Sre Maj 23, 2012 11:31 am

Od pre nekoliko dana ne radi mi skala zaq obrtaje motora na Pezo 206 1.9 d 2001 god.Kazaljka po malo vbibrira u mestu ali ne pokazuje broj obrtaja motora.Da li moze neko da mi pomogne
dskom

Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.05.2012
Vozilo: : pezo 206

Nazad na vrh Ići dole

Re: Obrataji motora

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 23, 2012 11:41 am

Teško da će iko moći da ti pomogne ovako, na daljinu, moraćeš da odeš do nekog servisa. Kvar je ili u tabli~zupčaniku kazaljke obrtomera koja proklizava, ili na suprotnom kraju istog prenosa.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hinda Boris taj Ned Jun 24, 2012 7:31 pm

Kada upalim motor radi na 1200 obr., posle nekog vremena, dolazi do pada lera na 600 obrataja, kad uključim klimu, auto počne da se guši i da se gasi dok stojim na senmaforu. Onda obično ugasim svetla ili klimu i skoče brtaji. Da li može neko da mi pomogne
Hvala
Hinda Boris

Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.06.2012
Vozilo: : Citroen Saxo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Ned Jun 24, 2012 7:36 pm

Step motor ler gasa ti ne radi kako treba. Verovatno je crkao pa zato imas taj problem. Idi do nekog elektricara da pokusa da ga ocisti ako ne moras ga zameniti...
Ryan

Broj poruka : 9058
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od godvlado taj Uto Jul 02, 2013 6:12 pm

Molim za objasnjenje - obrtaji na minimumu ne padaju ispod 1000rpm nakon voznje, dobar minimum oko 820rpm samo kad se motor pokrene, 406 2,0 HDI, ostali rezimi voznje OK
godvlado

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.07.2013
Vozilo: : Peugeot 406 2,0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jul 02, 2013 8:29 pm

Najverovatnije step motor, iliti, motor ler gasa, kako ga još zovu. Nekad pomaže čišćenje/odmašćivanje osovinice leptira, a nekada mora zamena. Upali auto, on stabilizuje na 1000 rpm, iskopčaj konektor ler gasa i prati da li se išta menja u radu. Step motor se nalazi na samom ulazu u usisunu granu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od godvlado taj Čet Jul 04, 2013 9:44 pm

Petrucci taj Uto Jul 02, 2013 8:29 pm

Hvala, pogledao sam i nasao odvojen kabl (bio sam reklamirao ove simpotome u servisu ali niko mi nije spomenuo step motor vec su mi pokazivali OK rezim na 820rpm ali samo pri startovanju motora i prvom radu na leru i rekose mi nema nista drugo na ECU), medjutim kad smo ga povezali, stanje se uslovno popravilo ali samo za desetak posto tako da nepravilnost ostaje. Pretpostavljam da step motor mora da se cisti u servisu ???
Osim toga, ako si pri dobroj volji, povremeno mi usred voznje odjednom padne igla brzinomera na nulu i oseti se znacajan pad snage motora. Posle izvesnog vremena kazaljka sama skoci, a auto sam cimne i pohita. Za ovo su mi nejasno rekli u servisu da su "ocistili senzor turbine" !??
ači posle mesec dana ponovo se javlja, mada redje. Otisao bih u centralni servis da sve sredim odjednom ako moze, imas li ti neku drugu preporuku?
Pozdrav i hvala.
godvlado

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jul 04, 2013 11:23 pm

Step motor možeš da očistiš i sam, kvalitetnim odmašćivačem se naprska osovinica leptira, malo se razradi i to je, u osnovi, to što se može u DIY režiji uraditi. Obično bude dovoljno za neki rok. Što bi naš narod rekao 'od babe devojka ne biva', tako i deo koji je za zamenu na kraju uvek i dođe do toga da mora da se menja.
To sa padom igle brzinomera na nulu, to mi malo nije jasno i miriše mi na neki banalni bag u elektronici. Ako ideš brzinom od, recimo, 80 km/h i igla padne na nulu, znači da je auto izgubio struju, ili si u momentu vozilo usporio do nula kilometara, što je nemoguće, logično. LM, šta se u tom momentu dešava sa ostalim pokazivačima, da li se i oni pogase/padnu? Meni se na 406 jednom desilo da su svi pokazivači poskočili na maksimum, pa na nulu, a onda se vratili u normalu. Nije bilo pada obrtaja, a na dijagnostici je ostalo zabeleženo kao greška nekog releja. Nisam ni popravljao niti se više  dešavalo. Hoću da kažem da bi tu dijagnostika bila pravo rešenje i da bez njenog 'nalaza' ne bi vredelo mnogo nagađati. Svakom naglaom padu snage motora treba pridati važnost iz prostog razloga da bi se eliminisala mogućnost da se to desi, recimo, u preticanju. Odabrati dobar servis/dijagnostičara, sve drugo je pipkanje u mraku.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od godvlado taj Pet Jul 05, 2013 11:12 am

Step - zamenicu (presao sam 175K) nadam se da nije preskup.
Pad igle brzinomera - samo ona odjednom padne na nulu, oseti se da motoru padne momenat, mada se moze dalje voziti i za 4-5 min i zaboravim na to ali onda kada igla skoci, motor "doda" opet ne nesto mnogo, recimo ceo rezim (pad i skok) se menja za max 10 posto.
Iduce nedelje idem na servis pa cu javiti rezultate kako je sredjeno. Pozdrav
godvlado

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pele92 taj Sre Jul 31, 2013 2:36 pm

I ja imam problem sa obrtomerom,kad je na leru skazaljka miruje i kad krecem ona samo malo se pomeri a kad mu naglo dam gas i krenem da ubrzavam ona se pomera.Nzm sta da radim.
pele92

Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.04.2013
Godina : 25
Vozilo: : Peugeot 206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jul 31, 2013 7:30 pm

Kako miruje, na nuli?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pele92 taj Čet Avg 01, 2013 10:18 am

Pa kao da je ugasen,postavicu snimak u toku dana da vidite.
pele92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 01, 2013 10:49 am

Kapiram, znači da obrtomer ne radi. Rekao bih da je to posao za autoelektričara, sam bi možda mogao samo da isproveravaš papučice i kontakte. Imaš na Guvnu dobrog autoelektričara i nije skup, samo ako nije u gužvi.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pele92 taj Čet Avg 01, 2013 2:34 pm

Ulica i ime?
pele92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 01, 2013 2:39 pm

Nikola, Vladimira Cvetkova 21, ima na jednoj banderi vidljiva tabla, samo nemoj da promašiš ulicu. Za klime je, recimo, čini mi se duplo jeftiniji od Slavka, pa je leti malo zatrpan. Korektan je i prilično stručno prati nove tehnologije. Čisto da ti utvrdi da li je u pitanju sat, pa onda možeš da ga otvaraš i zezaš se sam, ili taj senzor obrtaja ili kako se već deo zove.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pele92 taj Čet Avg 01, 2013 3:41 pm

Znam koja je ulica,hvala ti ;)
pele92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od godvlado taj Uto Avg 06, 2013 8:14 pm

@ petrucci

Okasnih sa povratnom informacijom oko mog problema:
-Serviser mi rece step motor je na benzincu, dizeli imaju el.pumpu te je "cistio"
-dvaput je ciscen protokomer vazduha
-podmazan i razradjen tocak sajle za gas pa se bolje fizicki vraca (!!)
-ciscen je "el.magnetni ventil" na ulazu u common rail
-verovatno stigla devojacka kletva od loseg goriva (mada oduvek koristim evro dizel)
-odoh i u centralni servis na dijagnostiku da prekontrolisem, oni " ne popravljaju" ali su bili ljubazni da mi daju kopiju sta treba zameniti: dizne (RSD 47,000 svaka !!!) i proveriti "elektroniku brzinomera" !? -ono sto naglo padne igla pa se kasnije vrati i "masna turbina" pusta malo ulje. Nisam lud.
Rezultat: Problem sa obrtajima je nestao, motor odmah pada na stabilni ler, dodao sam cistac dizni u gorivo dodacu kasnije i Supremium (Wynn) pa odoh za Grcku. A pozvacu i "profu" sto su mi u glavnom servisu rekli da barata elektronikom da vidim za onaj brzinomer...
Pozdrav
godvlado

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 06, 2013 8:47 pm

Srećan put i lep provod, i nemoj da propustiš da u Grčkoj sipaš taj 'V power' dizel, ili koja mu je već oznaka, čudo kako prija automobilu posle ovih čorbica koje nam ovde uvaljuju

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content