Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

P308 - na šta obratiti pažnju prilikom kupovine

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: P308 - na šta obratiti pažnju prilikom kupovine

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 8:28 pm

308 nema torziju

compact
Auto centar "DIZNA""

Broj poruka : 5763
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Uto Mar 26, 2013 8:30 pm

e?

to si cuo od predsednika Kine...
ske
VIVA LA DIVA

Broj poruka : 3371
Datum upisa : 15.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 8:35 pm

compact ::brate mili , razvili su temu kao da se kupuje u najmanju ruku boing 747 a ne pezojcic
sta tu ima de se gleda i proverava ???
ako ti se svidi na "oko" i ako ti tvoj majstor kaze da je dobar , kupis i teras i cao
Pa slazem se delimicno sa tvojom konstatacijom, ali najjednostavniji nacin provere barem sto se tice kilometraze je ovo preko centralne evidencije (ako je ima i ako postoji).
Ako imas dobrog i pouzdanog majstora onda je sve lakse, a ja ga nemam i onda je sve problem.
I treca stvar, ako ja dam sve pare koje imam za pezojcic, a on usput i ne valja onda je to za mene isto kao da sam kupio boing 747 i to neki koji ne moze da leti.

Poslednji izmenio igorpett dana Uto Mar 26, 2013 8:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
igorpett

Broj poruka : 26
Datum upisa : 21.03.2013
Vozilo: : P308 u pokušaju

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 26, 2013 8:38 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15294
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 8:39 pm

evo ne mrzi me da ti objasnim...

mozes auto da proveris samo pod uslovom ako je odrzavan u ovlascenom servisu. Dok je trajala garancija , podrazumeva se da je odrzavan u ovlascenom servisu , ne bitno u kojoj zemlji , i eventualno do tog datuma mozes istoriju automobila proveriti. Ako je i posle isteka garancije nastavljeno odrzavanje u ovlascenom servisu , u sta cisto sumnjam jer je bar 5X skuple , e od tada mu se gubi svaki trag.
Mozes da proveris u veranu , znam sigurno , istoriju auta ali opet ti kazem samo do datuma do kad je odrzavan u ovlascenom servisu

ovi radnici koji su ostali u veranu su "drkadzije" pa su te verovatno zbog toga iskulirali

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]

99% žena je nezadovoljno svojim seksualnim životom, što je i normalno jer ja ne mogu da stignem na sve strane...
compact
Auto centar "DIZNA""

Godina : 21
Raspolozenje : mrzim strumfove

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 8:40 pm

ske ::...Igore, Verano mora da ima pristup toj bazi podataka. Ja sam svoj auto proverio a tebe su verovatno iskulirali jer ih mrzi da rade a platu nisu dobili mesecima...
Pa sta da radim, oni mi rekose da nemaju?
A ja lepo pitao da li to postoji i koliko kosta, sto znaci da sam spreman da platim (do neke razumne cifre).
Dajte mi jos neki ovlasceni servis, neki veci da probam i njih da pitam.
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ske taj Uto Mar 26, 2013 8:43 pm

Compi
usrao si se da ce Rajko da te banuje
ske
VIVA LA DIVA

Broj poruka : 3371
Datum upisa : 15.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 8:44 pm

nisam , nego da koliko toliko pomognem coveku

99% žena je nezadovoljno svojim seksualnim životom, što je i normalno jer ja ne mogu da stignem na sve strane...
compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Mar 26, 2013 8:49 pm

Usrao si se
Ryan

Broj poruka : 9217
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 8:49 pm

compact ::evo ne mrzi me da ti objasnim...

mozes auto da proveris samo pod uslovom ako je odrzavan u ovlascenom servisu. Dok je trajala garancija , podrazumeva se da je odrzavan u ovlascenom servisu , ne bitno u kojoj zemlji , i eventualno do tog datuma mozes istoriju automobila proveriti. Ako je i posle isteka garancije nastavljeno odrzavanje u ovlascenom servisu , u sta cisto sumnjam jer je bar 5X skuple , e od tada mu se gubi svaki trag.
Mozes da proveris u veranu , znam sigurno , istoriju auta ali opet ti kazem samo do datuma do kad je odrzavan u ovlascenom servisu

