Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

auspuh

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

auspuh

Počalji od srdjanz taj Čet Mar 14, 2013 6:31 pm

206 1.4 benzin kako rešiti auspuh da ostane čitav bar 10000 km
srdjanz

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.03.2013
Vozilo: : peugeot 206 1.4 benzin

Nazad na vrh Ići dole

Re: auspuh

Počalji od Ryan taj Čet Mar 14, 2013 6:41 pm

Ovo sam nekada davno pisao na jednom forumu..evo i ovde da prekopiram jer me mrzi dva puta da razmisljam o istoj temi...

U dosadašnjih 15 godina iskustva shvatio sam jednu stvar. Ukoliko se ne vodi računa o automobilu, trapovima, amortizerima, sagorevanju, krivim felnama, lošim gumama, dotrajalim oprugama, silen blokovima nema ni dugotrajnosti auspuha. Automobil je sistem gde svaka komponenta sistema zavisi od one druge., Ukoliko je auto redovno održavan i svaka komponenta automobila kvalitetno odradjuje posao i konzerva od krastavaca će trajati minimum dve godine. Ukoliko je neka od komponeti u lošem stanju, vidjao sam i prohromske auspuhe koji su zbog jake sile pokidani i nepovratno oštećeni..Ukoliko auto ima tvrdo ogibljenje usled sila koje se stvaraju na auspuhu dolazi do konstantnog oštećenja sistema. Nakon odredjenog perioda na mestima gde je lim trpeo te sile dolazi do progorevanja. Jednostavno tu se lim istanjio usled stalnog savijanja. Loše sagorevanje i potrošnja ulja čine da izduvni sistem konstantno bude opterećen višom temparaturom od propisane....

To je otprilike to a ima jos dosta toga da se napise o dugotrajnosti izduvnih sistema...
Ryan

Broj poruka : 9058
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od srdjanz taj Čet Mar 14, 2013 6:53 pm

imam problem sa kondenzom koji se zadržava u loncu
srdjanz

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.03.2013
Vozilo: : peugeot 206 1.4 benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Čet Mar 14, 2013 6:59 pm

Svi imaju problem sa kondenzom. Kratke relacije, nakupi se voda u auspuhu i lagano dolazi do korozije. Kad korozija nagrize metal dolazi do progresivnog propadanja metala koji je ostao bez zastite. Lek je auspuh od nerdjajuceg materijala (prohrom) ali su mu cene vrlo visoke a i tesko ih je naci na nasem trzistu...
Ryan

Broj poruka : 9058
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: