Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Renault Kangoo 2 phase 1 1.5dci - Kredenac

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Renault Kangoo 2 phase 1 1.5dci - Kredenac

Počalji od Piros taj Pon Sep 17, 2012 10:59 pm

Evo da vam predstavim mog Kengura sa kojim se druzim skoro 4godine.Kangoo je kupljen nov sa 1.5dci motorom od 85KS, u opremi Expresion
Standardna oprema EXPRESSION
ABS + EBD
Servo upravljač
Vazdušni jastuk za vozača i suvozača
Podesivi nasloni za glavu napred
Trotačkovni pojasevi napred podesivi po visini
Zatezač sigurnosnih pojaseva napred
Ograničitelj zatezne sile pojaseva napred
Tri podesiva naslona za glavu pozadi
Deljiva zadnja klupa 1/3-2/3
Sistem pricvrscivanja decjih sedista ISOFIX
Centralno zaključavanje sa daljinskim upravljanjem
Ostakljena podizna zadnja vrata
Paket za pusace
Pretinac za rukavice
Halogena svetla napred
Zatamnjena stakla
Automatsko paljenje svetla
Elektronska blokada paljenja motora
Unutrašnjost "Titan"
Čelične felne 15''
Paket za pušače
Merač broja obrtaja motora
Prekrivač prtljaga
Brisač zadnjeg stakla
Filter protiv prasine
Grejno staklo zadnjih vrata
Klima uredjaj
Putni racunar
Vozacevo sediste podesivo po visini
Krovna polica
Branici I spoljnji retrovizori u boji karoserije
Bocne obloge prtljaznog prostora
Elektropodesivi spoljnji retrovizori
Svetla za maglu
Radio CD MP3 plejer i
Dodatno je opremljen sledećim stvarima:
Elektro paket ( četiri elektro podizača, elektro retrovizori sa grejačima)
Parking senzori
Tempomat i limiter brzine
Avionski pretinci i stočići
Krovni nosač
Metalik boja