ovi radnici koji su ostali u veranu su "drkadzije" pa su te verovatno zbog toga iskulirali
Da, znam sve ovo zato sam se i raspitivao gde to da proverim i koliko kosta.
Auto star 4-5 god. ono sto ja gledan (P308 je poceo da se proizvodi krajem 2007 i godista su mu obicno 2008 pa navise) je skinut sa lizinga otprilike u ovom periodu posle 5 god. i sigurno je servisiran u ovlascenom servisu zbog garancije (mora). Firme ili pojedinci vracaju vozila, uzimaju nova uz umanjenje cene i tako u krug.
Nasi uvoze ovakva vozila (preko 90 % uvezenih) i kad stignu ovde kod nas nije bas sve jedno da li su presli 150.000 ili 250.000 ili 350.000 a ako pogledas ponudu kod nas nema vozila sa vecom kilometrazom od 180.000 sto je sigurno pokazatelj da neko vraca kilometrazu.

Ko vraca, nije ni bitno, ali meni je bitno da ako je vozilo preslo 150.000 meni ce ostati jos 100.000 na raspolaganju za voznju, ali ako je preslo 250.000 ili 350.000 sigurno necu imati mnogo na raspolaganju kilometara do jako ozbiljnih intervencija na autu.

E to je ono sto ja hocu da proverim, i mene nije mrzelo da pojasnim.
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Mar 26, 2013 8:56 pm

Prilikom uvoza automobila kilometraza se povecava da bi se smanjila carina, nakon toga je vracaju na manju da bi auto izgledao manje vozen. Moja neka razmisljanja su da prvo naguraju kilometrazu na jedno 300.000 pa je posle svuku na 180.000 i mislim da je realna kilometraza uvek oko 240-250.000 km...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 9:01 pm

slazem se sa tobom do nekle...

recimo , jedan nas clan sa foruma je kupio u SVAJCARSKOJ , ej Svajcarskoj , najjacoj zemlji u Evropi , jednog francuza , 2008 godiste sa PRAVIH 82 000 km ali na zalost sa sjebanim motorom
posto znamo kakvi su standardi u Svajcarskoj , znamo kakvo je ulje , benzin , servisi , majstori a opet auto crko sa 82 000 km, tako da ta kilometraza nema pravila

moj drug je svesno , ali za malo pare , kupio bmw sa 460 000km i od tada je presao jos 90 000 km bez ikakvih problema

znam da je najbolje kupiti nov auto ali posto je situacije takva kakva jeste , svi se mi trudimo da kupi,o auto sa sto manje kilometara bas iz razloga koji si ti naveo

ali vek trajanja moptora ne zavisi samo od predjene kilometraze vec i od odrzavanja , stila voznje itd

a sta mislis da kupis auto sa pravih 90 000 km a da ga je vozio deckic od 19 godina i da je polovinu te PRAVE kilometraze vozio pun gas ???

nema pravila , cista lutrija

povedi dobrog majstora u koga imas poverenja i mislim da neces pogresiti

a sto se tice enterijera i eksterijera otvori 4 ociju i nema frke

compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 9:09 pm

Ryan ::Prilikom uvoza automobila kilometraza se povecava da bi se smanjila carina, nakon toga je vracaju na manju da bi auto izgledao manje vozen. Moja neka razmisljanja su da prvo naguraju kilometrazu na jedno 300.000 pa je posle svuku na 180.000 i mislim da je realna kilometraza uvek oko 240-250.000 km...
Ja cak mislim da nema potrebe da povecavaju ... vec imaju dovoljno.
Nikome jos nisam trazio uvoznu (carinsku) dokumentaciju na uvid, da bih video na koliko su carinjeni i ne znam da li to hoce ili mogu da daju, ali verovatno i sama reakcija na govori dosta.
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 9:10 pm

i carinske deklaracije se falsifikuju

compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 9:12 pm

compact ::slazem se sa tobom do nekle...

recimo , jedan nas clan sa foruma je kupio u SVAJCARSKOJ , ej Svajcarskoj , najjacoj zemlji u Evropi , jednog francuza , 2008 godiste sa PRAVIH 82 000 km ali na zalost sa sjebanim motorom
...
E za ovo ide kod majstora na uvid.
Samo trebam naci majstora da ja imam poverenja a on znanja
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 9:14 pm

compact ::i carinske deklaracije se falsifikuju
Ma za neki dan bice ono hocete original i kineski
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Mar 26, 2013 9:59 pm

Imam informacije iz prve ruke kako se to radi sa uvozom automobila. I ja sam kupio auto sa 180.000 predjenih km ali se ispostavilo da je vise nego odlican, kako motor tako iostali delovi. Kao sto rece compact nista to ne znaci....
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od compact taj Uto Mar 26, 2013 10:13 pm

okreni prevrni , ja u pravu

compact
Auto centar "DIZNA""

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 10:20 pm

Ryan ::Imam informacije iz prve ruke kako se to radi sa uvozom automobila...
Imas nesto sto mozes da podelis Question
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Mar 26, 2013 10:28 pm

Ryan ::Prilikom uvoza automobila kilometraza se povecava da bi se smanjila carina, nakon toga je vracaju na manju da bi auto izgledao manje vozen. .

Pa rekao sam ti to i nije neka tajna. To je opste poznato kako rade nasi uvoznici automobila...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 10:51 pm

Da, to je opstepoznata stvar.
Mislio sam da ima jos nesto.

Nego sta znaci kad ti daju kilometrazu na garanciju? a ne daju na motor i menjac
Jel to otprilike znaci da ti zamazuju oci? Daju garanciju na nesto sto se ne moze potvrditi i sa sigurnoscu utvrditi. Ja mogu da sumnjam da kilometraza nije tacna (na osnovu dosta stvari) ali posto to ne mogu i dokazati egzaktno onda ne mogu ni oboriti njegovu tvrdnju, tako da ta garancije dodje ko neka zezancija.

Jel pravilno rezonujem ili gresim negde?

U stvari pitanje je kako prepoznati postenog prodavca? ako takvi postoje, naravno

Poslednji izmenio igorpett dana Uto Mar 26, 2013 11:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Mar 26, 2013 11:23 pm

Mislim da imas donekle pogresan stav. U svakoj varijanti kupujes polovan auto i samim tim i najposteniji prodavac ne moze ti garantovati apsolutnu ispravnost automobila. Danas je ispravno, sutra vec moze da se pokvari. Pogledaj auto, ako ti se dopada izvadi pare i pomoli se Bogu da te posluzi. Ja iskljucivo kupujem automobile na takav nacin. Ponekad pogresim a ponekada ne ali zivot je takav, nekad gubis a nekada dobijas...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Uto Mar 26, 2013 11:34 pm

Ryan ::Mislim da imas donekle pogresan stav. U svakoj varijanti kupujes polovan auto i samim tim i najposteniji prodavac ne moze ti garantovati apsolutnu ispravnost automobila...
Sve to stoji, polovno je polovno.
Ali ja pricam o garancijama koje daju a koje, po meni, ne sluze nicemu.
Svi znamo da se sa kilometrazom mulja na veliko, a oni bas na to kao daju garanciju i to verovatno zato sto se ona ne moze tacno utvrditi.
Ryan ::...Pogledaj auto, ako ti se dopada izvadi pare i pomoli se Bogu da te posluzi...
Strucno i laicko oko ne vide iste stvari zato moram da nabavim neko strucnije oko Very Happy
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorpett taj Ned Apr 07, 2013 1:09 pm

Ako moze jedna konkretna pomoc.
Imam broj sasije vozila i pristup peugeot servicebox-u i interesuje me kako mogu da vidim da li menjac ima plivajuci zamajac tj. sta da gledam u onom povecem spisku.

Za Menjač-Transmisija stoji:

PRENOS - BVM5
MENJAČ (KARAKTERISTIKE) - BE4-5L RUČNI MENJAČ
MOMENT PRENOSA - HIPOIDNI KOMPLET ZUPČANIKA OSOVINE 19 X 72
SPOJKA - HIDRAULIČNA SPOJKA
DIFERENCIJAL (KUTIJA) - DIFERENCIJAL 84
TIP MENJAČA - MENJAČ BE4R

Nasao sam sam da tipovi motora 9HZB i 9HYB su bez FAP filtera i plivajuceg zamajca a 9HYC i 9HZC sa. Ali ovaj sto ja gledam je 9HP0 i ima FAP filter (to pise) ali ne vidim za menjac. U pitanju je motor 1.6 HDi 92 (DV6DTED) BVM 5

Hvala unapred na odgovoru.
igorpett

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh