Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEUGEOT 406 2.0 HDI AUTOMATIK

Ići dole

PEUGEOT 406 2.0 HDI AUTOMATIK

Počalji od radashinn taj Čet Feb 28, 2013 10:35 pm

Pozdrav svima!!! Nov sam na forumu! Ponosan sam vlasnik 406-e limuzine. Inače, PEUGEOT 406 2.0 HDI je odličan auto, pogotovo kada mu se izbaci katalizator i stavi veća cevka na izlaznoj grani auspuha ( tako da turbina zviždi ko blesava i mnogo bolje radi posao za koji je namenjena), blokira vakumski EGR ventil, pomeša eurodizel sa ložakom... i tako... Vešanje i ceo donji stroj je za svaku pohvalu. Auto za svaku preporuku.
radashinn

Broj poruka : 13
Datum upisa : 28.02.2013
Vozilo: : PEUGEOT 406 2.0 HDI AUTOMATIK

Nazad na vrh Ići dole

Re: PEUGEOT 406 2.0 HDI AUTOMATIK

Počalji od Ryan taj Čet Feb 28, 2013 10:39 pm

Ajd' nam postavi po koju sliku da vidimo kako izgleda...
Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Čet Feb 28, 2013 10:58 pm

Hoću.Samo da ga uslikam.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Čet Feb 28, 2013 11:01 pm

Ok, nemoj sad kasno je, sacekacemo do sutra.. Very Happy
Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 01, 2013 8:32 am

Pežo 406 je, kad se uzme u obzir koliko se plati i šta se dobije, izuzetno dobar izbor, a još kad je ispod haube dizel sa malo kilometara - onda je to pravi bingo. Šta reče, jel to onaj od 90 ili 110ks?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Pet Mar 01, 2013 9:05 am

110 KS motor RHZ. Sjajan auto se dobija za male pare.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 01, 2013 9:20 am

Odlična mašina samo je *ebu FAP filter (ukloniva stvar) i plivajući zamajac. Vidim da taj plivajući postaje neizbežna stvar na mnogim modelima. Sretnem komšiju, mlad čovek, vozi lepog Golf VI i samo što ne plače. Pitam ga šta je bilo i on mi objašnjava da juri da negde digne kredit pošto mu je otišao plivajući koji (originalni) sa zamenom košta, ako me nije slagao, preko 1500€. Počeli svi proizvođači da uvaljuju mehaničke i elektronske sklopove koji će im kasnije, kroz servisiranje, doneti kintu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Pet Mar 01, 2013 1:24 pm

Da brate, ali moj je automatik pa ga nema, kao i što ga nema onaj od 66KW sa manuelnim menjačem. A nema ni FAP tj.DPF filter tako da sam miran. Zato sam i kupio klasičnog automatika sa menjačem AL4. Slažem se sa tvojom celom pričom vezane za zamajce tako da kada se kupuje auto treba otvoriti četvoro očiju. Uglavnom svi common rail sistemi imaju i plivajuće zamajce.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 01, 2013 2:37 pm

Aaaaa, automatici nemaju te drkalice?! Pa to je još jedan plus za automatike

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Pet Mar 01, 2013 2:42 pm

Nije mu to potrebno. Nema automatik ‚‚UDARA`` koje bi trebalo ublažiti. Izmislili indijanci da uzimaju narodu pare zato što ga, hteo to ili ne, moraš oterati u servis jer treba specijalan alat za skidanje. NE MOŽE NA ULICI KAO KOD VEĆINE!!!
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sloba taj Pet Mar 01, 2013 3:01 pm

radashinn :: moraš oterati u servis jer treba specijalan alat za skidanje. NE MOŽE NA ULICI KAO KOD VEĆINE!!!
Moze da skine ko hoce ali ne moze da reparira (to su poceli pojedini da rade); a sto se tice automatskog menjaca kada on crkne iznese te popravka vise od plivajuceg, seta kvacila i kompletnog manuelnog menjaca zajedno
Sloba

Broj poruka : 512
Datum upisa : 17.12.2011
Godina : 20
Vozilo: : Ukrivo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Pet Mar 01, 2013 4:27 pm

A što da crkne? Može jedino da crkne ako ostane bez ulja ili ako se naspe ne odgovarajuće ulje ili ako se ne menja filter ulja ako ga ima.
Još nisam čuo da je nekom stradao menjač iz čista mira.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sloba taj Pet Mar 01, 2013 5:05 pm

radashinn ::A što da crkne?
Ovo kao da si pitao: a sto gume da menjamo Very Happy Automatici su ''sealed for life'' u principu ' vozi dok ne stane' Very Happy Konstrukcijski su komplikovaniji i najmanje ostecenje na njemu se ne isplati popravljati vec se budzi manuelni... A manuelni moze dosta duze da traje i jednostavniji je za popravku ako do toga dodje; zamajac je postao potrosna roba To je opet ono ko sta vise voli, da li je pre nastala kokoska ili jaje Very Happy
Sloba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Pet Mar 01, 2013 5:14 pm

Tako je. O ukusima se ne raspravlja. Neko više voli stalno da šalta i da se zamara (pogotovo kada se krene na dalji put-recimo C.Goru), a neko da se vozi kao gospodin čovek!!! Sve ima svoje. I za i protiv. Sve zavisi u kakvom je stanju vozilo kada se kupi. Samo bez preteranog ulaganja.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sloba taj Pet Mar 01, 2013 6:31 pm

radashinn ::Neko više voli stalno da šalta i da se zamara
Kada mi saltanje bude predstavljalo problem vozicu se taksijem a do tada [You must be registered and logged in to see this image.]
Sloba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Sub Mar 02, 2013 12:43 am

Sloba ::
radashinn :: moraš oterati u servis jer treba specijalan alat za skidanje. NE MOŽE NA ULICI KAO KOD VEĆINE!!!
Moze da skine ko hoce ali ne moze da reparira (to su poceli pojedini da rade); a sto se tice automatskog menjaca kada on crkne iznese te popravka vise od plivajuceg, seta kvacila i kompletnog manuelnog menjaca zajedno

Ovo je nekad bilo, nije više bauk za održavanje uopšte. Ima odličan servis za automatike u Jagodini
Peđa

Broj poruka : 337
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Citroen BX 1.9 lubeničar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sloba taj Sub Mar 02, 2013 1:27 am

O tome ja pricam Very Happy plivajuci moze da zameni bilo koji majstor u bilo kom gradu...
Sloba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Peđa taj Sub Mar 02, 2013 10:39 am

Redovno održavanje i nema problema, pod uslovom da je kupljen dobar primerak. Ovi robotizovani su laki za servis, isti su kao manuelni
Peđa

Broj poruka : 337
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Citroen BX 1.9 lubeničar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radashinn taj Sub Mar 02, 2013 10:52 am

Tako je kolega. Zavisi samo ko šta voli. Meni je ovo prvi automatik u životu. Stalno sam ih izbegavao ali vidim da sam pogrešio. Stvarno je pravo zadovoljstvo voziti ga, pogotovo što ovaj moj još ima i tempomat.
radashinn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlada83 taj Uto Okt 15, 2013 9:31 pm

Radasine,samo uzivaj u voznji,taj auto je stvoren za to.Imam istog takvog 406 2.0 HDI cak ista boja metalik teget,kao tvoj.Moj je decembar 2001 i nikad nije imao problema sa automatskim menjacem.Svuda u svetu normalno je da se voze automatici,tim pre,sto su majka mara za gradsku voznju,a drugo sto se,ako vodis racuna,to uopste i ne kvari (samo,pod uslovom da redovno menjas ulje oko 50.000 km) i da ne vozis divljacki.Ceo zapad,ko gospoda,voze automatike,samo se jos mi ovde pravimo vazni kako je bolje paliti auto na kurblu.To zaostali ljudi kod nas ne mogu da shvate, da to vise nisu oni automatici od pre 20 godina,koji trzaju pri svakoj promeni brzine.Posto radim kao vozac u gradskom prevozu,mogu samo da ti kazem,da su 90% autobusa,sto u GSP,sto kod privatnika,svi sa automatskim menjacem.Nije to slucajno tako.Imali smo i saltace buseve,ali su se stalno kvarila kvacila i menjaci,jer se ti autobusi ne gase po 20 sati dnevno!!Otkako su kupljeni automatici,presao je svaki po 500 hiljada do milion,a da je samo na jednom crko automatski menjac i to zbog fabricke greske,pa je fabrika o svom trosku zamenila.Mozes misliti,kad kroz taj bus prodje 50 sofera i akaju ga,kako ko stigne i da on prevali milion kilometara,a da mu menjac ostane ispravan.Koliko bi tebi tek trajao,ako ga pazis i redovno mu menjas ulje..
Jedina je mana sto trosi oko 1l/100km goriva vise nego klasican,ali opet i to zavisi kako ga vozis.Vaznije je to sto automatski menjac cuva motor i produzava mu vek trajanja duplo.To je zato sto ti sam menjac ne dozvoljava da silujes motor i on menja stepen prenosa na idealnom tj. optimalnom broju obrtaja,onda kada kompjuter to proceni.
Dakle,automatski menjaci su neuporedivo izdrzljiviji od manuelnih,jer da nije tako,ne bi ih ugradjivali u gradske autobuse.
A sad...to sto smo mi ovde seljaci,pa tvrdimo da je bolje pucati iz tresnjevog topa,nego iz SUHOJ bombardera...to je vec druga stvar.A s druge strane,ima dosta mazohista,koji uzivaju da se zlopate po gradu,ubadajuci u brzine,nego da,ko gospoda,bace ciglu preko gasa i kola idu sama.
Vlada83

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2013
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 HDI automatic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 15, 2013 11:03 pm

Žalosno je to,što automatski menjač komentarišu oni koji nisu nikada vozilia auto s automatskim, a kamoli nešto drugo da znaju o istom.
Eto najbolji primer je gradski autobus.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 16, 2013 7:27 am

Kod nas je problem što postoji jako malo valjanih majstora za automatike, a i često su ubeđeni da su kardiohirurzi pa shodno tom ubeđenju i naplaćuju svoje usluge. Vožnja automatika je za klasu iznad manuelca, osim kod napaljenaca koji bi da glume ludilo sa šaltanjima na 10 sekundi.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content