Za ovih 3 i po godine koliko je kod mene mogu da zaključim da je Kengur ispunio sva moja očekivanja vezana za njega. Auto je tačno onakav kakav mi je trebao, da zadovolji potrebe moje porodice, ali i da meni služi kao auto za posao. Upravo zbog prirode moga posla sam se i odlučio za Kangoo, a ne Scenik koji je u putničkom delu mnogo lepši. Vrlo je jednostavan za održavanje kabine, jer ima možda za moj ukus i malo previše plastike i to je jedna od zamerki.
Motor je poznati 1.5dci sa 85KS sa max. obrt.momentom od 200Nm pri relativno niskih 1750 obrtaja i to ga čini vrlo živahnim. Za brzo provlačenje kroz gradsku gužvu je rođen, a ko ga kupi za trkanje bolje da odmah produži u Lazu. Ovaj motor Kangoo-a nosi relativno lako i nema nekih problema do brizine od 130km/h. Za krstarenje regionalnim putevima kao što je npr. Ibarska magistrala je super, ali zato se na autoputu oseća nedostatak snage i naročito 6. brzine.Nažalost nisam imao strpljenja da čekam još dva meseca na auto i ako sam se zbog nečeg pokajao onda je to jedini razlog. Vrlo zanimljivo je da Kangoo manje troši u gradu( 6,3 lit.) nego na autoputu(7.5lit), a osim motora za to je i zaslužna aerodinamika tipa trokrilni šifonjer . Kad već pominjem potrošnju na otvorenom se kreće malo ispod 6 litara. Generalno nema razlike izmedju zimske i letnje potrošnje, a jedan od bitnih razloga je što ja ni zimi ni leti(naravno da mi je nonstop uključena klima) ne gasim auto kod nekih kraćih zadržavanja do 20 minuta tipa ostavljanje deteta u vrtiću ili neke male kupovine itd. Najmanja potrošnja koju sam ja imao je 4.7lit na otvorenom putu i to je bila vožnja do 100km/h.
Zbog povišenog položaja vozača i moram da naglasim izuzetne preglednosti , vožnja po gradu predstavlja lagan posao za vozača. Sedište je za moje ukuse vrlo udobno i može se podešavati i po visini. Retrovizori su fizički veliki i pokrivaju dosta prostora tako da je mrtav ugao sveden maltene na teoretsku mogućnost. Zahvaljujući njima i parking senzorima ne sećam se kad sam se zadnji put okrenuo glavu prilikom parkiranja. Moj model nema ESP, ali je i pored toga jako stabilan i dozvoljava brze prolaske kroz krivine. Iskren da budem ja čak i volim što nema ESP, jer volim kad vozim brže da ja auto kontrolišem i teram u proklizavanje. Nadam se da me necete streljati zbog ove izjave niti imam nameru da umanjim ulogu ESP u stabilnosti vozila, ali blaga proklizavanja baš lepo podižu adrenalin.
Kabina je prepuna raznih pregrada i ostava u koje možete da smestite brdo stvari. Koliko god je ovo prednost toliko je i mana, jer ponekad Kangoo liči na žensku tašnu u kojoj samo nedostaju krokodili. U naslon za ruku kod vozača opušteno staju velike flaše, mada ja koristim pregrade u vratima za te stvari.Avionski pretinci su super za put, jer moja deca tu smeštaju sve što im treba od sokova, grickalica, raznih gedžeta itd. Konzumiranje hrane i pića je dozvoljeno, jedino pušenje nije dozvoljeno naravno izuzev ekološkog od strane suprotnog pola . Zbog svoje visine omogućava putnicima da se lepo protegnu, čak i ustanu da dohvate nešto i slično. Inače zbog visine skije možete slobodno voziti u gepeku,a i bicikl stoji komotno u uspravnom položaju. Grejanje i hladjenje je dobro rešeno sa dosta ventilacionih otvora . Naravno da i kod Kengura se javlja problem sa 1.5dci motorom koji se malo teže zagreva pri niskim temperaturama. Bočna klizna vrata su jako praktična, ali se malo teže zatvaraju tj. sistem koji drži vrata u otvorenom položaju je dosta čvrst i treba malo više snage da vrata krenu. Ovo u normalnoj upotrebi ne predstavlja problem, ali bi recimo taksistima već stvarao zbog mušterija. Krovni nosači su fenomenalno rešeni i imaju mogućnost štelovanja. Pri vetru čak i sviraju kao frula .
Od kvarova za ovih 100000km najozbiljniji je bio sa ručicom brisača koja se zapalila iz nepoznatih razloga. Na mom Kangoo-u konkretno mana je što se dosta troše zadnje kočione pločice na oko 27000km. Ostali kvarovi su više bili estetske prirode kao sa dugmetom za klimu ili ručicom menjača kao i čuveno osvetljenje registarskih tablica. Inače menjanje sijalica kod Kangoo-a je vrlo jednostavno i pristupačno kao da nije Renault.Od delova trapa zamenjeni su krajevi letve i oba stabilizatora. Na karoseriji ima više ogrebotina od snalažljivih vozača prilikom parkiranja , a u njih ubrajam i svog oca koji mi je oštetio desna vrata i svoju suprugu koja misli da su stubići od gume. Srecom bio je na kozmetickom tretmanu i vecina je uspesno skinuta poliranjem.
Kao savet za kupovinu evo šta bih rekao: Kangoo je odličan auto za porodicu i rad, lagan za vožnju, pregledan, komforan, a kao veliku manu bih naveo malo veću buku preko 140km/h, ali iskreno i nije predvidjen za jurnjavu. Moj savet bi bio i motor od 110ks sa šest brzina . I za kraj nadam se da ću sa mojim Kengurom nastaviti lepo druženje još dve tri godine, a da će onda njegovo mesto zauzeti novi Kengur phase2 . Eto toliko od mene, ako vas nešto specijalno zanima, a vi pitajte.
Ostao sam vam duzan slike auta, ali bice tokom narednih dana.

Piros

Broj poruka : 21
Datum upisa : 17.09.2012
Vozilo: : Renault Kangoo

Nazad na vrh Ići dole

Re: Renault Kangoo 2 phase 1 1.5dci - Kredenac

Počalji od Ryan taj Pon Sep 17, 2012 11:47 pm

Bas si ga lepo opisao. naravno potrebne su nam i slike da imamo pun dojam o tvom automobilu...Opreme imas za izvoz...
Ryan

Broj poruka : 9140
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Pon Sep 17, 2012 11:55 pm

au brate kolki text affraid
mozda ga procitam u narednih nedelju dana
ajd' daj slike, to ne mora da se cita Very Happy
ske
VIVA LA DIVA

Broj poruka : 3373
Datum upisa : 15.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 18, 2012 3:29 pm

Vidiš, mislio sam da taj `Titan` paket enterijera radi samo Pežo, i to kod 607-ice. Odlično predstavljanje auta, svaka čast.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14862
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Uto Sep 18, 2012 4:30 pm

Evo slika ako vas mrzi da citate

Sto se tice unutrasnjosti Titan, odnosi se na boje i tkanine kod Renaulta, a ne na opremu koja se nalazi u unutrasnjosti.
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Laguna2.2dci taj Uto Sep 18, 2012 5:12 pm

Ufffff, al je dobar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laguna2.2dci

Broj poruka : 605
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 43
Vozilo: : 2 x Laguna 2.2dCi
Raspolozenje : I'm sexy and i know it

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Sep 18, 2012 6:13 pm

Najjaca je fora ovaj dvd u naslonima...sto bi to moji klinci voleli..
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Uto Sep 18, 2012 6:30 pm

To ti je najobicniji portable dvd koji sam ja zakacio obicnim sirokim lastis trakama
Inace za klince najbolji uredjaj koji sam video, dao bih Nobelovu nagradu onom koji je to izmislio. Pustim klincu crtace i ne cujem ga do mora .
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od @Nenad@ taj Uto Sep 18, 2012 7:17 pm

Super izgleda
@Nenad@
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1763
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 405 mi16 bivsi :P Ford Mondeo mk3 sadasnji :P

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Sep 18, 2012 8:13 pm

www.dizna.net

99% žena je nezadovoljno svojim seksualnim životom, što je i normalno jer ja ne mogu da stignem na sve strane...
compact
Auto centar "DIZNA""

Broj poruka : 5766
Godina : 20
Raspolozenje : mrzim strumfove

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Elektra taj Uto Sep 18, 2012 11:44 pm

Elektra
Administratorka
Administratorka

Broj poruka : 4412
Datum upisa : 23.12.2011
Godina : 35
Vozilo: : Renault Clio Energy 1.2 - Citroen Visa 11 RE 1.1
Raspolozenje : Sve je relativno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Sep 18, 2012 11:53 pm

Mene bi taj dividi spasao bar jedno 3 stajanja unesvest...
Inace sjajno si predstavio auto,misim da bi ti zavideo i Mirko Alvirovic...
shix

Broj poruka : 2511
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Sre Sep 19, 2012 12:38 am

Mirko je za naseg Pirosa malo dete

www.dizna.net

99% žena je nezadovoljno svojim seksualnim životom, što je i normalno jer ja ne mogu da stignem na sve strane...
compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Sre Sep 19, 2012 3:40 am

Pravi porodican...

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1678
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Sre Sep 19, 2012 9:03 am

evo sad procitah ceo text

Znao sam da su ljudi zadovoljni ovim autom jer ga ima jedan moj drug i on ga hvali isto kao i ti.Smesna mi je ona mala hauba Very Happy

Samo kako si poceo da opisujes da putnici mogu da ustanu da se protegnu, da skije staju komotno, da bajs moze bez problema da se ubaci...ja sam ocekivao da kazes da ima i one rukodrzace za putnike koji se voze stojeci

ske
VIVA LA DIVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mcrory taj Sre Sep 19, 2012 3:36 pm

Lepo predstavljen furgon

Mada ne vidim poentu u podizanju adrenalina proklizavanjem u krivinama kangoo-om.
Nadam se da deca nisu u kolima tokom ovakve vožnje

Bilo bi lepo da svi imamo barem dva automobila, jedan za posao a drugi za uživanje na obezbeđenim i za to predviđenim stazama (npr Navak), pa uništavaj gume koliko ti duša želi...

mcrory

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.01.2012
Vozilo: : Citroen Xsara Picasso 1.6 2002.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Sre Sep 19, 2012 6:40 pm

@ske : Stvarno ima mnogo mesta i to mu je ne vidjena prednost. Kad sam ga kupio nisam seo u svoju Xantia-u jedno tri meseca i kad sam prvi put seo nisam mogao da se snadjem sto sedim nisko sve oko mene puno . Da se razumemo Xantia je extra auto i zao mi je sto sam morao da je prodam.

@mcrory: Druze ja danas vozim kao penzos, ali ponekad moram da dam sebi oduska. Godine jurcanja su ostavile traga tako da ponekad kad sam sam u kolima i na nekom putu gde nema mnogo saobracaja podignem sebi adrenalin .
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Sre Sep 19, 2012 6:43 pm

ja brate iako sam mator konj, sto moja zena kaze, samo cekam skim cu da se trkam
ske
VIVA LA DIVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Sre Sep 19, 2012 6:47 pm

Znam kako je, ali se trudim da kuliram i samo ponekad jurcam. Neke deonice narocito u Kanjonu Morace, mislim da danas ne bih mogao da izvezem tako brzo i da mi zaustave saobracaj. Kad me je Bog vec sacuvao, i mene i druge od mene ,bolje lakse po gasu.
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Sre Sep 19, 2012 6:51 pm

ma mene je*u ovi losi putevi puni rupa koje se preko noci pojavljuju i zbog njih moram da nisanim kuda idem al zato kad naidjem na deonicu uz i niz Avalu gde je put ok onda jedva docekam nekog mentola kao sto sam ja
ske
VIVA LA DIVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Sre Sep 19, 2012 6:52 pm

ske ::ja brate iako sam mator konj, sto moja zena kaze, samo cekam skim cu da se trkam

STA CES DA RADIS ????????????

www.dizna.net

compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Sre Sep 19, 2012 6:55 pm

ske ::ma mene je*u ovi losi putevi puni rupa koje se preko noci pojavljuju i zbog njih moram da nisanim kuda idem al zato kad naidjem na deonicu uz i niz Avalu gde je put ok onda jedva docekam nekog mentola kao sto sam ja
Izvini, ali o kom putu pricas?
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Sre Sep 19, 2012 6:58 pm

ma ne verujem da ti poznajes taj deo, to je put kojim ja idem svakodnevno , ne mislim na onaj jednosmerni put kroz sumu, uzbrdo i nizbrdo , ovo je u mom selu koje je ispod Avale i dobar je put
ske
VIVA LA DIVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Piros taj Sre Sep 19, 2012 7:03 pm

Brate takvo selo sa dobrim putem ne postoji u zemlji Srbiji . Lepo te pitam na koji put mislis, ima jedan u Ripnju novi put prema Tresnji i nije los jos jedan ne znam tacno kako ga zovu da li Topolski ili tako nesto.
Piros

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Sre Sep 19, 2012 7:06 pm

Jeste, to je taj. Ske je iz tog sela gde su dobri putevi..
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh